Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Сучасний Миколаїв 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Історія міста
    Сучасний Миколаїв
    Карта міста
    Фотогалерея
    Почесні громадяни Миколаєва
    Переможці щорічної загальноміської програми «Людина року» і «Городянин року»
    Реєстр топонімів міста Николаєва
    Архіви історії
    ТОП-10 досягнень Миколаєва
    Герої серед насВпродовж свого понад 220-річного існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий діловий, політичний і культурний центр Півдня України.

Історія міста починає свій відлік від далекого 1789 року, коли в гирлі річки Інгул почалося будівництво верфі під невсипущою увагою генерал-губернатора Новоросійська князя Г.А. Потьомкіна. Через рік тут виникло містечко, назване Миколаєвом.

Сьогодні Миколаїв – адміністративний центр Миколаївської області. Він посідає дев'яте місце за чисельністю населення в Україні; тут мешкає понад 501 тис. чоловік.

Загальна площа міських земель становить 25,3 тис. га. Загальна довжина вулиць, проїздів та набережних – 960 км.

Сучасний Миколаїв є центром суднобудування. Тут були побудованi унiкальнi крейсери, авiаносцi, китобiйнi бази, суховантажнi судна, рефрижератори, траулери, балкери. Одночасно розвивалося будiвництво турбiн, дорожнiх машин, електротехнiчного та електронного обладнання, кольорова металургiя, парфюмерна, легка та харчова промисловiсть.

Миколаїв має розгалужену мережу різноманітних транспортних комунікацій. Місто живе активним міжнародним життям.

Завдяки щоденній праці, таланту, інтелекту і терпінню миколаївців, їхнє місто рік за роком зростає і гарнішає, дарує людям надію на щасливе і розквітаюче майбутнє.

Економічний потенціал

У структурі промисловості Миколаєва основне місце займає машинобудування і металообробка, серед яких виділяються такі галузі, як суднобудування й енергетичне машинобудування. Промислові підприємства міста забезпечують до 50% обсягів продукції суднобудування України, понад 90% державного виробництва газових турбін, 80% глинозему – сировини для виробництва алюмінію.

Головна галузь – суднобудування – представлена в Миколаєві суднобудівними заводами, що здатні будувати і поставляти кораблі будь-якого типу. Це підприємства ДАХК "Чорноморський суднобудівний завод", ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" та інші. Основною продукцією цих потужних підприємств є танкери, сухогрузи, рефрижератори, траулери, навалювальні судна, плавучі готелі і військові кораблі різноманітних типів.

Однак, миколаївські корабели робити не лише кораблі високої наукоємності, але й сучасні газотурбінні установки, радіоелектронне устаткування найвищої точності й багато чого іншого.

До суднобудівної галузі належить також ряд підприємств, що забезпечують виробництво суднового устаткування.

ВАТ «Завод «Екватор» є провідним підприємством країн СНД, що здійснює розробку, виготовлення, поставки та сервісне обслуговування спеціального кліматичного обладнання, суднового устаткування вентиляції, кондиціонування та очищення повітря для систем життєзабезпечення суден та кораблів всіх класів та призначень.

Крім цього, в місті розташовані підприємства електротехнічної й електронної промисловості, укомплектовані висококваліфікованими кадрами.

ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект” виготовляє багатопрофільні газотурбінні двигуни й установки, що використовуються як для оснащення кораблів, так і для транспортування природного газу і виробництва електроенергії. Його продукція має якість на рівні світових стандартів і є предметом експорту.

ВАТ «Завод мастильного і фільтруючого обладнання» єдиний в країнах CНД, що виробляє комплексні автоматизовані системи змащування, обладнання нагнітальне та для очищення CЗЖ, широку гаму фільтрів, фільтроелементів, які застосовуються у машинобудуванні, автотехниці й сільгоспмашинах.

ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» здійснює поточний ремонт та технічне обслуговування літаків, виготовлення універсальних надлегких двомісних літаків для сільськогосподарських робіт «НАРП-1», їх ремонт та технічне обслуговування, ремонт агрегатів та вузлів до літаків.

Легка промисловість представлена численними швацькими підприємствами,що виготовляють одяг (ТОВ"Земал"), виробництвом жіночої білизни (ВАТ "Ангела"), виробником матраців(ТОВ ВТФ «Велам»).

Одне із провідних місць в економіці міста посідає розвинена харчова галузь. Лідером серед підприємств по переробці молока є ПРаТ "Лакталіс-Україна", по виробництву соків ТОВ«Сандора». У місті також працюють кондитерські цеха ТОВ «Лакомка», ТОВ «Альпі-Україна», ППФ «Шисхол» (виробництво морозива), численні хлібозаводи та пекарні, і відоме ПАТ «САН Інбев Україна»(виробництво пива), продукція якого одержала всеукраїнське визнання.

Розвинута мережа транспортної інфраструктури, що включає морські і річкові порти, залізничний вузол, два аеропорти та автостради.

Адміністрація міста, докладає чимало зусиль, аби промисловий, науковий, інтелектуальний потенціал міста був максимально задіяний, щоб життя городян поліпшувалася.


ОНОВЛЕНО 30.01.2015


ГУМАНІТАРНА ГАЛУЗЬ

Інформація про освітню галузь міста

Перспектива розвитку та основні завдання освітнього простору в місті визначено міською комплексною програмою «Освіта на 2013-2017 роки», що затверджена рішенням міської ради 22.11.2012.

Освітня мережа міста потужна й різноманітна. Право громадян на отримання базової та повної загальної середньої освіти забезпечують 72 загальноосвітні навчальні заклади, в тому числі:

 • загальноосвітні школи – 54;
 • спеціалізовані школи – 3;
 • ліцеї – 5;
 • гімназії – 5;
 • колегіум – 1;
 • вечірні школи – 3;
 • спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей зі зниженим зором – 1.

На задоволення освітніх потреб батьківської громадськості діє муніципальний академічний коледж, аналогу якого немає в Україні, що готує молодших спеціалістів за напрямками «Акторське мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Враховуючи потреби мешканців міста Миколаїв відповідно до їх потенційних можливостей та соціальних умов життя, рівний доступ до здобуття освіти забезпечено шляхом впровадження таких форм організації навчально-виховного процесу, як заочна та екстернат.

Створено умови для навчання й виховання дітей з особливими освітніми потребами: функціонують 6 ДНЗ компенсуючого типу (санаторних та спеціальних), у 12 ДНЗ - санаторні групи, у 59 - групи для дітей з вадами інтелектуального розвитку та мови; працюють спеціальні класи для дітей із затримкою психічного розвитку в 5 загальноосвітніх школах. Щорічно розширюється мережа закладів з інклюзивним навчанням. Учні, які за станом здоровя не можуть відвідувати навчальний заклад, мають можливість отримати освіту за індивідуальною формою навчання.

Успішність корекції вад мовленнєвого розвитку учнів забезпечують логопедичні кабінети, які працюють при 35 школах. Протягом 21 року діє логопедичний пункт.

У системі освіти міста функціонує міська психолого – медико – педагогічна консультація, основними напрямками діяльності якої є консультативно – інформаційна та діагностично – корекційна допомога дітям, які мають порушення зору, мовлення, опорно – рухового апарату, поведінки, інтелектуального розвитку.

Створено належні умови для вивчення державної мови та мов національних меншин. Відповідно до освітніх запитів батьківської громадськості щодо навчання дітей державною та мовами національних меншин у місті функціонують 55 україномовних, 1 – двомовна та 12 – російськомовних денних загальноосвітніх навчальних закладів. Крім того, є можливість вивчення мов національних меншин, зокрема, російської та болгарської, як додаткового предмету або факультативно й у гуртках.


ОНОВЛЕНО 16.01.2015


Важливим рушієм розвитку культурного життя міста є діяльність існуючої мережі закладів та установ культури. Це -  2 централізовані бібліотечні системи, які налічують 37 бібліотек, 5 будинків культури, 2 палаци культури, палац культури та урочистих подій, міський методичний центр, культурно-ігровий комплекс "Дитяче містечко "Казка", комунальне підприємство «Миколаївські парки», Миколаївський зоопарк, 10 шкіл естетичного виховання та муніципальний театр-студія естрадної пісні. У складі палацу культури «Молодіжний» функціонує концертна зала «Юність».

Потужними інформаційними центрами є бібліотечні заклади. За активну інноваційну діяльність у 2013 році Центральна бібліотека ім. М.Л.Кропивницького здобула  першість у конкурсі «Внесок у Відкритий уряд» за Програмою інновацій в публічних бібліотеках EIFL – PLIP  (м.Орхус, Данія) та перемогу у Всеукраїнському конкурсі електронних каталогів на сайтах бібліотек України в номінації: «Кращий електронний каталог». Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка стала переможцем конкурсу за програмою «Бібліомосту» «БібліоКіно Фест – 2.0».

Активно діють у напрямку забезпечення послуг системи електронного урядування 18 Центрів обслуговування громадян в бібліотеках для дорослих та 4 центри вільного доступу до мережі Інтернет в  бібліотеках для дітей. Плідно працює інформаційно-просвітницький майданчик ідей і проектів «Новий Миколаїв», який збирає навколо себе креативних та обдарованих особистостей в центральній міській бібліотеці для дорослих.

Сфера культури має усі можливості для повноцінного задоволення гедоністичних потреб усіх верств населення – від дітей і підлітків до найстарших миколаївців та гостей міста.

Одним з найулюбленіших для городян місць відпочинку незмінно вважається бюджетна установа «Культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка», на території якого у грудні 2014 року відкрився «Планетарій» -  новий дозвіллєвий об’єкт культурно-освітнього спрямування, який робить прогулянки «казковою країною» ще більш змістовними та цікавими.

Чималою популярністю серед городян користується Миколаївський зоопарк – один з найстаріших і найкращих  в Україні. Щорічно поповнюється його  унікальна колекція тварин.


Знаковими подіями в житті та діяльності зоопарку протягом 2013-2014 років стали: участь у конференції Європейської асоціації зоопарків і акваріумів, співпраця з французьким телеканалом France 3 Sat з метою створення документального фільму, проведення третьої міжнародної конференції тераріумістів, відкриття нових вольєрів та ландшафтної композиції «На стыке двух культур», презентація оновленої центральної алеї.

Місто живе, творить та розвивається. І заклади культури та мистецтв у повній мірі забезпечують відкритий доступ городян до сучасного світового культурного надбання, створюючи атмосферу вільного творчого самовираження та конкурентоспроможного мистецького середовища.

ОНОВЛЕНО 08.01.2015


Спорт

Миколаїв славиться своїми спортивними традиціями. Розвиток фізкультури і спорту в Миколаєві багато в чому обумовлений постійною організаторською роботою міської влади.

 Рішенням Миколаївської міської ради прийнята міська Комплексна програма «Фізична культура і спорт» на 2013-2017 роки.

В місті Миколаєві працюють 28 спортивних шкіл, школа вищої спортивної майстерності м. Миколаєва, школа вищої спортивної майстерності Миколаївської області, Миколаївське вище училище фізичної культури.

З бюджету міста повністю утримується 13 спортивних шкіл, КУ «Центральний міський стадіон», стадіон «Юність», ДЮСОК, надається фінансова підтримка ФОК інвалідів «Вікторія» та частково фінансується школа вищої спортивної майстерності м. Миколаєва.

В спортивних школах міста тренується понад 8 610 юнаків та дівчат.

У 2014 році  управлінням у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради  було проведено 115  змагань  та 72 навчально-тренувальних зборів з різних видів спорту. Також заходи проводились з  відзначення державних, загальноміських, професійних та ювілейних визначних подій.

Для занять фізичною культурою і спортом в місті є 6 стадіонів, 116 спортивних залів, 4 плавальних басейнів, 394 спортивних майданчиків, 49 стрілецьких тирів, 174 пристосованих приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, льодовий каток, легкоатлетичний манеж, кінноспортивна база.

З метою підвищення рівня підготовки спортсменів міста до Всеукраїнських та міжнародних змагань у 2014 року відповідно розпорядження Миколаївського міського голови від 31.12.2013 № 311р було призначено 20 стипендій міського голови та міської ради кращим спортсменам міста  Миколаєва.

Дійсним святом для городян стало проведення в місті Миколаєві спортивних заходів:

21 червня 2014 року в місті проходило святкування Олімпійського дня за участю керівників міста та області з показовими виступами вихованців спортивних шкіл міста та легкоатлетичним пробігом в якому прийняли участь 1330 мешканців міста.

13 вересня 2014 року до Дня міста та Дня фізичної культури і спорту проводився відкритий «Олімпійський урок» за участю 1120 спортсменів міста та області. Також  з нагоди професійного свята відбулося нагородження кращих працівників галузі фізичної культури  і спорту та показові виступи вихованців спортивних шкіл.

23 квітня та  10 жовтня 2014 року традиційно проходили легкоатлетичні естафети, в яких прийняли участь всі учбові заклади міста за участю 1334 учасників.

На протязі року 2014 року проведено турніри, присвячені знаменним датам і відомим громадянам міста.

В результаті виступів в 2014 році спортсменами завойовано багато медалей чемпіонатів, кубків світу, Європи, України та міжнародних змагань.

Наша краща фехтувальниця Ольга Харлан в 2014 році стала чемпіонкою світу, Європи та виграла на етапах Кубку світу. Успішно виступили на етапах Кубку світу з фехтування молоді шаблісти Платонов Богдан, Воронов Костянтин, Трифонов Євген, вони посіли другі та треті місця. На чемпіонаті Європи Воронов Костянтин став срібним призером.

Наш шахист Олександр Бортник став чемпіоном світу по юніорам.

Так призером чемпіонату Світу з веслування академічного став Бондаренко Антон.

Порадували своїми виступами на чемпіонаті Європи стрибуни на акробатичній доріжці Алєкєєва Дар’я, Стаценко Микита та Станіслав, вони посіли третє місце.

Наші стрибуни у воду Кваша Ілля та Федорова Олена на чемпіонаті Європи стали бронзовими призерами.


ОНОВЛЕНО 16.01.2015


Охорона здоров’я

Основними цілями у сфері охорони здоров’я міста Миколаєва є збільшення середньої тривалості життя, розвиток профілактичних технологій, освоєння та впровадження сучасних медичних технологій, підтримання високого професіоналізму медичного персоналу, підвищення рівня життя мешканців міста.

Забезпечується подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики – сімейної медицини, шляхом розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги та модернізації існуючих закладів охорони здоров’я міста. В результаті реформування системи охорони здоров'я створено 7 Центрів первинної медико-санітарної допомоги зі структурними підрозділами - 34 сімейними амбулаторіями, які надають первинну медико-санітарну допомогу мешканцям міста.

Вторинний рівень надання медичної допомоги представлений 5-ма лікарнями (міськи лікарні №№ 1,3,4, лікарня швидкої медичної допомоги, дитяча лікарня №2), 3-ма пологовими будинками, 2-ма дитячими поліклініками №№ 3,4, міським протитуберкульозним диспансером, міською стоматологічною поліклінікою та 3-ма комунальними підприємствами стоматологічними поліклініками.

На виконання основних завдань програми реформування системи охорони здоров'я в 2014 році на базі міської лікарні № 1 відбулось відкриття реанімаційного блоку кардіологічного відділення для хворих інфарктом міокарда після капітального ремонту, для  нейрохірургічного відділення  лікарні швидкої медичної допомоги з міського бюджету виділені кошти на придбання операційного мікроскопа.

Актуальним питанням на теперішній час залишається зниження рівня захворюваності, смертності та інвалідності від церебро-васкулярних та серцево-судинних захворювань за рахунок підвищення якості надання медичної допомоги та профілактики цих захворювань. В рамках галузевої програми розвитку “Охорона здоров'я” м. Миколаєва на 2013-2017 роки» стаціонари міста отримали вкрай необхідне реанімаційне обладнання, в тому числі й нові апарати штучної вентиляції легенів для надання якісної реанімаційної допомоги пацієнтам. Також було придбано сучасне хірургічне та діагностичне обладнання. Активно впроваджуються іноваційні технології проведення хірургічних втручань. Так, в Миколаєві проведена перша успішна пластіка уретри після її стриктури, в хірургічному відділенні лікарні швидкої медичної допомоги вперше успішно виконано гепатікоєюностомії при синдромі Міріззі. Широко виконуються дискеектомії при грижової патології хребта із застосуванням лазера, малоінвазивні мікрокилоектомії, пункційні вертебропластичні втручання при патологічних травматичних переломах хребта. Останнім часом  успішно застосовується наркозна станція з використанням газу "Севоран" при оперативних втручаннях різним категоріям хворих.

Злоякісні новоутворення є однією з найбільш важливих та небезпечних медико-біологічних та соціально-економічних проблем. Миколаївська міська рада подовжила «Міську програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року». Сучасний магнітно-резонансний томограф, встановлений в діагностичному центрі міської лікарні №4, дозволить діагностувати захворювання на ранній стадії та призначити найбільш ефективне лікування.

З метою подальшого поліпшення епідемічної ситуації з туберкульозу, закріплення тенденції зниження показників захворюваності та смертності населення від туберкульозу, рішенням Миколаївської міської ради від 16 травня 2013 р. №28/5 затверджена «Міська програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2013-2016 роках». В Центрах первинної медико-санітарної допомоги відкрито 11 кабінетів контрольованого лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі (ДОТ-кабінети).

Утвердження тенденції до зростання народжуваності разом із тенденцією до зниження показників малюкової та материнської смертності, покращення стану здоров'я дітей покликана міська програма “Репродуктивне здоров’я населення м. Миколаєва” на період з 2009-2015 роки. В рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», спрямованого на підвищення якості надання медичної допомоги у сфері охорони материнства і дитинства, оснащено сучасним медичним обладнанням пологові будинки міста, що надасть змогу забезпечити населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, комфортними умовами народження і виходжування дітей.

Подальший прогрес у справі захисту населення від інфекційних хвороб неможливий без розроблення та затвердження Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010 - 2015 роки, яка прийнята також на міському рівні.

В галузі медицини міста працюють 21 лікар зі званням «Заслужений лікар України», 6 медичних працівників - “Заслужений працівник охорони здоров’я”, 8 - кандидатів наук, 2 лікаря мають почесну відзнаку Миколаївського міського голови «За заслуги перед містом Миколаїв» та 1 – кавалер Ордену Святої Ольги.

ЛШМД - перший медичний заклад в Миколаївській області, який отримав сертифікат відповідності міжнародним стандартам контролю системи управління якостю ISO 9001:2009.


ОНОВЛЕНО 10.01.2015


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі