Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Річний звіт міського голови 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Біографічна довідка
    Iнтерв`ю міського голови
    Звіт міського голови
ЗВІТ МИКОЛАЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЮРІЯ ГРАНАТУРОВА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА 2014 РІК

Шановні депутати міської ради, працівники органів місцевого самоврядування, представники громадськості міста, миколаївці!

2014 рік став межею, яка назавжди розділила історію України на «до» і «після». Вже ніколи наша держава та ми самі не будемо такими, як раніше. Доленосні події, що відбувалися протягом року, спонукали до рішучих реформ та повного оновлення влади - від найвищих щаблів до місцевого самоврядування.

Ще на початку року було зрозуміло, що органи місцевого самоврядування попереду чекає непроста робота. Нестабільна політична ситуація та економічна криза, які загострювалися з кожним днем, ставили під загрозу і стабільне функціонування міського господарства.

Але це також змусило нас мобілізуватися і шукати альтернативні шляхи виходу із складного становища. Міська рада затвердила план заходів щодо організації виконання та економного і раціонального використання коштів міського бюджету на 2014 рік. Ситуація була, хоч і складна, але контрольована.

Сьогодні можна підсумувати, що нам все ж таки вдалося підтримати роботу систем життєзабезпечення Миколаєва на достатньому рівні і, незважаючи на скрутні фінансові умови, поповнити матеріально-технічну базу комунальних підприємств.

Ми не лише витримали фінансові випробування, але й ні на день не затримали виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери і соціальних виплат пенсіонерам, профінансували пільги та субсидії.

 

Місцева влада взяла на себе соціальний захист сімей, які приїхали до міста з АР Крим та районів проведення антитерористичної операції. Із жовтня 2014 року на обліку перебувають понад 4 тис. осіб, а це майже 2,5 тисячі сімей.

Майже двом тисячам сімей призначено і стабільно виплачується щомісячна грошова допомога.

354 родини, що сьогодні знайшли притулок на миколаївській землі, отримують належні їм соціальні виплати і компенсації.

Звітуючи про роботу у 2014 році, я хочу подякувати всім, хто разом з міською владою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – це і депутати міської ради, і комунальні підприємства, і підрядні організації міста, і представники громадськості, які продемонстрували активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення Миколаєва. А набутий цього року досвід зробив усіх нас більш терплячими та мудрими.

Місто розвивалося всупереч усім труднощам і вибороло собі право мирного життя в єдиній державі. Як результат - рішенням комітету уповноваженого рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» від 12 грудня минулого року було підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг м.Миколаєва на рівні uaBBB+ «Стабільний» за Національної шкалою.

Детальніше про виконання міського бюджету у 2014 році

Обсяг доходів загального фонду міського бюджету міста Миколаєва за 2014 рік по надходженнях податків та зборів складає 790 млн. грн., або 102% до затверджених показників. Порівняно з 2013 роком обсяг надходжень податків та зборів загального фонду збільшився на 40 млн. грн. (5,3%).

Якщо у 2013 році надходження податків та зборів на одного жителя міста складали 1 тис.489 грн., то у 2014 році майже на 100 грн. більше (1тис.586 грн.).

Обсяг доходів спеціального фонду (без офіційних трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) очікується в сумі 123,6 млн. грн., або 111,7 % до запланованих показників.

Протягом останніх років забезпечується стабільне зростання розвитку міського бюджету. За 2014 рік обсяг бюджету розвитку очікується 119 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. більше обсягу минулого року.

У цілому по місту Миколаєву в 2014 році профінансовано видатків на загальну суму 1746,5 млн. грн., з них:

- по загальному фонду - 1518,1 млн. грн.,

- по спеціальному – 228,4 млн. грн., що порівняно з виконанням 2013 року більше на 220,1 млн. грн., або на 14,4 %.

План надходжень від приватизації об’єктів міської комунальної власності на 2014 рік виконано на 137%. Приватизовано 10 об’єктів міської комунальної власності. Як результат, надходження до міського бюджету за 2014 рік склали 2,75 млн. грн.

Надходження від оренди об’єктів міської комунальної власності до міського бюджету за минулий рік склали 7,00 млн. грн., тобто 100 % від запланованого.

У процесі пошуку альтернативних джерел фінансування соціально важливих для міста проектів нам вдалося активізували співробітництво з міжнародними організаціями.

Ми стали учасниками грантової програми ЄС «Підтримка громад, що опинилися під впливом конфлікту в Україні». Підготований проект, який передбачає надання комплексної допомоги та забезпечення усім необхідним вимушених переселенців з тимчасово окупованої території та зони АТО. Проект пройшов перший етап конкурсного відбору. Сума коштів, яка буде профінансована представництвом ЄС, складає майже 235 тисяч євро.

Вже з березня цього року почнеться реалізація кількох проектів у рамках співпраці з адміністрацією міста Люблін (Республіка Польща). Найважливіший напрямок спільних дій - підвищення рівня енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії.

Впровадження енергозберігаючих технологій – мета ще одного міжнародного проекту («Black Sea Buildings Energy Efficiency Plan») міста з урядом Румунії, вже проведено роботи з енерго-аудиту житлового фонду міста. І дуже важливо, що основна частина гранту фінансується урядом - партнером.

Протягом року тривав двосторонній діалог міської влади та підприємців, спрямований на забезпечення комфортних умов для ведення бізнесу, що забезпечує додаткові робочі місця та наповнення місцевого бюджету. У місті стабільно зростає кількість суб‘єктів підприємницької діяльності. Як приклад, з 2010 по 2014 роки кількість суб’єктів збільшилася з 73 тисяч до майже 87 тисяч, це 14 тис. З яких – 12 тисяч звернулися у 2014 році.

На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» здійснено ряд заходів, спрямованих на поліпшення законодавчої та нормативної бази, що регулює підприємницьку діяльність. Так, в минулому році опрацьовано та підготовлено висновки до 8 проектів нормативно-правових актів, з яких 5 прийняті та на 3 проекти здійснення регуляторної діяльності не поширюється.

Проведені певні заходи з відстеження результативності 14 регуляторних актів та два скасовані, що втратили чинність. На підставі аналізу та повторного відстеження ефективності було встановлено, що реалізація актів забезпечила досягнення цілей, визначених при їх затвердженні. На відомчому Інтернет-порталі відповідні звіти оприлюднюються та здійснюється ведення реєстру діючих регуляторних актів. Можна додати, що на даний час таких налічується 55, з них 43 - рішення Миколаївської міської ради, 11 рішень виконкому Миколаївської міської ради та 1 розпорядження міського голови.

Для розвитку житлово-комунальної галузі міського господарства у 2014 році було використано майже всі можливості та ресурси. З бюджету розвитку профінансовано 6,7 млн. грн. видатків на капітальні ремонти житлового фонду комунальної власності та житлового фонду ОСББ, так:

- відремонтовано майже 8 тис. квадратних метрів покрівлі у 18 житлових будинках на загальну суму понад 2 068,4 тис. грн.;

 • здійснено капітальний та післяекспертний ремонти 54 ліфтів на суму понад 800 тис. грн., крім того проведено поточний ремонт 158 ліфтів (451,2 тис. грн.);
 • поточний ремонт системи опалення 21 житлового будинку на суму майже 400 тис .грн.

Профінансовано видатки капітального характеру по благоустрою міста на загальну суму 10,2 млн. грн.

Цього року нам вдалося придбати 8 одиниць малої механізації.

У кінці року Миколаївщину та ще кілька областей України спіткало стихійне лихо. Міські комунальні служби працювали у цілодобовому режимі, намагаючись ліквідувати наслідки потужного снігопаду. Пережита нами надзвичайна ситуація показала слабкі місця у міському комунальному господарстві. Одною з причин, що вповільнила відновлення руху транспорту, стала недостатня кількість спеціалізованої техніки. Довелося вивести на прибирання доріг навіть важку гусеничну техніку.

Тому, виходячи з ситуації, яку ми спостерігали протягом кількох днів напруженої боротьби зі стихією, виконавча влада зробила певні висновки і за сприяння депутатського корпусу намагатиметься щороку передбачати кошти для придбання хоча б 10 одиниць спецтехніки.

У рамках розділу «Миколаївський двір» проведено роботи в 25 дворах, а це 67 будинків, в яких проживає понад 11 тисяч мешканців.

Для активного і якісного дозвілля миколаївців встановили 25 нових дитячих та спортивних майданчиків.

Комплексно провели роботи в 15 дворах:

- відремонтували понад 2 тисячі кв.м внутрішньо-квартальних доріг на суму понад 500 тис. грн. та зовнішнє освітлення на суму понад 290 тис. грн;

- провели омолодження 217 дерев, знесли 76 аварійних та сухих.

Провели роботи загальнобудівельного характеру, а саме це і ремонт відмосток, козирків та зовнішнього освітлення під'їздів, фарбування вхідних дверей та побілка фасадів. Відремонтовані і встановлені нові лавки і столи біля житлових будинків, приведені в порядок місця збору твердих побутових відходів тощо.

Усі ми добре пам‘ятаємо трагічний випадок, що стався у травні на вул. Лазурній, 40. У результаті потужного вибуху загинуло семеро миколаївців, сотні людей залишилися без даху над головою. Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з резервного фонду міського бюджету було виділено 1млн. 125 тисяч гривень.

Рішенням виконкому міської ради сім’ям загиблих надана матеріальна допомога, організовано перевезення та розміщення 173 евакуйованих в готельному комплексі «Турист».

Завдяки підтримці депутатів Миколаївської міської ради постраждалі громадяни отримали кошти на загальну суму 270,0 тис. грн. (по 10,0 тис. грн. кожному). Крім того, з резервного фонду міського бюджету виділено ще 700,0 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету, відповідно до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради, на особові рахунки громадян, постраждалих від вибуху, була перерахована адресна грошова допомога на загальну суму 950,0 тис. грн. (Розпорядженням КМ України від 21.05.2014 № 528-р. облдержадміністрації виділено на ці цілі 46 мільйонів743 тис. грн.).

Крім того, на вирішення соціально-побутових проблем 240 постраждалим (з яких 227 осіб, які проживали в цій будівлі, та 13 осіб – власники квартир) була перерахована грошова допомога по 10 тис. грн. кожному на загальну суму 2 млн. 400 тис. грн. (з яких - 2 млн. 150 тис. грн. за рахунок державного бюджету, 250 тис. грн.  з резервного фонду міського бюджету).

Для громадян, які постраждали внаслідок вибуху, у ново зведеному будинку придбано 80 квартир.

У червні стався вибух у п‘ятиповерховому будинку на вулиці Молодогвардійській, 28. Постраждалі (26 мешканців) були відселені до санаторію-профілакторію «Чайка» (ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект»).

Постраждалим мешканцям з міського бюджету виділено 30 тис. грн. адресної допомоги та 1,5 млн. грн. на проведення відновлювальних робіт. На даний час будинок відновлений для проживання. Люди повернулися до рідних осель. Більше того, там проведено капітальний ремонт системи електропостачання і даху.  

З метою зменшення споживання природного газу виконано реконструкцію 8 котелень із заміною 20 застарілих котлів на 33 сучасні зразки (з високим ККД 92-98%). З експлуатації виведено 8 нерентабельних малоефективних котелень з 18 котлами застарілих зразків.

Завершено реконструкцію пункту стерилізації та утримання тварин, профінансовано 2,6 мільйона гривень з бюджету. На початку 2015 року планується введення в експлуатацію пункту стерилізації та утримання, що стане відліком повноцінної діяльності комунального підприємства «Центр захисту тварин».

За результатами перевірок щодо законності розміщення тимчасових пересувних споруд на території міста адміністраціями районів міської ради у минулому році демонтовано 175 об‘єктів. Повністю звільнено від незаконних тимчасових забудов і торговельних об‘єктів вулицю Радянську та Верхню Набережну.

Протягом 2014 року тривала робота по асфальтуванню та благоустрою миколаївських вулиць.

Капітально відремонтовано майже 70 тис. кв. метрів доріг та внутрішньоквартальних проїздів. Поточний ремонт виконано на 64 тис. кв. м міських доріг.

У Ленінському районі капітально відремонтовано:

 • вул. Скульптора Ізмалкова (від Херсонського шосе до вулиці 2 Поздовжньої);
 • дороги приватного сектору по вулиці 5 Лінії (від вулиці Кірова до вул. 5 Поздовжньої.

Поточний ремонт доріг виконано:

 • вул. Круговій (від вул. Кірова до вул. Легпромівської);
 • вул. Орджонікідзе (від вул. Чкалова до пр. Леніна);
 • вул. Севастопольській (від вул. Маршала Василевського до вул. Комсомольської).

У Заводському районі нове покриття з‘явилося на вул. Водопровідній (від вул. Морехідної до вул. 7 Поперечної), капітально відремонтований пров. 2-й Парниковий та тротуар вул. 1 Слобідської.

Поточний ремонт зроблено на вул. 2-й Слобідській та у пров. 1-му Парниковому.

У Центральному районі капітально відремонтовано дороги:

 • по просп. Леніна,
 • вул. Герцена (мкрн. Тернівка),
 • вул. Клубна (мкрн. Варварівка, від будинку №25 до вулиці Зарічної).

У Корабельному районі капітальний ремонт доріг проведено по:

 • вул. Рибній (від вул. Литовченка до вул. Коллонтай),
 • вул. Академіка Рильського (від вул. Терешкової до вул. М.Ульянової),
 • вул. Терешкової (від просп. Жовтневого до вул. Ударної),
 • вул. Литовченка (від пр. Жовтневого до вул. Академіка Рильського),
 • провулкам Блюхера та Нахімова (від будинку № 19 до вул. Командарма Уборевича).

Поточний ремонт дорожнього покриття зроблено по:

 • вул. Гагаріна (від просп. Жовтневого до профілакторію «Перемога»),
 • вул. Новобудівній (від пр. Жовтневого до вул. Радянської Армії),
 • вул. Академіка Рильського,
 • вул. Галицинівській,
 • вул. Ударній (від будинку № 2 до вул. Терешкової),
 • вул. Ватутіна на перехресті з вул. Академіка Рильського,
 • вул. Толстого,
 • вул. Приміській,
 • вул. Уральській,
 • вул. Братській.

Для комфорту і безпеки місцевих жителів у Миколаєві протягом року відновлено мережі зовнішнього освітлення, а саме:

 • більше 40 км кабелю,
 • встановлено понад 1тис.200 світильників та 71 опору,
 • замінено більше 12 тисяч ламп.

Для посилення безпеки дорожнього руху на автомагістралі міста нанесено 33 кілометри дорожньої розмітки та встановлено майже 500 дорожніх знаків.

Сьогодні міська влада повністю переглядає схему маршрутів транспорту в Миколаєві. Процес пасажирських перевезень повинен бути оптимізований, у першу чергу, для зручності городян. Особлива увага повинна приділитися віддаленим районам: Матвіївці, Малій та Великій Коренихам.

Вже підготовлено проект нової вдосконаленої мережі міського пасажирського транспорту, яким заплановано 50 міських автобусних маршрутів загального користування. Пріоритет буде надано міському електротранспорту.

Довідково - на сьогодні транспортна мережа Миколаєва складається з 5 трамвайних, 4 тролейбусних та 96 автобусних маршрутів. Для їх обслуговування використовується 1481 одиниця транспорту.

В минулому році були придбані два сучасних (низькопідлогових) тролейбуси, пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На прохання городян відновлено тролейбусний маршрут №4, який пов'язує мікрорайон Намив і старий залізничний вокзал.

Силами працівників комунального підприємства «Миколаївелектротранс» відновлено та поставлено на маршрути 10 трамвайних вагонів і 7 тролейбусів.

З мікрорайону Намив до Корабельного району з листопада 2014 року відновлено рух 8 автобусів великої пасажиромісткості.

Міська влада у співпраці з громадською організацією «Ліга інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Перемогти себе» та громадською організацією «Мастерская добра» запровадила проект «Розвиток нових підходів у сприянні працевлаштуванню осіб з інвалідністю». У рамках цього проекту учасникам надається допомога у перевезенні від місць проживання до Чорноморського державного університету ім. Петра Могили та у зворотному напрямку. Окрім того, миколаївців з обмеженими можливостями, за бажанням, підвозять на культурно-масові і спортивні заходи.

Управління транспортного комплексу, зв‘язку та телекомунікацій міської ради самостійно розробило варіант обладнання автобусів механічним підлоговим пристроєм, за допомогою якого інваліди-візочники отримають змогу зручної посадки-висадки.

 Довідково: наразі фахівці вивчають можливість сертифікації пристрою з подальшим обладнанням маршрутних автобусів нашого міста.

Значна увага приділяється оснащенню закладів охорони здоров‘я міста Миколаєва. На базі міської лікарні №1 після капітального ремонту відкрили та забезпечили сучасним медичним обладнанням реанімаційний блок кардіологічного відділення для хворих інфарктом міокарда. З міського бюджету на ці заходи було затрачено майже 2 мільйони гривень.

Нейрохірургічному відділенню лікарні швидкої медичної допомоги (за кошти міського бюджету) придбано операційний мікроскоп, що відповідає світовим стандартам нейрохірургії.

В минулому році за рахунок коштів міського бюджету придбано медичне обладнання:

 • для міських лікарень №1 та №3,
 • для дитячої лікарні №2,
 • дитячої поліклініки №4,
 • центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Проведено капітальні ремонти у:

 • лікарні швидкої медичної допомоги,
 • дитячій лікарні № 2,
 • пологових будинках №№1, 2, 3,
 • міській лікарні № 4,
 • відділенні «Клініка, дружнья до молоді»,
 • протитуберкульозному диспансері,
 • центрах первинної медико-санітарної допомоги (сімейних амбулаторіях по вул. Нікольській, 4б/1, 4б/2, 4б/3, центрі первинної медико-санітарної допомоги №6 та №5 по пр. Леніна,135 та капремонт покрівлі ЦПМСД №3).

У день Святого Миколая під час традиційного щорічного благодійного концерту вдалося зібрати 96 тисяч гривень. Усі кошти спрямовані на придбання необхідного медичного обладнання для міської дитячої лікарні №2.

Ще більшої актуальності та ваги у 2014 році набув захист населення міста у разі виникнення надзвичайної ситуації. Увага до нього загострилася, а робота поповнилася новими формами. Проведено комісійне обстеження захисних споруд та підвальних приміщень та організовано роботи з їх очищення. Визначені 470 підвальних приміщень загальною місткістю понад 260 тисяч осіб, які можна використовувати у разі необхідності для укриття населення.

Придбано спеціальні транспортні засоби та спеціальне обладнання для проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт на загальну суму біля 500 тис. грн.

Для забезпечення негайної передачі інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій в мережі вуличних гучномовців встановлено відповідну програму та 102 такі пристрої.

Тисячі миколаївців єдиною громадою виступають за збереження єдності й територіальної цілісності країни, роблять усе можливе, щоб підтримати українську армію, своїх земляків – учасників антитерористичної операції. Миколаївська міська влада одна з перших в Україні прийняла програму, спрямовану на підтримку учасників антитерористичної операції і членів їх сімей.

Вже 933 учасники АТО прийняв Центр надання адміністративних послуг за спрощеною системою та видав 378 дозволів на виготовлення проектів землеустрою.

Для воїнів передбачено додаткові гарантії соціального захисту: безкоштовне медичне обслуговування та реабілітація у медичних закладах міста, звільнення від сплати за користування житлом.

Довідково: одноразова матеріальна допомога надається дітям військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранень, контузії чи каліцтва, одержаних при виконанні службових обов‘язків на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, та під час участі в антитерористичній операції (АТО) на сході України за рахунок субвенції з обласного бюджету. По місту Миколаєву станом на кінець грудня було надано вищезазначену допомогу 15 дітям військовослужбовців на загальну суму 167 тисяч 500 грн.

Сьогодні більше ніж 150 тисяч мешканців потребують допомоги соціальних служб міста.

Так, в минулому році призначено:

 • понад 25 тис. виплат у зв’язку з пологами, при народженні та по догляду за дитиною;
 • 565 осіб отримали допомогу на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;
 • матеріальну допомогу отримали майже 7,5 тис. одиноких матерів,
 • 2019 малозабезпечених сімей;
 • призначені субсидії на житлово-комунальні послуги 11 тис. 385 сім’ям.

Протягом 2014 року в місті створено майже 3 тисячі (2 тис. 889) нових робочих місць.

За сприяння державної служби зайнятості міста працевлаштовані більше 5 тис. осіб.

Відповідна робота проводиться і з людьми, які прибули з тимчасово окупованої території:

 • 201 особа отримала статус безробітного,
 • 175 призначено допомогу по безробіттю,
 • працевлаштовано 80 осіб,
 • 26 осіб направлено на професійне навчання,
 • 17 взяло участь у громадських роботах.

У Миколаєві функціонує чотири відділення соціальної допомоги вдома, послугами яких за рік скористалися близько 2 тисяч громадян.

Довідково: Міський територіальний центр соціального обслуговування опікується пенсіонерами, інвалідами, самотніми непрацездатними мешканцями міста – усього близько 10 тис. осіб. Їм надають більше 40 видів соціальних послуг.

Для залучення в активне соціальне життя людей похилого віку та їх всебічного розвитку міським територіальним центром запроваджена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Дану соціально-педагогічну послугу отримують 798 пенсіонерів.

Центр реінтеграції бездомних громадян 2014 року прийняв 862 миколаївців:

 • 613 з них отримали реєстрацію,
 • 177 особам відновлені паспорти.

Не стоїть на місці житлове питання. Минулого року ордери на квартири отримали 64 особи, в тому числі:

 • три багатодітні сім‘ї,
 • інвалід Великої Вітчизняної війни,
 • учасник Великої Вітчизняної війни,
 • ліквідатор аварії на ЧАЕС,
 • мешканець аварійного будинку.              

Довідково: цього року ми усі стали свідками та співучасниками особливої події для сім‘ї Мокряк, яких доля нагородила одразу трьома малюками. У травні 2014 року вони отримали ключі від трикімнатної квартири.

61 миколаївець отримав ордер на житлову площу в гуртожитках, які належать до комунальної власності.

Ще 53 особи з числа тих, хто потребує соціального захисту, поселені до соціального гуртожитку по вул. Бутоми, 13а. Саме там же знайшли прихисток 10 громадян, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

Нам вдалося закінчити будівельні роботи та відкрити, вперше за останні роки, дитячий садок № 143 у мікрорайоні Намив. На його реконструкцію з 2012 року з міського бюджету витрачено 17,5 млн. грн. При будівництві використано нові енергозберігаючі технології, оснащення - за останнім словом техніки. Дитячий садок вже відвідують більше 200 малюків.

Створено умови для навчання і виховання дітей з особливими потребами – на базі ЗОШ №43 ім. К.Ф. Ольшанського, відкрито ще один спеціальний клас для дітей із затримкою психічного розвитку, організовано роботу 4 класів з інклюзивним навчанням.

Протягом навчального року школярі безкоштовно користуються міським електротранспортом.

За рахунок місцевого бюджету організовано перевезення учнів шкіл №№12, 14, 24, 27, 29, 40 до місця навчання та додому.

Діти пільгових категорій та учні 1-4 класів забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. У 2014 році знайдено можливість для підвищення його вартості.

За ініціативою міської влади юні миколаївці, які постраждали від техногенних аварій, змогли цього літа оздоровитися за рахунок міського бюджету. Загальна кількість дітей, які відпочили у оздоровчих таборах – 1 тисяча 94 особи.

За підсумками участі в учнівських всеукраїнських олімпіадах ми маємо 31 переможця. В 2014 році отримали стипендії міського голови та міської ради 43 підлітка.

Довідково: 149 випускників 2014 року, які отримали медалі за високі досягнення у навчанні та нагороджені цінними подарунками від міського голови та міської ради.

Протягом 2014 року здійснено капітальний та вибірковий ремонт в учбових закладах:

 • покрівель на суму майже 508 тис. грн.;
 • спортивних та актових залів на суму більше 76 тис. грн.;
 • підлоги, їдальні, обідні зали на суму майже 56 тисяч гривень.

Завершено облаштування внутрішніх вбиралень у морському ліцеї та ЗОШ №24.

В ЗОШ №56 встановлено металопластикові вікна на суму більше 157 тисяч гривень, поновлено огорожу на суму більше 237 тисяч гривень.

Реконструйовано фізкультурно-ігрові майданчики дошкільних навчальних закладів №№20, 48, 50, 87, 92, 83, 127, 131, 133, 140, муніципального колегіуму.

Відновлено роботу басейну в дошкільному навчальному закладі №87, відкрито спортивний зал в дитсадку №50.

У 37 загальноосвітніх закладах створено локальні безпровідні комп‘ютерні мережі. Усі школи мають підключення до мережі Інтернет.

На фінансування галузі «Культура» в 2014 р. спрямовано майже 62 млн. грн. Зроблено поточні ремонти закладів культури на загальну суму 420 тис. грн. (з бюджету -  371 тис. грн.; зі спецфонду – 49 тис. грн.). Це і  бібліотеки для дітей та дорослих, і заклади клубного типу, і школи естетичного виховання.

За рахунок коштів бюджету розвитку міста розпочато проведення капітальних ремонтів на загальну суму 926 тис. 200 грн., у тому числі:

 • покрівлі амфітеатру у дитячому містечку «Казка», яка була у аварійному стані,
 • фасаду школи мистецтв №2,
 • санітарно-побутових приміщень концертної зали «Юність» ПК «Молодіжний».

За рахунок коштів міського бюджету проведений поточний ремонт 11 об’єктів культурної спадщини на загальну суму 259 тис. грн.

До дня Святого Миколая у культурно-ігровому комплексі «Дитяче містечко «Казка» урочисто відкрито «Планетарій», створений за рахунок гранту конкурсу «Територія РУСАЛа» (200 тис. грн.) та коштів міського бюджету (200 тис. грн.).

Виготовлено меморіальну дошку на честь капітана яхти «Ікар», Почесного громадянина Миколаєва Бориса Немирова, яку буде встановлено на будівлі яхт-клубу під час відкриття нового спортивного сезону у травні 2015 року.

З бюджету міста повністю утримується:

 • 13 спортивних шкіл,
 • Центральний міський стадіон,
 • стадіон «Юність»,
 • ДЮСОК Корабельного району.

Надається фінансова підтримка у розмірі 256 тис. 500 грн.  фізкультурно - оздоровчому клубу інвалідів «Вікторія» та частково фінансується школа вищої спортивної майстерності.

Загалом, на утримання спортивних шкіл у 2014 році з міського бюджету виділено 18 млн. 205 тис. грн.

У місті розвивається більше 57 видів спорту, із яких у 27 видах рівень підготовки тренерів і матеріальної бази дозволяє готувати спортсменів міжнародного рівня. Кращим спортсменам Миколаєва у 2014 році призначено 20 стипендій міського голови та міської ради.

У 2014 році миколаївські спортсмени гідно представили наше місто на чемпіонатах, кубках світу, Європи, України та міжнародних змаганнях.

Довідково:

 • срібним призером чемпіонату світу з веслування академічного став Бондаренко Антон,
 • успішно виступили на етапах Кубку світу з фехтування молоді шаблісти Платонов Богдан, Воронов Костянтин, Трифонов Євген, вони посіли другі та треті місця,
 • на чемпіонаті Європи Воронов Костянтин став срібним призером,
 • наша краща фехтувальниця Ольга Харлан в 2014 році стала чемпіонкою світу, Європи та виграла етап Кубку світу,
 • порадували своїми виступами на чемпіонаті Європи стрибуни на акробатичній доріжці Алєксєєва Дар’я, Стаценко Микита та Станіслав, вони посіли третє місце,
 • наші стрибуни у воду Кваша Ілля та Федорова Олена на чемпіонаті Європи стали бронзовими призерами,
 • вперше чемпіоном світу з шахів у 2014 році став Олександр Бортник.

Це миколаївці, які дають нам ще один вагомий привід для гордості за рідний край.

Шановні депутати міської ради, громадо!

2014 рік нам запам‘ятається як час напруженої праці та концентрації максимальних зусиль, спрямованих на збереження стабільності в нашому місті та спокою на його вулицях. Головне, що ми не допустили протистоянь і заворушень, незважаючи на численні загрози.

Нашим найдорожчим спільним здобутком є збереження миру і цілковитої безпеки городян. Ми знаємо ціну життя! Міська влада й надалі робитиме все, щоб не пустити безлад у наше місто.

2014 рік також був періодом відкритого діалогу органів влади і представників громадськості, які стали справжніми учасниками формування та реалізації місцевої політики. Щиро дякую усім, хто приєднав свій голос до спільноти небайдужих громадян, чесно і самовіддано працюючи заради благополуччя Миколаєва і його мешканців.

Далеко не все, шановні миколаївці, вдалося і вдається!

Для міської ради у своїх майбутніх діях пріоритетними будуть інтереси людини. Переконаний: вирішувати проблеми міста ми будемо спільно із депутатським корпусом, членами міської територіальної громади, допомагаючи один одному, проявляючи людську мудрість та толерантність.

Як міський голова повністю усвідомлюю ступінь відповідальності, яку поклали на мене жителі Миколаєва. Хочу вас запевнити, що я завжди прагнутиму бути достойним вашої довіри та цієї великої відповідальності!

Дякую за увагу!


ОНОВЛЕНО 28.01.2015


Звіт Миколаївського міського голови про роботу виконавчих органів Миколаївської міської ради

(за період листопад 2010 – жовтень 2011)

Шановні колеги, депутати, учасники засідання!

Сьогодні я хочу підбити підсумки виконаної за рік роботи, представити вам картину наших досягнень, позначити проблеми у розвитку Миколаєва.

Минулий після виборів рік був ознаменований важливими економічними і політичними подіями в житті нашої держави. Реформи в різних сферах життя - це перевірений механізм, здатний наблизити якість життя в Україні до кращих світових стандартів. Нововведення - часто процес болісний. Реформування стало серйозним іспитом і для органів місцевого самоврядування.

Економічні пертурбації сприяли акумулюванню сил усіх політичних партій, зосередженню влади на суворому виконанні соціальних зобов'язань, підтримці рівня життя, збереженню соціальної стабільності, адресній роботі з ключовими підприємствами.

Я вважаю, що ми гідно вистояли в цей непростий час початку державної перебудови.

За звітний період міська влада не звернула і не скоротила жодної соціально значимої програми. Місто продовжувало розвиватися, стало більш привабливим і сучасним.

Ми керувалися принципом відкритого діалогу з міською громадою. Адже тільки пояснюючи свої дії, влада може ефективно реалізувати намічені плани.

Наша стратегічна мета: для кожного миколаївця створити максимально сприятливі умови для реалізації його можливостей, звести до мінімуму перешкоди і бар'єри.

У цій важливій роботі ми почали наведення порядку з самих себе. Формування сучасного працездатного управлінського колективу міста стало одним з ключових завдань, що стояли перед нами в 2011 році.

Зміна структури та вдосконалення системи виконавчих органів місцевої влади – це необхідна для вирішення важливих завдань розстановка фахівців.

Планова атестація працівників мерії продемонструвала потужний кадровий потенціал за деякими винятками. Визначено високий рівень професіоналізму, компетентності та службової відповідальності працівників.

Ми стоїмо на порозі фундаментальних змін у галузі управління адміністративними процесами. Мерія готується до проведення зовнішнього аудиту та впровадження системи управління якістю ISO 9001:2008, що підвищить результативність і ефективність нашої діяльності.

Виконана значна робота. Ми змінюємо психологію фахівців. Пострадянський чиновницький апарат міста повинен перетворитися на муніципальну службу європейського зразка. Це моя принципова позиція.

Революційним кроком на шляху до модернізації роботи мерії стане впровадження електронного документообігу. Ми покінчимо з паперотворчістю. Процес прийняття рішень завдяки новому програмному продукту стане прозорим та оперативним. Городяни, впевнений, отримають якісний адміністративний продукт.

Відкритість, прозорість роботи міської ради стануть реальністю найближчим часом. На наступній сесії міської ради ми перейдемо на систему електронного голосування.

Депутати міської ради отримають можливість голосувати за допомогою електронної системи, а виборці - відстежувати хід голосування своїх обранців і партійних фракцій.

Точка відліку нашої діяльності - реальні потреби людей.

Миколаїв - одне із соціально орієнтованих міст в нашій країні. Про це свідчить рівень зарплат, якість надання медичної допомоги, освітніх послуг та інші показники.

У цьому році неодноразово доводилося відстоювати наші соціальні завоювання в тому жорсткому режимі економії, в якому жила вся країна. Ми рахували кожну копійку.

І зараз я можу сказати, що нам вдалося зберегти, а часом навіть зробити ще більш соціально орієнтованим вектор розвитку міста Миколаєва.

Запорука успішного розвитку міста - наповнений бюджет. Тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу в порівнянні з минулими роками. Зупинюся на основних цифрах, які наочно відображають стан справ.

За 9 місяців 2011 року до міського бюджету надійшло 887,9 млн. грн. Основним джерелом наповнення загального фонду бюджету є податок з доходів фізичних осіб.

До загального фонду міського бюджету за січень – вересень фактично надійшло 473,1 млн. грн. податків і зборів. Порівняно з відповідним періодом 2010 року обсяг доходів загального фонду міського бюджету збільшився на 74,3 млн. грн. за рахунок збільшення трансфертів з державного і обласного бюджетів та надходжень податків і зборів.

У порівнянні з 9 місяцями 2010 року зменшились надходження податку з власників транспортних засобів на 8,2 млн. грн. у зв’язку зі змінами у податковому законодавстві.

Проте обсяг надходжень до спеціального фонду (без власних надходжень бюджетних установ) за 9 місяців 2011 року збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 4,2 млн. грн.

Майже вдвічі зросли надходження від відчуження майна - на 6,1 млн. грн. На 113,1 % виконані планові надходження єдиного податку.

Як же ми витратили наш бюджет?

Протягом 2011 року, аналогічно доходам, нарощувались темпи зростання видатків міського бюджету. Ставка робилася на жорстку економію і концентрацію витрат на пріоритетних напрямках. У січні-вересні 2011 р. виконання видаткової частини з кредитуванням склало 878,5 млн. грн., що на 75,5 млн. грн. більше аналогічного періоду 2010 року.

Видатки на утримання установ та фінансування заходів соціально-культурної сфери (освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру і мистецтво, фізичну культура і спорт) склали в 2009 році – 753,7 млн. грн., в 2010 році – 905,6 млн. грн. (+151,9 млн. грн.), у січні-вересні 2011 року – 708,7 млн. грн., що на 58,3 млн. грн. більше, ніж в подібному періоді 2010 року.

Аналогічно збільшувався обсяг захищених статей бюджету. За січень-вересень 2011 року на зазначені видатки направлено 753,0 млн. грн. Частка захищених статей видатків у загальному обсязі бюджету за цей період в середньому становить 83,6 %.

Головні завдання, що стояли перед органами місцевого самоврядування Миколаєва, виконані. Була збережена і розвивалася мережа бюджетних установ, збережені ставки вчителів, лікарів, працівників культури та соціальної сфери, забезпечено своєчасну виплату заробітної плати бюджетникам. Крім того, в повному обсязі було профінансовано спожиті комунальні послуги та енергоносії. Впродовж останніх років забезпечується стабільність міського бюджету: контролюється баланс надходжень та витрат, стан виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.

Завдяки чіткій бюджетній політиці, спрямованої, у першу чергу, на вирішення нагальних проблем міста, Миколаєву вдалося уникнути серйозних соціальних потрясінь. Ми не допустили спаду обсягів виробництва в основних галузях реального сектора економіки, зберегли позитивну динаміку залучення інвестицій, забезпечили стабільність на ринку праці.

Серед підприємств, які систематично роблять значний внесок в економіку міста, необхідно відзначити ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», ТОВ СП «Нібулон», ТОВ ВТФ «Велам», Миколаївське відділення ВАТ «САН ІНБЕВ Україна», ДП «Миколаївський морський торговельний порт», спеціалізований морський порт «Октябрьск», ДП «Дельта-Лоцман».

За 9 місяців 2011 р. створено 11029 робочих місць, що складає 100,3 % від доведеного завдання. Кількість вільних робочих місць та вакантних посад на 1 жовтня 2011р. становила 838 місць (посад), що на 46,2% більше ніж на відповідну дату минулого року. Рівень зареєстрованого безробіття по місту становив 0,9 % середньорічної кількості населення працездатного віку.

Жорсткі заходи вживалися для запобігання відведенню в тінь зарплат. Спільно з соціальними партнерами виявлено 3428 неоформлених належним чином найманих працівників. З легалізованої заробітної плати до бюджету додатково надійшло 374,2 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Нагадаю, саме цей вид податків став головним джерелом поповнення скарбниці.

У місті створюються сприятливі умови для активізації ділової активності, розвитку підприємницької діяльності. Протягом 2010-2011 рр. кількість суб’єктів підприємницької діяльності збільшилася з 69 тис. до 76 тис. суб’єктів господарювання. І ось результат: зросла сума надходжень єдиного податку та загальних надходжень до місцевого бюджету від суб'єктів підприємницької діяльності.

З метою досягнення найкращих результатів у роботі щодо поліпшення умов ведення підприємницької діяльності у грудні 2010 року рішенням Миколаївської міської ради затверджено Програму підтримки малого підприємництва на 2011-2012 роки.

У Миколаєві успішно продовжує свою діяльність Єдиний дозвільний центр, де підприємці можуть отримати необхідні послуги та консультації органів, до компетенції яких відноситься надання документів дозвільного характеру.

Залучення інвестицій - головний пріоритет у роботі миколаївської влади.

Інвестиції - це розвиток, а розвиток - це майбутнє. Залучення іноземних інвестицій в економіку нашого регіону - не тільки нові перспективні проекти, але, перш за все, нові технології, високий рівень і якість виробленої продукції, наша здатність створити конкурентоспроможну економіку.

У місті сформовано інвестиційний портфель, до складу якого увійшов 31 інвестиційний проект, що надійшли від зацікавлених організацій усіх форм власності. Запропоновані проекти стосуються важливих сфер життєдіяльності міста і спрямовані на покращання умов життя городян.

Потенційні інвестори мають можливість особисто познайомитися з матеріалами паспорта міста. Цей документ викладений на офіційному сайті Миколаївської міської ради англійською мовою.

З початку року в місті реалізовано ряд важливих інвестиційних інфраструктурних проектів. Почали роботу нові перевантажувальні комплекси: ДП «Миколаївський річковий порт» потужністю 250,0 тис. т вантажу на рік та ТОВ «Дунайська судноплавно-стівідорна компанія» потужністю 1,2 млн. т вантажу на рік. Введено в експлуатацію цех із виробництва щепи потужністю 120,5 тис. куб. м на рік (ТОВ «АЙ-СІ-ЕЛ Україна»), пересипну станцію площею 571 кв. м (ТОВ «Грінтур-Екс»). Відрадно, що так стрімко нарощує міць наш морегосподарський комплекс.

Миколаїв – прекрасний транспортний вузол, для нього цілком природно і ефективно розвивати саме цю галузь. Приємно відзначити, що останнім часом на цьому напрямку Миколаїв фактично конкурує з Одесою, отже, у нас попереду великі перспективи. А головне – створені нові робочі місця, зростає матеріальний добробут городян.

За даними статистики, надходження прямих іноземних інвестицій за перше півріччя 2011 року з наростаючим підсумком складають 167,2 млн. дол. США.

На даний час на різних стадіях знаходиться впровадження ще кількох інвестиційних проектів.

Продовжується реалізація проекту «Модернізація систем водопостачання та водовідведення м. Миколаєва». На сьогодні необхідно переукласти фінансову угоду, включивши до неї технічні зміни. Згідно з новим Бюджетним кодексом України ратифікація такого фінансового документа Верховною Радою України не потрібна, у зв’язку з чим фінансування проекту має розпочатись вже цього року. Європейським Інвестиційним Банком були розроблені й внесені зміни до фінансової угоди та направлені до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для підписання.

Енергозбереження сьогодні є одним з найбільш актуальних питань розвитку міського господарства. Міська влада активно працює у даному напрямку.

Впроваджується проект «Комплексне впровадження енергозберігаючих технологій при термосанації восьми 10-поверхових житлових будинків серії 96-К в мікрорайоні «Намив» м. Миколаєва. Йде будівництво вітрової електростанції (ВЕС) в мкр. Кульбакине.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Олл Сервіс-Миколаїв» на території котельні в Промзоні будує підприємство з переробки твердих побутових відходів. Нове підприємство здійснюватиме збір відходів власними сміттєвозами і сортуватиме ТПВ. Робота ТОВ «Олл Сервіс-Миколаїв» дозволить зменшити навантаження на міський полігон ТПВ на 30%.

Для залучення додаткових інвестицій та забезпечення стабільного економічного розвитку Миколаїв активно співпрацює з міжнародними організаціями. Результатом такої роботи стало підписання 10 червня цього року Протоколу про наміри щодо розробки і впровадження Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності і економічного розвитку Херсонсько-Миколаївського економічного субрегіону в рамках реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК). Робота проекту зосереджується на створенні й впровадженні стратегічних планів підвищення конкурентоспроможності в економічних регіонах.

У рамках проекту ЛІНК Агентства США з міжнародного розвитку місто Миколаїв взяло участь у конкурсному відборі земельних ділянок, які мають найбільший потенціал для їх освоєння. У результаті земельна ділянка у другій Промзоні Миколаєва пройшла конкурсний відбір і чеські експерти з освоєння індустріальних парків проекту ЛІНК розпочали роботу над створенням концептуального дизайну цієї території. Презентація концептуального дизайну ділянки запланована на грудень 2011 р.

Завдяки програмі ЄС «Підтримка сталого регіонального розвитку в Україні” ми сподіваємося найближчим часом реалізувати три проекти – капітальний ремонт Інгульського мосту, капітальний ремонт Південнобузького мосту, очищення та реконструкція Жовтневого водосховища. Частка фінансування з боку ЄС складає 80% від вартості проекту.

Ще одним прикладом успішної співпраці міста з міжнародними організаціями є підписання 11 лютого угоди між КП «Теплоенергосервіс» та Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) про розробку проекту підвищення енергоефективності будівель соціальної сфери м. Миколаєва.

Реалізація програми МФК допоможе здійснити енергоефективну модернізацію 80 з 129 будівель шкіл, дитячих садків та гімназій міста. Ми отримаємо значне скорочення споживання газу, необхідного для опалення цих об’єктів. Очікується, що програма дозволить зекономити близько 6000 мВт енергії.

Важливою подією для широкого розвитку взаємовигідних відносин з іноземними партнерами та розширення торговельних можливостей нашого міста стало проведення влітку в Миколаєві контактно-коопераційної біржі, яку було організовано в рамках Договору про побратимство міст Миколаєва (Україна) та Могильова (Республіка Білорусь), підписаного 2 липня 2011 року.

У контактно-коопераційній біржі взяло участь близько 30 промислових підприємств та організацій Миколаєва, 12 промислових підприємств та організацій Могильова. Під час проведення заходу були укладені угоди про співробітництво як між промисловими підприємствами, так й інфраструктурними організаціями обох міст.

Крім того, між містами було підписано Спільну програму з розвитку міжрегіонального торгово-економічного, науково – технічного, культурного та спортивного співробітництва на 2011-2012 роки, згідно з якою заплановано проведення контактно-коопераційної біржі за участю промислових підприємств обох міст в першому півріччі 2012 року в Могильові.

2011 рік для міста став знаковим з точки зору зміцнення його високого авторитету на міжнародній арені. Свідченням чого стала перемога Миколаєва у відкритому конкурсі серед міст України на організацію та проведення Дня Європи – 2011. У травні поточного року представники майже 20 країн, що входять до складу Європейського Союзу, та міжнародних організацій мали змогу ознайомитися з економічним, науково-технічним, культурним потенціалом нашого міста й області.

На початку року у ІІІ міжнародному огляді-конкурсі міських практик «Краще місто СНД та ЄврАзЕС», що проводився під егідою Міжнародної Асамблеї столиць та великих міст (МАМ), Миколаїв визнано переможцем у номінації «За розробку та впровадження інноваційних форм освіти» за досвід реалізації проекту «Муніципальний колегіум».

У 2011 році делегація міста брала участь у Міжнародній конференції «Місто на воді: досвід, проблеми та перспективи», що проходила у м. Іркутськ, у засіданні Правління Міжнародного Чорноморського Клубу, що проходило у м. Галац (Румунія), у ХХІІ Асамблеї МЧК та 9-му засіданні Ділової ради МЧК, що проходили у м. Азов. Також ми представляли наше місто у ІІ Міжнародному форумі «Морська індустрія Росії» у Москві та у І міжрегіональному Форумі партнерів «Санкт-Петербург – міста й області України» у Санкт-Петербурзі.

Рік, що минає, був ненайкращим для житлово-комунального господарства міста, однак можна з упевненістю сказати, що в Миколаєві зуміли втримати ситуацію під контролем. За цей період на утримання та розвиток житлово-комунального господарства міста було витрачено 80,4 млн. грн.

У 2011 році з міського бюджету виділено 2,6 млн. грн. на капітальний ремонт доріг та 2,4 млн. грн. – на поточний, а також отримано субвенцію з обласного бюджету в 746,6 тис. грн. та субвенції з державного бюджету в сумі 5,4 млн. грн.

За вказані кошти було виконано чималий обсяг робіт.

Капітально відремонтовано об’їзну дорогу в Корабельному районі, частину пр. Жовтневого, пр. Героїв Сталінграда, пр. Корабелів, вул. Кірова, вул. Бузника та інш. Проведено поточний ремонт по вулицях Чкалова, 9-й Поздовжній, Архітектора Старова, Електронній та інш. Всього відремонтовано 9705, 67 кв. м дорожнього полотна.

Крім того, за період з листопада 2010 р. по жовтень 2011 р. виконано роботи з влаштування та відновлення мереж зовнішнього освітлення на суму 7,4 млн. грн. по об’їзній дорозі в Корабельному районі, по вулицях та провулках міста.

Розроблено проект захисту житлового масиву Широка Балка від підтоплення. На його реалізацію необхідно 3,0 млн. грн.

Побудовано дренажний колектор по вул. Молодіжній на суму 1,5 млн. грн. З міського бюджету виділено ще 853,3 тис. грн. на продовження робіт з реалізації вказаного проекту.

У 2010 році у житловому фонді міста за рахунок бюджетних коштів було проведено капітальний ремонт покрівель на 50 житлових будинках або 36,1 тис. кв. м покриття на суму 4,7 млн. грн. На поточний та капітальний ремонт покрівлі міських багатоповерхівок цього року спрямовано більше 4 млн. грн.

На капітальний ремонт ліфтів, експертне обстеження та післяекспертний капітальний ремонт ліфтів в цьому році направлено 4 млн. 180 тис. грн.

Пріоритетними питаннями в частині реформування житлового господарства є створення ОСББ, розподіл функцій замовника та підрядника, передача обслуговування житла на конкурсній основі, формування ринку надання житлово-комунальних послуг населенню міста.

Слід відзначити, що діяльність органів місцевого самоврядування у напрямку благоустрою міста, забезпечення гідних умов для городян була помічена та оцінена на державному рівні. У рамках Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» у сфері благоустрою за показниками 2010 року Миколаїв посів ІІІ місце серед І категорії міст з кількістю населення понад 500 тис. мешканців. У цей період було виконано робіт із благоустрою міста на загальну суму 115,4 млн.грн.

На умовах співфінансування за рахунок державних коштів та коштів міського бюджету в 2011 році впроваджено різноманітні проекти для покращання умов проживання миколаївців.

Так, було виконано технічне переоснащення частини системи водопостачання мкр. Матвіївка та мкр. Північний.

Крім того, сьогодні за рахунок коштів міського бюджету втілюється в життя ряд важливих проектів в сфері житлово-комунального господарства. Наприклад, наприкінці 2010 р. розпочато будівництво каналізації Залізничного селища та Старого інвалідного хутора. Передбачається, що усі будівельні роботи будуть закінчені в 2011 р. У результаті буде введено в експлуатацію 3,138 км каналізаційних мереж. На даний час вже освоєно майже 1,287 млн. грн. бюджетних коштів.

Розпочато проектно-вишукувальні роботи з реконструкції глибоководного випуску скидного колектора від міських очисних споруд каналізації до урізу р. Південний Буг.

Незабаром буде остаточно вирішена проблема з безпритульними тваринами в місті. Для цього створено комунальне підприємство «Центр захисту тварин».

На даний час вирішуються питання щодо організації діяльності підприємства: виконуються роботи щодо реконструкції та введення в дію пункту по стерилізації та перетримки безпритульних тварин, отримання всіх необхідних ліцензій відповідно до вимог чинного законодавства та придбання автотранспорту.

Проведені комплексні роботи з благоустрою скверу подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС та скверу «Комсомольський».

Будівельна галузь, де було відмічено чи ненайбільший спад через фінансово-економічну кризу, поступово нарощує обсяги виконаних робіт. У 2010 р. та за 9 місяців 2011 р. в Миколаєві виконано будівельних робіт на загальну суму 1 млрд. 568 млн. грн.

За рахунок усіх джерел фінансування впродовж вказаного періоду в місті введено в експлуатацію понад 88.4 тис. кв. м загальної площі житла.

Серце радіє від того, що продовжується зведення нових мікрорайонів міста. Сьогодні тривають роботи щодо забудови мікрорайонів «Соляні-2», «Сонячний», «Ліски-2», «Північний».

Сотні миколаївців у передчутті новосіль. У кінці 2011 р. та на початку 2012 р. будівельними підприємствами планується здати до експлуатації 7 житлових будинків. Це 472 нові квартири, більше 31 тис. кв. м житла.

На перспективу намічена комплексна житлова забудова мікрорайону № 8 у Корабельному районі. На сьогоднішній день вже завершені проектно-вишукувальні роботи по виконанню проекту забудови частини мкр. Богоявленський.

Сьогодні в Миколаєві затверджено 5 об’єктів, будівництво, добудова або придбання житла в яких відбувається в рамках програми «Доступне житло». Це будинки, розташовані на розі Херсонського шосе та вул. 1-ї Лінії, вул. Комсомольській, 81, пр. Жовтневому, корпус 106, у мкр. Соляні-2, корпус 2, мкр. Північному, корпус 27-Г.

На початку 2011 р. за рахунок коштів державного та міського бюджетів в рамках програми «Доступне житло» було надано 16 кредитів молодим сім’ям для придбання житла майже на 5,5 млн. грн.

Також важливим індикатором розвитку міста є промислове будівництво. Так, підприємствами міста та України в Миколаєві було реалізовано 5 проектів зі зведення промислових об’єктів. Крім того, ТОВ СП «Нібулон» продовжує роботу по розвитку та розширенню перевантажувального термінала для зернових і олійних культур ємкістю 250 тис. т.

Розпочата робота з оптимізації мережі пасажирських перевезень. Для цього на замовлення виконкому Миколаївської міської ради Харківським державним університетом народного господарства підготовлено відповідну програму. Вона передбачає, по-перше, розвантаження від транспорту головної магістралі Миколаєва – проспекту Леніна. По-друге, зменшення кількості міських маршрутів вдвічі.

Планується, що маршрутні таксі будуть обладнані GPS-передавачами, а диспетчерський пункт завдяки спеціально розробленій системі навігації буде відстежувати кількість автобусів на маршрутах та інтервал їхнього руху.

Сьогодні продовжується робота щодо забезпечення городян доступним екологічно безпечним транспортом – у місті велика увага приділяється підвищенню ефективності виробничої діяльності КП Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», збільшення кількості рухомого складу підприємства.

На сьогоднішній день в Миколаєві існує розгалужена мережа ринкових комплексів, де відбувається поступовий перехід до сучасних форм здійснення торгівлі та поліпшується рівень обслуговування населення. Влада намагається вирішити питання усунення стихійної торгівлі, зокрема створюється комунальний ринок на території другого депо «Миколаївелектротранс».

У бюджеті міста у 2011 році на виконання державних та регіональних соціальних програм передбачено 347,5 млн. грн., що складає понад 25% міського бюджету. На виконання міських соціальних програм у 2011 році передбачено 16,6 млн. грн., тоді як у 2010 році – 14,9 млн. грн.

Було розроблено та розповсюджено дорожні соціальні мапи серед інвалідів на візках. Це допомагає їм точніше орієнтуватися у конкретній місцевості та визначати місцезнаходження магазинів, аптек та банків.

У Миколаєві почав роботу «Університет третього віку», де всі бажаючі, кому за 60, зможуть надолужити втрачене: адаптуватися до сучасного суспільного життя; розширити кругозір, самореалізувати себе, стати активним учасником життя, забувши про хвороби і проблеми.

Напередодні 222-річниці Миколаєва відкрився міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік». У ньому створені необхідні умови для трирівневої соціальної реабілітації. На сьогодні в центрі отримують допомогу 67 дітлахів. На ремонт будівлі центру з міського бюджету було витрачено 800 тис. грн. Для того, щоб укомплектувати центр новим медичним обладнанням, планується виділення додаткових коштів.

Для захисту прав та інтересів дітей у місті реорганізовано міський притулок для дітей в Центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

Наприкінці минулого року були відкриті відразу дві амбулаторії сімейного типу – у мкр. Широка Балка та на 3-й Лінії, 17. Зараз в Миколаєві діє 14 сімейних амбулаторій.

У березні цього року відбулося відкриття інфекційно-діагностичного відділення міської дитячої лікарні № 2, реконструйованого згідно з усіма вимогами, які пред'являються до установ такого типу.

У травні свої двері відкрив інсультний блок (блок інтенсивної терапії), що працює у неврологічному відділенні міської лікарні № 4.

У червні 2011 року у міському пологовому будинку № 3 після ремонту було урочисто відкрито пологове відділення № 2, реконструйоване за найсучаснішими стандартами. Це відділення розраховане на 16 індивідуальних палат сімейного типу.

Сьогодні всі машини міської станції «швидкої» медичної допомоги обладнані GPS-датчиками. Служби екстреної медичної допомоги міста вийшли на принципово новий рівень роботи, і миколаївці можуть розраховувати на більш оперативну допомогу.

До кінця 2011 року планується придбати для міської станції швидкої медичної допомоги ще три автомобілі.

Для забезпечення соціального захисту медичних працівників Миколаєва в 2010-2011 роках з бюджету міста було виділено більше 2 млн. 676 тис. грн. на реконструкцію та обладнання відомчих квартир для проживання медпрацівників. Приміщення 16 квартир були реконструйовані за новітніми технологіями «під ключ». Вже вручені ордери на 7 квартир молодим медичним працівникам Миколаєва.

Розвиток освіти Миколаєва відбувається в рамках реалізації міської комплексної програми «Освіта» на 2007 – 2011 рр.

Освітня галузь міста представлена оптимальною мережею навчальних закладів для забезпечення освітніх потреб міської громади. У місті функціонують 85 дошкільних навчальних закладів, серед яких є і приватні.

У Миколаєві стабільно працюють 68 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчаються 39 579 учнів. Майже в усіх школах функціонують кабінети інформатики та обчислювальної техніки. Усі заклади підключено до мережі Інтернет.

На сьогодні охоплено всіма видами харчування 37 754 учні шкіл, що складає 98,5% від їх загальної кількості, серед них 808 дітей пільгових категорій та 14 530 учнів 1-4 класів.

Дуже важливо, що всі діти пільгових категорій та учні 1-4 класів забезпечені безкоштовним харчуванням.

Протягом літніх канікул 2011 року було відкрито 55 таборів відпочинку, де змогли поповнити свої сили 2003 маленьких миколаївці.

На організацію оздоровлення дітей пільгових категорій місцевим бюджетом у 2011 р. виділено 1,5 млн. грн. На сьогодні за кошти міського бюджету вже оздоровлено 727 хлопчиків та дівчат, що потребують особливого піклування.

Понад 2500 юних миколаївців стали учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, близько 300 школярів вибороли перемогу в обласному етапі і 22 стали переможцями Всеукраїнського етапу.

9 юних дослідників вибороли перемогу у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН.

Цього року одноразову стипендію міського голови та міської ради отримав 31 учень. 51 випускник загальноосвітніх навчальних закладів нагороджений золотими та срібними медалями.

Такі досягнення були б неможливі без самовідданої щоденної праці наших педагогів, серед яких 6 переможців всеукраїнських, 27 – обласних, 36 – міських конкурсів для вчителів.

Підтвердженням високої кваліфікації та досягнень миколаївських освітян стало проведення у цьому році у Миколаєві 5-х Міжнародних наукових читань, присвячених пам'яті академіка Сергія Батишева. У конференції взяли участь більше ста вчених і викладачів з Москви, Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Одеси, ректори та директори миколаївських вищих і середніх навчальних закладів.

Для підтримки і розвитку талановитої молоді міста щорічно виплачується стипендія міського голови та міської ради студентам, які навчаються у вищих закладах освіти І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних закладах м. Миколаєва, за досягнення значних успіхів в економічному, соціально-громадському, культурному розвитку міста, сприяння уславленню міста на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

У минулому році було призначено 62 стипендії та виплачено з коштів міського бюджету більше 91 тис. грн. З 2001 року стипендій міського голови та міської ради отримали 435 учнів та студентів.

Гордістю міста по праву вважається Миколаївський зоопарк. Саме на його базі в цьому році пройшла 17 Міжнародна конференція Євро-Азійської Регіональної Асоціації Зоопарків і Акваріумів, приурочена до 110 річниці зоопарку. У роботі конференції взяли участь 126 фахівців з 17 країн світу.

У 2011 р. наші спортсмени на міжнародній арені завоювали 114 медалей, серед яких 47 – золотих, 30 – срібних, 37 – бронзових.

Також Миколаївськими спортсменами завойовано до скарбниці національної олімпійської збірної 5 ліцензій на ХХХ літні Олімпійські ігри, які пройдуть у Лондоні в 2012 році.

Міська влада піклується й про забезпечення наших спортсменів житлом. Так, у 2011 році була надана квартира майстру спорту міжнародного класу зі стрибків на батуті, чемпіону І Юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі Олександру Сатіну.

Продовжена робота з реконструкції Центрального міського стадіону, по закінченні якої головна футбольна арена Миколаєва буде відповідати нормам Федерації футболу України.

Серед першочергових завдань міської влади – реконструкція школи № 22, відновлення дитячого садочка на 240 місць на Намиві, будівництво доступного житла для городян і завершення ремонту Центрального міського стадіону.

Велике значення надається співпраці з громадським активом міста та представниками бізнесу.

На даний час у місті створено та успішно працюють 11 міських галузевих рад підприємців.

У червні цього року почала роботу експертно-громадська рада виконавчого комітету Миколаївської міської ради. До складу ради увійшли науковці, представники провідних підприємств та громадських об'єднань різного спрямування, які опікуються галузями життєдіяльності міста.

Ми заохочуємо місцеву громаду до участі в процесі прийняття рішень, запрошуючи городян до діалогу.

Триває процес формування системи довіри, підзвітності міської влади громаді Миколаєва та ЗМІ. Каталізатором цього процесу стало створення додаткових умов для інформаційної відкритості роботи органів місцевого самоврядування.

Прийнятий у цьому році Закон України «Про доступ до публічної інформації» ми розглядаємо як важливий крок нашого суспільства до демократії, а влади - до чесності та прозорості.

Даний нормативний акт визначає порядок забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні її розпорядників та представляє суспільний інтерес.

Згідно із Законом на офіційному сайті Миколаївської міської ради публікуються проекти рішень та рішення міської ради і ії виконкому. Таким чином, створені умови для прозорості процедури прийняття нормативних документів.

Забезпечено систематичне та оперативне оприлюднення й оновлення інформації про діяльність виконкому Миколаївської міської ради. Розміщуються звіти, у тому числі щодо задоволення запитів на інформацію. Створений і опублікований реєстр документів, що містять публічну інформацію.

Ми готові до переходу на якісно новий рівень співпраці влади і міської громади - рівень партнерства та довіри.

Шановні присутні, дякую всім за підтримку!

Важлива атмосфера, в якій ми працювали. Були суперечки, полеміка, часом дуже спекотна, але ми незмінно виходили на необхідні для жителів міста рішення. Думаю, такий підхід нам вдасться зберегти і надалі, незважаючи на головну суспільну подію наступного року - вибори до Верховної Ради України, яка, як правило, характеризується підвищенням рівня політичного суперництва. Упевнений, нам є що протиставити спокусі популізму, пустослів'я і бездоказовій риториці. З цією надією я і бажаю всім подальшої успішної роботи на благо України, на благо улюбленого міста.

Дякую за увагу!

ОНОВЛЕНО 24.11.2011


Річний звіт міського голови за 2009 рік

ОНОВЛЕНО 08.02.2011


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі