Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Книговидання 
        Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Бібліотеки міста
    Видавництва
    Книговидання
    Музеї
    Театри
    Кінотеатри
    Парки культури та відпочинку
    Заклади естетичного виховання
    Фестивалі, виставки, конкурси
Феномен Рябошапки. Презентація книги

14 листопада в науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва відбулась презентація книги «Феномен Рябошапки». Книжечка вийшла невелика, як і всі книги серії «Легендарні імена», в ній розповідається про знаменитого голову колгоспу імені Кірова в селі Щербані, Вознесенського району, Героя соціалістичної праці Миколу Миколайовича Рябошапку. Микола Миколайович став двадцять дев'ятим головою колгоспу. У двадцяти восьми попередників нічого не виходило.

Як говориться в книзі, прикладом для нового голови був Віктор Петрович Скаржинський (1788-1861) з Трикрат. Микола Миколайович говорив: Скаржинський впорався з «Диким Полем», перетворивши його в оазу, де і зараз ростуть сотні і тисячі гектарів лісу, посадженого Віктором Петровичем. Так невже я не впораюся ?!

Описується випадок як Микола Миколайович виступив на великій нараді, на якій був присутній Микита Сергійович Хрущов і замість належних п'яти хвилин, виступав більше години. Після цього почалося нове життя в Щербанях. Новому голові повірили люди, повірило і велике начальство. Через деякий час в колгоспі показники пішли вгору, перетворювалося село Щербані. Щербанівське море на більш ніж 500 га з 17 кілометрової дамбою дало воду для зрошення, що значно підвищило врожайність і усунуло ризики в землеробстві, з'явилися корми та зробило крок вперед тваринництво. Скрізь створювалися гарні умови праці, будувалося нове впорядковане житло, в село прийшов природний газ, а клуб побудували такий, що в районному центрі заздрили. Багато чого зроблено завдяки невтомному організатору життя на землі, людині зі здоровими амбіціями, новатору, талановитому керівнику, генератору ідей, творцеві Миколі Миколайовичу Рябошапці. Про гостинність керівника колгоспу Кірова ходили легенди. Для всіх він знаходив час, показував, розповідав. І це було не вихваляння, а ніби з натяком: не святі горшки ліплять, беріть мій досвід і впроваджуйте у себе, я нічого не приховую, надсилайте своїх фахівців, навчимо. Жоден гість не виїжджав без величезної буханки білого хліба, випеченого на колгоспній пекарні.

Видавництво Ірини Гудим організувало презентацію на високому рівні. Присутнім був показаний фільм про колгосп ім. Кірова і його голову, знятий ще в 70-х роках минулого століття. Виступаючі згадали добрим словом героя книги, пожалкували, що на презентації немає представників аграріїв. Цікавими були виступи Анатолія Васильовича Пилявського, колишнього керівника газового господарства області; Анатолія Андрійовича Левенцова, колишнього меліоратора нашої області; Анатолія Васильовича Андрейченка, колишнього начальника УКБ глиноземного заводу; Миколи Петровича Кобзаря, колишнього першого секретаря Новоодеського райкому партії; Олександра Олександровича Кремко, відомого фотокореспондента; Іллі Мойсейовича Старикова, професора, письменника, публіциста, психолога; Людмили Яківни Чижової, соратниці і співавтора книги; Ольги Миколаївни Рябошапка, заслуженого працівника охорони здоров'я, дочки; Сергія Порфирьева, співавтора книги.

У висновку були подяки, фото на пам'ять, квіти видавцеві, авторам, доньці Миколи Миколайовича і чаювання з замовленим тортом.

Так пройшла презентація книги в Миколаєві. Передбачається ще провести представлення книги в Щербанях, у Вознесенській районній бібліотеці. Тираж 500 прим. Книга буде розіслана в усі бібліотеки Миколаївської області.

Висловлюємо вдячність усім авторам, співавторам, видавцеві, які взяли участь в увічненні пам'яті про чудову людину. З особливим теплом згадуємо Дмитра Івановича Заковоротного, автора багатьох цікавих і корисних книг з краєзнавства та історії нашого краю. Дмитро Іванович був добре знайомий з Миколою Миколайовичем і організував написання книги про свого друга і ділового партнера, гідну людину і талановитого керівника. Дмитро Іванович, на жаль, не дожив до виходу книги і подальшу роботу продовжував Анатолій Васильович Пилявський.

У порядку інформації повідомляємо, що вже написана ще одна книга про великого голову і людину Миколу Рябошапку під загальною редакцією Іллі Старикова. Обсяг книги близько 500 сторінок. Очікується, що читачі побачать її вже в цьому році.

16 листопада 2014 р.

Джерело: Nikportal.Net


ОНОВЛЕНО 09.12.2014


У Миколаєві презентували книгу І. Старикова «Таїнства доль та особистостей»

У Центральній міській бібліотеці ім. М. Кропивницького відбулася творча зустріч, присвячена 80-річчю Іллі Старикова - психолога і письменника, професора МНУ ім. В.А. Сухомлинського, почесного доктора Національної академії педагогічних наук України, закордонного члена РАО.

В ході зустрічі була презентована нова книжка історико-психологічних новел І. Старикова «Таїнства доль та особистостей» та інші твори, опублікованих в миколаївських видавництвах. Була також представлена ??серія книг «Обдаровані мудрістю», підготовлюваних і видаваних ініціативною групою про життя і діяльність видатних людей, які внесли істотний вклад у розвиток економіки, культури і громадського життя України і Миколаївщини. На зустріч прийшли багато миколаївці, які знають Іллю Мойсейовича Старикова і по його роботі на суднобудівних заводах, і по науковій діяльності в Центрі НОТ «Темп», і за його педагогічної та літературної діяльності. Це був вечір теплих спогадів і захоплення багатогранною особистістю земляка.


ОНОВЛЕНО 23.09.2014


Щоб пам'ятали і знали

У міській бібліотеці ім. М.Кропивницького пройшла презентація книги колишнього першого секретаря Миколаївського обкому КПУ Леоніда Шараєва "Час обрав нас". Зміст його попередньої, першої книги "Обвітрені крони", виданій в 2002 році, ємко, одним реченням, охарактеризував в передмові наш земляк, письменник-фронтовик, лауреат Шевченківської премії Олександр Сизоненко: "Миколаєвець розповідає миколаївцям про Миколаївщину і про великий світ, як на духу". І це зрозуміло: з 48 років своєї трудової біографії 31 рік Леонід Гаврилович присвятив нашому краю.

У новій книзі автор розповідає про своє воєнне дитинство, батьків, друзів, критично осмислює пережите і вистраждане в подальшому житті, коли він обіймав відповідальні посади в Миколаївській і Луганській областях, а з 1990 по 2000 рік був першим заступником керівника апарату Верховної Ради України. Аналізуючи стан у всіх сферах життя України і нашої області "до" і "після" горбачівської перебудови, здобуття Україною незалежності, автор використовує статистичні та соціологічні дані, багаторазово цитує істориків, філософів і політиків різних часів і народів. Леонід Гаврилович пише: "Стало немодно добре говорити про Україну. Деякі стверджують, що це означає, що ти підтримуєш владу". Автор упевнений, що за два з лишком десятиліття у нас дійсно було багато "поганого"??, але не можна не помічати і тих багатьох людей, які роблять добрі справи. "Тому я на ритм нашого життя дивлюся оптимістично", - підкреслює він.

Книга писалася до відомих подій 2013-14 рр. У післямові Леонід Шараєв стисло висловлює свою точку зору на події, свій біль і висловлює впевненість у відновленні миру і стабільності на землі України. А остання глава книги присвячена тим подіям і людям, про яких він писав в республіканській та місцевій пресі.

Для багатьох, хто бачив книгу, стало одкровенням, що автор використовує не лише прозаїчний, але і поетичний стиль викладу своїх думок. До слова, у Леоніда Гавриловича є і виданий збірник віршів. Мабуть, не випадково кажуть, що талановита людина талановита в усьому.

В читальному залі зібралися соратники Л.Шараєва по комсомольській і партійній роботі, ті, хто знав його на Чорноморському суднобудівному заводі, де він починав свою трудову діяльність, і ті, хто просто чув про цю людину. Присутні подивилися телесюжет про Л.Шараєва, його родину. У вступному слові автор повідав, як зароджувалася ідея написання книги і як вона здійснювалася. А в самій книзі Леонід Гаврилович пише, що вона могла б і не відбутися, якби не допомога дружини Неллі Іванівни і дочки Марини, які особисто були присутні на презентації, і сина Олександра.

В обговоренні книги взяли участь мер міста Юрій Гранатуров, відомі миколаївці Ігор Овдієнко, Іван Грицай, Дмитро Кремінь, Іван Винник та інші. А колишній голова обласної ради Михайло Москаленко висловив побажання, щоб Леонід Гаврилович написав ще одну книгу про трудівників села, для яких він чимало зробив.

Зустріч вийшла по-справжньому теплою, задушевної і пам’ятною. Присутні подякували автору, а він, у свою чергу, всім присутнім і видавцю Ірині Гудим за книгу - гарний подарунок до 225-річчя міста Святого Миколая.

Валерій Колбягін


ОНОВЛЕНО 17.09.2014


У Миколаєві презентували другу книгу із серії «Обдаровані мудрістю»

Сьогодні, 24 травня, в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі презентували другу книгу із серії «Обдаровані мудрістю» - «Яків Погребняк. Соціально-психологічний портрет лідера ».

Дане видання висвітлює основні періоди життя та професійної діяльності Якова Петровича Погребняка, який був першим секретарем обкомів Компартії в Полтавській, Івано-Франківській, Миколаївській, Львівській областях та більше шістнадцяти років - секретарем ЦК КПУ. У збірці зібрані спогади лю дей, які працювали з ним, фотографії та архівні документи.

Над книгою працювала редакційна рада, інтелектуальними лідерами якої виступили керівник програми Presidents MBA Києво-Могилянської бізнес-школи В'ячеслав Геращенко, професор ПНУ ім. В.Сухомлинського Ілля Старіков та Наталія Цибаняк. Олексій Геращенко, голова редакційної ради, розповів, що всі матеріали проходили через голосування і схвалення членів ради, а саме видання умовно можна поділити на три смислових блоки - це спогади колег про Якова Петровича, інтерв'ю з Іллею Стариковим, а також розділи з раніше опублікованої книги самого Якова Погребняка.

У своєму виступі Яків Петрович зазначив, що працювати над книгою було складно, проте дуже цікаво. Але головне, на його думку, полягає в тому, що він не «герой» і книга не про нього, а про цілу епоху, про події та людей, які творили історію нашої держави.

Серія «Обдаровані мудрістю» представляє собою видання про життя і діяльность людей, які внесли істотний внесок у розвиток економіки, культури і громадського життя України та її регіонів.


2013-05-24 16:30:00


Кураса Є. Миколаїв і його визначні пам'ятки: визнання в любові // Вечерний Николаев. - 2011. - 10 вересня.

Напередодні 222-го дня народження нашого міста світ побачила книга "Миколаївські пам'ятки". Цей розкішний том випущений видавництвом "Можливості Кіммерії", а його власник Валерій Карнаух виступив як керівник проекту.

Саме проекту, тому що ця книга - плід колективної творчості людей, що знають і люблять рідне місто. Серед членів авторського колективу - краєзнавці, працівники сфери культури, музейні працівники, журналісти: Н. Берсон, Н. Кухар-Онишко, Т. Мітковская, С. Піскурев, С. Росляков, Т. Губська, В. Топчій, Н. Богза, Н. Гаркуша, Н. Христова ("ВН") та багато інших. Більшу частину фотоматеріалів надав ще один "вечерковец" - заслужений журналіст України, почесний громадянин Миколаєва Олександр Кремко. Крім них, видання рясніє старовинними листівками, фотографіями, серед яких трапляються і зовсім унікальні екземпляри, "покликані в лад" з приватних колекцій.

 Передмову до книги написав наш редактор, поет, лауреат премії ім. Н. Ушакова Володимир Пучков. Він цілком і повністю, як кажуть, має рацію: ох як корисно хоч іноді міняти кут зору на звичні, надокучили речі, намагатися поглянути на навколишній "незамиленим" оком. У даному випадку - на міські будинки, вулиці, парки, церкви, сквери, пам'ятники, долучившись до їх славної історії ... Миколаєву є що згадати: незважаючи на те, що його статус здавна був визначений - "місто-роботяга", якому і архітектурні надмірності ні до чого, і чисті вулиці, і підстрижені газони є "раритетами", в ньому є місця, які дорогі кожному . Хай по-своєму, але якщо чесно, поклавши руку на серце відповісти на питання: чи вважаєте ви це місто своєю малою батьківщиною, навряд чи у когось повернеться язик сказати "ні". Це як у тій пісні: "нехай кричать: потвора, а вона нам подобається, хай і не красуня ...". З останнім можна і посперечатися: Миколаїв має якщо й не помітною красою, то вже харизмою - точно! І наші видатні земляки-поети Леонід Вишеславський та Марк Лисянський про це пам'ятали і бачили її і на відстані, і по приїзді.

Перераховувати всі визначні пам'ятки, описані в книзі, сенсу немає: перелік великий, голови всеосяжні, ілюстрації привабливі. Для тих, звичайно, хто розуміє: це місто дійсно - наш з тобою. І хто не забуде послухатися порада відомих бардів, даному москвичам, але актуального і для тих, хто зараховує себе до істинних миколаївцям: ти вдивися в його обличчя!


Азаров пообіцяв подвоїти дотації на книговидавництво / / http://nikolaev.ua-katalog.info/news/2011-08-16-68000.html. - 2011. - 16 серпня.

Уряд України планує подвоїти дотації з бюджету на книговидавництво вже в році 2012 році.

  Про це, відкриваючи український книжковий форум, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

  «Ми підтримуємо і будемо підтримувати наше українське книговидавництво. Це наша принципова політика і справа тут не тільки в тих дотаціях з державного бюджету, які ми на ці цілі виділяємо, а ми їх виділяємо з року в рік все більше і більше, і я думаю на наступний рік збільшимо приблизно в два рази в порівнянні з ці роком », - цитує Азарова РБК-Україна.

  За словами прем'єра, у міру того як України «буде стає на ноги» в економічному сенсі, «наша країна отримає можливість використовувати й інші форми підтримки книговидавництва, думаючи про те, що це внесок у розвиток нашої української культури».


Про миколаївському аматорському футболі видали книгу / / www.niknews.mk.ua. - 2011. - 11 липня.

У Миколаєві побачила світ книга «Аматорський футбол Миколаївської області». Її автор - спортивний журналіст Олександр Двойнісюк, і це другий його працю про миколаївському аматорському футболі. Перший був виданий п'ять років тому.

Любителі футбольної статистики знайдуть в збірці багато корисної інформації, у тому числі таблиці всіх чемпіонатів області часів незалежної України. Приділено увагу кубку області та іншим турнірів.

Цікаво читати інтерв'ю з тренером Валерієм Журавко про, напевно, самої славної сторінці місцевого аматорського футболу - завоюванні Очаківським «Маяком» в 1990 році «Кубка мільйонів». Цікаві й екскурси в більш глибоку історію - про зародження футболу в наших краях. Знайшлося в книзі місце і сторіночкам про «профі». Уболівальники зі стажем знову переживуть радість перемоги «Суднобудівника» в легендарному матчі на кубок СРСР з московським «Торпедо», згадають інші знаменні віхи в історії клубу.

 Автор дякує за допомогу у виданні книги федерацію футболу Миколаївської області та її голови Миколи Еропунова.


31 травня 2011г.

В Україні падають обсяги книговидання

Останні десять років в Україні спостерігається значне падіння обсягів книговидання. Зокрема, на 20 травня цього року, в порівнянні з 2010 роком, зменшення обсягів за назвами становить 27%, а за тиражами - 45%.

Про це президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О. Афонін повідомив під час прес-конференції. За його словами, максимальний обсяг видання книг після 2000 року спостерігався в 2008 році, коли були видані 58 млн книг, в той час як в 1989 році вийшли в світ 186 мільйонів екземплярів. «У минулому році видали 45 мільйонів примірників книг. Нинішній рік демонструє «пік» української книги: на 20 травня цього року, в порівнянні з 2010 роком, падіння за назвами становить 27%, а за тиражами - 45% », - сказав О. Афонін. Експерт зазначив, що сумарний річний обсяг продукції всіх українських видавництв вдвічі менше, ніж обсяг продукції кожного з декількох найбільших російських видавництв. «Україна єдина держава на території СНД, не кажучи вже про Європу, у якої немає власної програми популяризації книги та читання», - сказав О. Афонін. Він також зазначив, що у разі продовження падіння обсягів книговидавництва за підсумками 2011 року в Україну будуть видані 0,3 книжки на душу населення. (Укрінформ)


28 квітня 2011г.

Наточа Е. Краща книга - та, яку читають

Без сумніву, кожна книга, що вийшла в миколаївських видавництвах за минулий рік, знайшла свого читача і представляє інтерес для нашого міста. А на IX виставці "Миколаївська книга - 2011", яка проходила з 18 по 22 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. М. Кропивницького і була присвячена Всесвітньому дню книги і авторського права, видання, що побачили світ, постали перед читачами у всьому своєму розмаїтті. Книжкові новинки показали 14 видавництв нашого міста, в тому числі - 5 вузівських видавничих центрів і 3 журнали. У цьому році в рамках виставки вперше відбулися заходи і в інших бібліотеках міста.

Як відзначали організатори виставки, з кожним роком популярність миколаївської книги росте, і за кілька днів у бібліотеках міста побували сотні читачів, письменників, представників видавництв, влади, меценатів. Усіх їх здружила книга.

У день урочистого відкриття IX виставки за «круглим столом», організованим управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації, обговорювалися проблеми та перспективи розвитку книговидання. У рамках тижня книги відбулася також презентація нового циклу зустрічей, присвячених меценатам.

На одній з таких зустрічей читачі, автори, видавці мали можливість поспілкуватися з чудовим меценатом, генеральним директором СП "НІБУЛОН" Героєм України Олексієм Вадатурським, за підтримки якого виходили книги в миколаївських та інших видавництвах України. Була представлена ​​видана у Києві за сприяння А. Вадатурського унікальна книга "Зірки Першої величини" – про знатних українських аграріїв, героїв України На одній з таких зустрічей читачі, автори, видавці мали можливість поспілкуватися з чудовим меценатом, генеральним директором СП "НІБУЛОН" Героєм України Олексієм Вадатурським, за підтримки якого виходили книги в миколаївських та інших видавництвах України. Була представлена ​​видана у Києві за сприяння А. Вадатурського унікальна книга "Зірки Першої величини" - про знаних українських аграріїв, Героїв України.

У День історико-краєзнавчої книги пройшли презентації цілої серії "Легендарні імена Миколаївщини", до якої увійшли близько 30 книг, що вийшли у видавництві Ірини Гудим. У цей же день пройшла зустріч з автором книги "Таїнства історії" доктором педагогічних наук, професором Іллею Стариковим, було презентовано друге видання книги "Підводні човни та їх творці" доктора технічних наук, професора Юрія Крючкова, організована зустріч молоді з краєзнавцем Тетяною Губської і знайомство з її книгою "Місто мармурових ангелів". Супроводжували тиждень книги виставки живопису Ольги Артим "Портрети миколаївців в інтер'єрі бібліотеки", експонати краєзнавчого музею, присвячені 50-річчю польоту першого космонавта Юрія Гагаріна. Відбулися автограф-сесії миколаївських літераторів К. Коваленко, Д. Березиною, О. Сквирської, О. Сурова. У науково-педагогічній бібліотеці була проведена зустріч з автором книги "Ми прийшли з Нізвідки" Л. Ратич, в якій взяв участь екс-спікер парламенту, лідер соціалістів Олександр Мороз, який сприяв виданню книги. В обласній бібліотеці для дітей ім. Лягіна відбулося свято дитячої книги. Світлою пам'яттю недавно пішов з життя відомого миколаївського поетові Валерію Бойченко У День історико-краєзнавчої книги пройшли презентації цілої серії "Легендарні імена Миколаївщини", до якої увійшли близько 30 книг, що вийшли у видавництві Ірини Гудим. У цей же день пройшла зустріч з автором книги "Таїнства історії" доктором педагогічних наук, професором Іллею Стариковим, було презентовано друге видання книги "Підводні човни та їх творці" доктора технічних наук, професора Юрія Крючкова, організована зустріч молоді з краєзнавцем Тетяною Губської і знайомство з її книгою "Місто мармурових ангелів". Супроводжували тиждень книги виставки живопису Ольги Артим "Портрети миколаївців в інтер'єрі бібліотеки", експонатів краєзнавчого музею, присвячених 50-річчю польоту першого космонавта Юрія Гагаріна. Відбулися автограф-сесії миколаївських літераторів К. Коваленко, Д. Березиною, О. Сквирської, О. Сурова. У науково-педагогічній бібліотеці була проведена зустріч з автором книги "Ми прийшли з Нізвідки" Л. Ратич, в якій взяв участь сприяв виданню книги екс-спікер парламенту, лідер соціалістів Олександр Мороз. В обласній бібліотеці для дітей ім.Лягіна відбулося свято дитячої книги. У номінації «Кращий поетичний збірник» головний приз отримала книга віршів миколаївського поета Валерія Бойченка "Хай вам засяє любов", яка вийшла у видавництві «Возможности Киммерии» вже після смерті автора.

У ці ж дні пройшло урочисте нагородження переможців V обласного конкурсу "Краща Миколаївська книга". На конкурс було представлено 40 книг місцевих авторів, виданих в 2010 році в 10 миколаївських видавництвах, 45 незалежних експертів визначали кращі книги.

Кращими історико-краєзнавчими виданнями були визнані: "Авіаносець" (п'яте видання книги) Юрія Макарова, що вийшло у видавництві Павла Шамрая (приз отримала дружина легендарного корабела, колишнього генерального директора ЧСЗ Надія Макарова), а також "Перший громадянин Миколаєва. Фалєєв Михайло Леонтійович. Історичний портрет "Наталії Кухар-Онишко (книга вийшла у видавництві «Возможности Киммерии» Валерія Карнауха).

У номінації "Краще навчальне видання та підручники" переможцями були визнані "Енциклопедія суднової енергетики" кандидата технічних наук В. Горбова (видавництво Національного університету кораблебудування ім.адмірала Макарова) та "Зарубіжна література в культурологічному контексті» в 2 книгах кандидата філологічних наук Леоніда Шкаруби ( видавництво "Іліон", директор Ганна Румянцева).

У номінації "Кращий поетичний збірник" головний приз отримала книга віршів миколаївського поета Валерія Бойченко "Хай вам засяє любов", що вийшла посмертно у видавництві "Можливості Кіммерії". Цей приз був вручений дочці поета Мирославі Бойченко. А найкращим прозовим виданням була визнана книга Еміля Январьова "Журнальний столик. Вибрані есе та документальні розповіді", підготовлена ​​дружиною письменника, журналістом Людмилою Костюк та головним редактором газети "Вечірній Миколаїв" Володимиром Пучковим (видавництво "Можливості Кіммерії").

У номінації "Краще видання для дітей та юнацтва" перемогла "Висока гора" Рустама Сафіна. "Кращий літературний дебют" роман "Тринадцята жінка Фрейда" Лілії Бондаренко (обидві книги вийшли у видавництві Ірини Гудим).

А загалом, впродовж 2010 року в видавництвах Миколаївській області видано 169 назв книг загальним тиражем 54,9 тис. примірників. Ще 44 рукописи готуються у видавництвах до виходу у світ. В області стабільно працюють близько 40 суб'єктів видавничої справи. У рамках обласної програми підтримки місцевого книговидання в минулому році було видано 10 книг загальним тиражем 9,5 тисяч екземплярів.

За матеріалами газети «Вечерний Николаев»


9 квітня 2011г.

Евзікова О. Шлях «Колеса Футарка»

Нова книга Аркадія Сурова «Колесо Футарка» вийшла цієї весни у видавництві Ірини Гудим. Вона була представлена ​​днями в літературно-музичній вітальні російського театру. Книга писалася рік, ще рік готувалися ілюстрації до неї.

Що ж у ній незвичайного? По-перше, сам автор. Аркадій Суров в черговий раз показує новий виток своєї творчості, пішовши від вінка сонетів і міської лірики у філософську поезію. Автор довго шукав нову форму і, врешті-решт, знайшов її. На думку спадають слова - зрілість, цілісність і вдумливість. Аркадій зізнається, що хоче доброї долі для своєї вже сьомий за рахунком книги, хоче, щоб вона допомагала людям, і вони знайшли відповідь на свої питання. Адже автор у процесі написання це сам для себе зробив. Кожен вірш - своєрідна відповідь на свій власний питання.

Про що ця книга, якщо можна так поставити питання, говорячи про поетичну збірку. Виявляється можна, адже вірші складають цілісний цикл. Це книга північного шляху, шляху воїна, людини, що йде від стану до стану, від форми до форми - по спіралі, згідно з якою розвивається наше життя. Ця книга - про складний вибор і відповідальність, про життя і смерть, про пройдені і майбутні випробування:

Этот меч, что в твоих руках,
не для рубки дров,
Он, скорее, для выбора –
резать или прощать.

Или ты
И холм под тобой из чужих голов.
Или люди
И вечное право их защищать.

(Algiz: защита, осока).

По-друге, є нестандартною концепція книги. Вона дає єдиний цикл із 24 віршів, об'єднаних рунічним алфавітом. Рунами називають писемність стародавніх германців. Слово «runa» означало «таємниця», від старонімецького «таємниче шепотіти». Стародавні германці приписували руням містичні властивості і практикували ворожіння по ним. Колесо Футарка - це рунічний алфавіт для ворожіння, і в той же час і календар, і символічне відображення духовної одіссеї людини. Це колесо символічно відображає висхідну спіраль життя, кожну сходинку-руну якої людина проживає, сам часом того не усвідомлюючи. Значення кожної руни розкривається у філософській поезії Аркадія. Незважаючи на кельтську культурну основу, в книзі відсутні скандинавські реалії. Книга написана тут і зараз - у ній вгадуються наші реалії, люди, місця, час. Віхи людського шляху однакові у всіх точках світу і всім як випробування даються: Raido - дорога, Wunjo - радість, слава, Naubis - потреба чи Opila - власність, спадщину. У цілому, ця книга про світ і про наше місце в ньому. Такий вибір Аркадія не випадковий: його завжди приваблювали і Каббала і нумерологія. Прийшла черга і рун. І незважаючи на поетичне наповнення вже існуючої культурної форми, книга не дає відчуття штучності.

По-третє, незвичайним є оформлення книги віршів. Графічні роботи до кожної руно опрацьовував художник-графік Антон Шалейко. Ілюстрації, безумовно, живі та цікаві. Так само, як і вірші, вони виходять за рамки суто кельтської культури, і це поетично-графічне колесо втягує і американську, і в'єтнамську, і китайську, і рідну стихії. Цей виплеск у загальнокультурний простір, розрив тимчасових рамок як раз і привертає увагу. Асоціацій та алюзій, закладених у графіку, не менше, ніж у віршах, і, незважаючи на невеликий обсяг, збірка вийшла дуже інформативним і насиченим. Бачення руни художником і поетом, їх сприйняття породжують більш повний спектр закладених смислів і дають читачеві ключі до більш глибокої інтерпретації символів.

«Я хотів, щоб збірка була доступна не тільки людям, які знаходяться« в темі », але і тим, хто тільки трохи знає слово« руна », щоб читати було цікаво», - зізнається автор. Дуже влучно і точно, на мій погляд, автор розкриває значення стародавніх знаків, користуючись простим поетичною мовою і образами буденними і добре знайомими:

Где Бога встречаешь,
отправившись утром за хлебушком,
И это – не смерть,
Бог – к киоску, за свежей газетою.

Себя можешь встретить мальчишкой,
а можешь и дедушкой,
И в общем дворе сам себя
угощаешь конфетою.

Где все у тебя уже есть.
И тогда принимаешь ответственность
За землю, за город, за край.
И братаешься с вечностью.

(Opila: собственность, наследие).

Вітаємо Аркадія Сурова з черговим дітищем і бажаємо гарного шляху і долі цій книзі!

За матеріалами газети «Вечерний Николаев»


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі