Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Слово - депутату 
        Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Склад депутатського корпусу
    Склад депутатських фракцій і груп
    Графік прийому громадян депутатами Миколаївської міської ради
    Склад постійних депутатських комісій
    Інформація про роботу постійних комісій
    Протоколи, рекомендації, висновки засідань постійних комісій
    Протоколи пленарних засідань міської ради
    План роботи міської ради
    Регламент Миколаївської міської ради VІ скликання
    Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради VI скликання
    Результати голосування депутатів
    Слово - депутату
    Дислокація округівЛегенда про велике місто

Автор: Володимир Юрійович Худяков

Навіяно метаморфозами міста N і відвідуванням вистави «12 стільців» в місцевому театрі

У повітовому місті N було так багато ларьків, торгових будок та інших малоархітектурних форм, що, здавалося, жителі міста народжуються лише для того, щоб біля будинку купити в найближчому кіоску рідину для освіження голови вежеталь турецького чи китайського виробництва, з написами французькою мовою, з'їсти чебурек з сусідньої будки та одразу ж померти. Життя міста було найтихішим. Весняні вечори були чарівні, бруд під місячним променем блищала, як антрацит, але своїми копалинами город не славився, а славився кораблями, які тут робили ще у складі іншої держави, і кількістю адміралів, які були причетні до цього міста або до кораблів, які тут спускалися на воду.

Довгоочікувана весна прийшла в місто із запізненням, але обвалила на його жителів масу тепла і південного сонця. Немов прокинувшись від зимової сплячки, почали перетворюватися будки на основних артеріях міста, подібно тромбам перегороджуючи городянам прохід по тротуарах і все більше відвойовуючи територію біля газонів. Після зими працівники майстерно латали пробоїни будок різнокольоровими матеріалами. Все їхнє мистецтво можна б назвати кубізмом, але від основоположника цього стилю це так відрізнялося, що впору застосувати нову назву - будкізм! Звідкись з-під землі з'являлися все нові паркани, за якими росли нові будки, як проліски. Загальне враження цього процесу нагадувало зростання цвілі на тілі красивого в минулому4 міста.

У цього процесу знайшлися захисники. Вони розповідають легенди і міфи. Розглянемо деякі з них.

Міф 1. Будки створюють інфраструктуру сучасного міста.

Це не так. У більшості місць будки рівними, а частіше нерівними рядами загороджують перші поверхи будівель, в яких обладнані магазини, складаючи їм конкуренцію дешевими цінами і дешевим товаром. В помсту магазини вивішують оголошення про здачу в оренду або про продаж приміщення. Будкоград - це перерозподіл комерційних площ з облаштованих на дешеві. Чому досі ніхто не ставив питання про умови праці, в яких працюють молоді жінки в холоднечу і в спеку? Але ж від цього часто залежить здоров'я нації.

Вже якщо без будок не обійтися, то чому не використовувати досвід успішних міст, в яких існують Китайські квартали. Я був в одному з таких міст, мені здалося це гармонійним.

А в місті перспектива за кварталами торгово-розважальних центрів. У Миколаєві першою ластівкою можна вважати Сіті-центр. У майбутньому такі структури з кондиціонованим повітрям, іншим комфортом і різноманітним сервісом можуть стати «Третім місцем» городян після дому і роботи.

Міф 2. Будки дають заробіток малозабезпеченим городянам.

Будки створюють робочі місця? Загалом так, але при цьому вони душать вже працюють комерційні об'єкти. Сьогодні контейнери на ринку "Колос" залишають, тому що невигідно платити за їх обслуговування. Ще зовсім недавно ці ж контейнери коштували чималі гроші. Кому ж вигідний будкоград?

Бізнес на будках - це атавізм рекету з 90-х. Якщо раніше рекет збирав мзду з торговців, надаючи їм «дах». То зараз ті ж хлопці, доглянувши натоптані місця дрібними торговцями, оформляють на них дозволи і надають цим же торговцям дах у прямому і переносному сенсі, але вже з іншою таксою!

Якщо вдуматися, то питання в тому, що бізнес, який накопичив кошти, не бачить іншого вкладення, як розширення «робочих точок», тим самим підриваючи сусідам і собі в перспективі існування.

Вихід з порочного кола повинна показати влада міста. Визначивши стратегічно перспективні галузі, саме ВЛАДА повинна показати найбільш вигідні сфери вкладання капіталу і зусиль для припливу грошей в місто. І всіляко стимулювати ці напрямки. Сьогодні вже можливо навести приклади, коли, прокинувшись, можна стати мільйонером, коли 27-річний юнак зміг створити проект, який оцінюється в 100 млрд. доларів (на жаль, це поки не у нас в країні, але світ втрачає звичні межі). Господа бізнесмени! Не розмінюйтеся на дрібниці на порочних темах, йдіть в ногу з часом! Ви можете примножити свій капітал і підняти місто!

Міф 3. Будки залучають гроші в місто.

Кожна легальна будка в місті поповнює його бюджет! Так, це так, але скільки грошей вона викачує з міста? Подивіться, адже навіть на ринках, призначених для вітчизняного виробника товарів, продаються товари з Китаю, Туреччини та ін.. По суті, кожна така будка подібно пилососу викачує гроші з міста в розвиваючі країни. Якщо порівняти шкоду, що наноситься місту, і користь від мізерних відрахувань до бюджету міста, то очевидно це не на користь Будкограду.

Міф 4. Будки затребувані, значить, доцільні.

Явище Будкограду поширене в містах з вимираючої промисловістю. Чи є вихід для таких міст. Якщо проявити активність, тобто. Щоб не стати містом-примарою, подібним Детройту, пасіонарії Миколаєва виробляють стратегію розвитку міста на відкритому майданчику «Новий Миколаїв». Щоб змінити місто, щоб молодь не виїжджала з нього, щоб городяни продовжували пишатися своїм містом, є багато напрямків. Насамперед, має змінитися саме місцеве самоврядування. Його парадигмою має стати надання послуг городянам. Воно має бути компактним і доступним.

Про це піде мова на панельній дискусії при міській раді 12 квітня 2013 року. Там же передбачається обговорити доцільність використання світових трендів «Електронне місто», «Креативне місто», «Розумне місто».

Післямова

Вранці, випивши з вигадливої (морозної з жилкою) склянки свою порцію гарячого молока, поданого Клавдією Іванівною, Іполит Матвійович виходив з напівтемного будиночка на простору, повну дивовижного весняного світла вулицю «Ім. тов. Губернського ». Це була приємна з вулиць, які зустрічаються в повітових містах. По ліву руку, за хвилястим зеленуватим склом, сріблилися труни похоронного бюро «Німфа». Праворуч, за маленькими, з обваленою замазкою вікнами, похмуро лежали дубові, пильні й нудні труни гробових справ майстра Безенчука. Далі «Цирульний майстер П'єр і Костянтин» обіцяв своїм споживачам «холю нігтів» і «ондулясіон на дому». Ще далі розташувався готель з перукарнею, а за ним, на великому пустирі, стояло палеве теля і ніжно лизало поіржавілу, притулену (як табличка біля підніжжя пальми в ботанічному саду) вивіску, що самотньо стирчала на воротах:

«Похоронна контора "Милості просимо"».

Хоча похоронних депо було безліч, але клієнтура у них була невелика. «Милості просимо» лопнуло ще за три роки до того, як Іполит Матвійович осів у місті N, а майстер Безенчук пив гірку і навіть одного разу намагався закласти в ломбарді свою кращу виставкову труну.

У п'ятницю 15 квітня 1927 року Іполит Матвійович, як звичайно, прокинувся о пів на восьму і одразу ж просунув ніс у старомодне пенсне із золотою дужкою ...

Підкреслимо: газетна хроніка 15 квітня 1927 року  - ключ до розуміння роману. У цей день газети повідомили про «шанхайський переворот», подію, яка «ліва опозиція оголосила» найбільшим ураженням радянської зовнішньої політики, чреватими смертельно небезпечними для країни наслідками, а сталінсько-бухаринська пропаганда у відповідь приписала троцькістам спробу повернути країну на десять років тому - до епохи «воєнного комунізму», глобальної війни, «перманентної революції». 15 квітня почалася гонитва колишнього повітового ватажка дворянства за скарбами - теж свого роду спроба повернутися на десять років тому, повернути власність своєї сім'ї. Ось як!


СТВОРЕНО 17.04.2013


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі