Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Миколаїв - місто здоров`я 
        Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Загальна довідка
    Центри первинної медико-санітарної допомоги
    Лікарні
    Поліклініки
    Стоматологічні лікарні
    Санаторії та профілакторії
    Інші заклади охорони здоров`я
    Міська медицина в деталях
    Програми з охорони здоров`я
    Миколаїв - місто здоров`я
    Реформа медициниПразднование 30-летия роддома № 3
Миколаїв - місто здоров`я
Захворіли? Ідіть до сімейного лікаря

Про реформу охорони здоров'я говорять, як про щось невідоме і далеке. А між тим на новий формат медичного обслуговування всі лікувальні установи первинної ланки повинні перейти вже 1 січня 2013 року. Зараз у всю йде перереєстрація та затвердження статутів нових лікувальних установ міста.

Як розповів міський фахівець із сімейної медицини Анатолій Бабін, в Миколаєві лікуватися по-новому будемо з 1 березня 2013 року.

- Анатолію Володимировичу, в чому принципова відмінність сімейної медицини?

- Сімейна медицина - це всебічна медична допомога, в якій особлива увага приділяється саме родині, за здоров'я якої відповідає лікар. Коло проблем, які вирішує сімейний лікар, значно ширше, ніж у дільничного терапевта або вузького фахівця поліклініки. Сімейний лікар займається здоров'ям усіх членів сім'ї протягом їх життя, незалежно від характеру захворювання. Сімейний лікар - це трохи більше, ніж терапевт, педіатр, гінеколог в одній особі. До досвіду терапевта він повинен додати пізнання педіатра, травматолога, кардіолога, гінеколога, офтальмолога, до того ж зобов'язаний надавати хірургічну допомогу (у відповідності до кваліфікаційних вимог до сімейного лікаря).

МОЗ України перед сімейним лікарем поставило декілька завдань:

• раннє виявлення захворювань;

• лікування найбільш поширених захворювань;

• організація та проведення диспансеризації населення;

• надання лікарської допомоги при невідкладних станах і гострих захворюваннях;

• проведення планових лікувальних і реабілітаційних заходів;

• визначення показань для консультацій, які проводять вузькі фахівці, своєчасну госпіталізацію хворих;

• проведення експертизи тимчасової непрацездатності;

• надання консультативної допомоги з питань планування сім'ї, етики, психології родинних стосунків, гігієни, соціальних і медико-сексуальних аспектів сімейного життя, а також вигодовування, виховання дітей.

У багатьох випадках сімейний лікар зможе самостійно визначити причину хвороби і впоратися з нею. Такий підхід дозволяє наблизити медичну допомогу до пацієнта, позбавити його від невиправданих витрат і заощадити час.

- Реформа первинної ланки медичної допомоги повинна бути завершена в цьому році?

- У місті на базі поліклінік рішенням міської ради створено 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Зараз проходить процес перереєстрації установ. Кожному такому Центру підпорядковується мережа сімейних амбулаторій. Наприклад, на базі поліклініки № 4 (вул. Адміральська, 6) буде працювати ЦПМСД № 4, до складу якого входить на даний момент 5 сімейних амбулаторій.

У місті вже функціонує 14 амбулаторій, якщо не буде збоїв у фінансуванні, то найближчим часом ми плануємо відкрити ще 19 амбулаторій. Зараз йде пошук відповідних приміщень, планується проведення ремонтних робіт, складається штатний розклад. На сьогодні Сертифікат лікаря загальної практики - сімейної медицини мають 52 лікарі. Поки в місті не вистачає сімейних лікарів, в амбулаторіях працюватимуть терапевти, педіатри і гінекологи. Перехідний період триватиме до 2020 року, до цього часу підготують необхідну кількість сімейних фахівців, а саме: 279 лікарів і 636 медсестер.

Щоб хворі не представляли загрози здоров'ю грудничкі, в амбулаторіях розмежують входи до приміщення для прийому дорослих та маленьких пацієнтів. Якщо такої можливості не буде, то графік прийому буде складений таким чином, щоб діти і дорослі не перетиналися. Крім того, один день в тиждень буде відведений на профілактичні огляди дітей.

- Значить, якщо у людини щось заболіло, закололо і не потрібно невідкладної допомоги, треба відправлятися в свою сімейну амбулаторію?

- Так. До сімейного лікаря. Все місто вже розбито на сімейні ділянки. Навантаження на сімейного лікаря становить 1500 пацієнтів. У лютому 2013 року, коли буде готова уточнена інформація про сімейні ділянки, ми її оприлюднимо, і кожен городянин зможе визначити, за якою сімейної амбулаторією закріплено його будинок і хто його сімейний лікар. При цьому у городян залишається право вибору лікаря. Якщо ви більше довіряєте іншому лікарю, можете звернутися із заявою в ЦПМСД з проханням закріпити вашу родину за бажаним фахівцем.

В амбулаторії Ви зможете виміряти температуру і тиск, дізнатися про рівень цукру в крові, провести експрес-діагностику крові та сечі. А також у разі непрацездатності - оформити лікарняний лист. У кожній амбулаторії передбачений денний стаціонар, тому городяни зможуть тут же отримати курс ін'єкцій та крапельниць.

Якщо сімейний лікар вважатиме, що вам необхідна додаткова консультація вузького спеціаліста, то направить вас в ЦПМСД або іншу лікувальну установу. Направлення сімейного лікаря відкриває будь-які двері. Крім того, кардіологи, невропатологи, окулісти, отоларингологи, гастроентерологи та інші будуть проводити виїзні прийоми в амбулаторіях.

- Сімейні амбулаторії працювали в місті і до реформи?

- До реформи сімейні амбулаторії працювали при міських поліклініках, після реформування - в структурі центрів первинної медико-санітарної допомоги. Первинна ланка буде фінансуватися з місцевого бюджету. На сьогодні заплановано збільшення фінансування первинної ланки до 19%.

Як і раніше, фахівці амбулаторій будуть займатися проведенням профілактичних заходів, диспансерним наглядом, наданням кваліфікованої медичної допомоги.

ЦПМСД, крім планової і невідкладної допомоги, будуть забезпечувати пільгову категорію населення медикаментами, постійно контролювати якість медичної допомоги, будуть займатися плануванням, координацією діяльності структурних підрозділів, а також фінансовим та організаційним менеджментом. Як юридичні особи, центри візьмуть на себе відповідальність за отримання ліцензій на медичну практику та наркотичні препарати, закупівлю медикаментів, обладнання та витратних матеріалів.

- У багатьох містах створюються електронні бази даних пацієнтів.

- З часом і у нас буде створено електронний реєстр пацієнтів і поступово на кожного пацієнта буде заведена електронна медична карта. Всі дані про відвідування фахівців, аналізи, дані обстежень, історії хвороб будуть зберігатися в єдиній базі даних. Маючи цілісну картину стану здоров'я людини, лікаря простіше вибрати стратегію лікування.

- Реформа наблизить та покращить якість медичної допомоги. Чому ж і пацієнти, і лікарі з побоюванням ставляться до прийдешніх змін?

- Робота сімейного лікаря - це величезний тягар і відповідальність. Для вирішення кадрового питання ідеологи реформи змінили підходи до фінансування охорони здоров'я в цілому, в т.ч. передбачаються стимуляційні доплати сімейним лікарям за якість медичної допомоги. Але ми чудово розуміємо, що втілення в життя таких благих намірів залежить від економічного стану в країні і місті. Крім того, городяни недостатньо інформовані про цілі реформування, побутує багато домислів і неправдивої інформації про реформу, наприклад, що сімейний лікар буде приймати пацієнтів за гроші, що закриваються лікувальні установи, йде скорочення медичного персоналу тощо.

Я офіційно заявляю, що прийом лікаря в сімейних амбулаторіях буде абсолютно безкоштовним. І жоден медпрацівник не буде скорочений. Ця реформа, насамперед, потрібна людям. Завдяки системі сімейної медицини ми сподіваємося на раннє виявлення небезпечних для життя людини захворювань, що дозволить вчасно розпочати лікування. Таким чином, упевнений, збільшиться тривалість життя українців. Суть реформи – в чіткому розподілі надання медичної допомоги за рівнями, раціональному розподілі ресурсів, забезпеченні доступності та підтримки становлення інституту сімейної медицини. Пріоритетні питання - підвищення доступності та якості надання медичної допомоги.

Наталя Рубан


ОНОВЛЕНО 06.08.2014


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі