Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Загальна довідка 
        Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Загальна довідка
    Ринки
    Магазини
    Права споживача
    Ярмарки, інформація щодо формування цін
    Законодавча базаДо уваги суб'єктів господарювання!

Кабінетом Міністрів України видано постанову від 04.03.13 № 226 «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», якою внесено зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.

Згідно з внесеними змінами:

  • передбачено можливість використання суб’єктами господарювання в етикетуванні товарів та інструкціях про їх застосування поруч із текстом, викладеним державною мовою, його перекладу регіональною мовою або мовою меншини;
  • встановлено заборону продажу товарів, що не мають етикетування або інструкції про їх застосування (в установлених випадках).

Текст постанови розміщено на веб-сторінці «Законодавство України» за адресою: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/226-2013-п.


ОБНОВЛЕНО 29.04.2013


Загальна довідка

Видача дозволів на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення (сфери послуг, відпочинку, розваг, спорту, виробництва, нестаціонарних об’єктів сфери послуг) здійснювалась відповідно до вимог рішень   Миколаївської  міської  ради  від  18.09.09  № 27/51  та  від 02.09.10 № 48/20.

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві України 07.07.11 міською радою прийнято рішення № 7/13 «Про організацію розміщення та роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м. Миколаєва», яким було скасовано вищевказані рішення.

Відповідно до п. 3 рішення міської ради від 07.07.11 № 7/13 дозволи на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення (сфери послуг, відпочинку, розваг, спорту, виробництва, нестаціонарних об'єктів сфери послуг), видані суб’єктам господарювання на підставі рішень міської ради  від  18.09.09  № 27/51 та від 02.09.10 № 48/20,  вважаються  чинними до закінчення терміну, на який їх було видано (п. 3 рішення міської ради від 07.07.11 № 7/13).

Рішенням міської ради від 07.07.11 № 7/13 також затверджено Положення про порядок погодження режиму роботи об'єктів соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення на території м. Миколаєва.

Відповідно до п. 3 зазначеного вище Положення, для встановлення режиму роботи суб'єкт господарювання надає державному адміністратору декларацію про режим роботи об’єкта, у якій зазначає режим роботи об’єкта, погоджує його особистим підписом та (або) печаткою (зразок заповнення декларації розміщується на офіційному веб-сайті міської ради та в Центрі надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг розміщено у третьому під'їзді будівлі Миколаїської міської ради (вул. Адміральська, 20), режим роботи: з понеділка по пятницю з 08.30 до 17.00 години, обідня перерва з 12.30 до 13.00 години, телефон (0512) 71-72-01.

Відповідно до пп. 1 п. 4 ст. 13 Закону України «Про надання адміністративних послуг» одним з основних завдань держаного адміністратора є надання суб'єктам господарювання вичерпної інформації та консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг (надання документів дозвільного характеру).

Документ дозвільного характеру - це дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який надає суб’єкту господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

Відділ торгівлі Миколаївської міської ради доводить до відома суб’єктів господарювання усіх форм власності, що загальні умови провадження торговельної діяльності суб'єктами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, закладами ресторанного господарства, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування споживачів (покупців), які придбавають товари у підприємств, установ та організацій незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, фізичних осіб - підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України визначені Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.06 № 833.

Відповідно до зазначеного вище Порядку суб'єкти господарювання повинні забезпечити:

  • відповідність приміщення (місця) для провадження діяльності у сфері торгівлі і ресторанного господарства необхідним санітарним нормам, а технічного стану приміщення (місця), будівлі та устаткування - вимогам нормативних документів щодо зберігання, виробництва та продажу відповідних товарів, а також охорони праці;
  • наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;
  • розміщення торговельного патенту, ліцензії відповідно до встановлених законодавством вимог;
  • продаж товарів та їх обмін згідно з установленими правилами і нормами.

На вимогу споживача (покупця) відповідальний працівник суб'єкта господарювання повинен надати йому цей Порядок, Закон України "Про захист прав споживачів", санітарні норми, ветеринарні документи, правила продажу окремих видів товарів відповідно до спеціалізації суб'єкта господарювання.

Всі підприємства (одиниці) роздрібної торгівлі та заклади ресторанного господарства незалежно від форм власності ведуть Книгу відгуків і пропозицій встановленої форми, в яку споживачі записують скарги, пропозиції, відгуки та зауваження (наказ Міністерства зовнішніх зв’язків і торгівлі України від 24.06.96 № 349 «Про затвердження Інструкції Про Книгу відгуків та пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства»)

Книга відгуків та пропозицій розміщується на видному і доступному місці в куточку покупця.

Упровадження Журналу реєстрації перевірок здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності на добровільних засадах на підставі ст. 7 Указу Президента України від 23.07.98 № 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності".


ОНОВЛЕНО 15.02.2013


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі