Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Запитуйте, і ми Вам відповімо 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Департамент праці та соціального захисту населення
    Управління праці
    Районні управління соціальних виплат і компенсацій
    Міський територіальний центр соціального обслуговування
    Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
    Міський притулок для громадян похилого віку та інвалідів
    Центр реінтеграції безпритульних
    Соціальний захист дітей
    Працевлаштування на роботу за кордоном
    Запитуйте, і ми Вам відповімо
«Запитуйте, і ми Вам відповімо»

Шановні читачі!

Сьогодні департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відкриває рубрику «Запитуйте, і ми Вам відповімо», в якій постараємося  довести до Вас відповіді на поширені питання, які надходять від жителів нашого міста до всіх гілок влади за  напрямками роботи  структур соціального захисту.

Починаємо наше спілкування з питань додержання трудового законодавства  у рубриці «Управління праці інформує».

Сподіваємося, що наші поради будуть Вам корисні і позбавлять Вас від помилок у різних життєвих ситуаціях.   

З повагою
директор департаменту праці
та соціального захисту
населення Миколаївської
міської ради
С.М.Бондаренко

 «Запитуйте і ми Вам відповімо»

Питання:  З чого починати укладання колективного договору?

Укладенню колективного договору передують колективні переговори.

Будь–яка із сторін не раніш як за три місяці до закінчення строку дії колективного договору, або у строки, визначені цим документом, письмово повідомляє іншу сторону про початок переговорів.

Друга сторона протягом семи днів повинна розпочати переговори.

Порядок ведення переговорів з питань розробки, укладання або внесення змін до колективного договору визначається сторонами і оформляється відповідним протоколом.

Для ведення переговорів і підготовки проекту колективного договору утворюється робоча комісія з представників сторін. Склад цієї комісії визначається сторонами.

Сторони можуть перервати переговори з метою проведення консультацій, експертиз, отримання необхідних даних для вироблення відповідних рішень і пошуку компромісів.

Сторони колективних переговорів зобов’язані надавати учасникам переговорів всю необхідну інформацію щодо змісту колективного договору.

Робоча комісія готує проект колективного договору з урахуванням пропозицій, що надійшли від працівників, трудових колективів, і приймає рішення, яке оформляється відповідним протоколом.


ОНОВЛЕНО 31.03.2015


Питання: Яку відповідальність несуть роботодавці за несвоєчасне проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці?

Згідно з п.4 «Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442  відповідальність за своєчасне  та якісне проведення атестації покладено на керівника підприємства, організації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо реформування загальнообов´язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці від 28.12.2014 № 77-VІІІ (набрав чинності 01.01.2015 р.) викладено в новій редакції статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці. Так, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).


ОНОВЛЕНО 10.03.2015


До страхового стажу не зараховується період перебування у центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю

Пенсійний фонд України розглянув запит такого змісту: «Після звільнення у зв’язку із скороченням штату я була зареєстрована з 23.07.2001 по 27.12.2002 в центрі зайнятості як особа, що шукає роботу. 30.07.2001 отримала статус безробітної. З 21.08.2001 по 15.08.2002 отримувала допомогу по безробіттю. Чи зараховується в страховий стаж період перебування в центрі зайнятості без отримання виплати допомоги по безробіттю з 23.07.2001 по 20.08.2001 та з 16.08.2002 по 27.12.2002?».

Спеціалісти ПФУ роз’яснили, що згідно із ч. 4 ст. 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до статті 56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення», період одержання допомоги по безробіттю зараховується до стажу роботи.

До страхового стажу буде зараховано період отримання допомоги по безробіттю з 21.08.2001 по 15.08.2002, а періоди, коли така допомога не виплачувалась, до страхового стажу зараховано не буде.


ОНОВЛЕНО 27.02.2015


Питання: У яких розмірах провадиться оплата праці за сумісництвом ?

Працівники, які працюють за сумісництвом (що виконують у вільний від основної роботи час іншу роботу за трудовим договором), одержують заробітну плату за фактично виконану роботу без обмеження її певними розмірами.

Умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, якщо працівник є студентом денної форми навчання й працює на підставі трудового договору, той в цьому випадку він не є сумісником, і оплата праці проводиться на загальних підставах.  


ОНОВЛЕНО 16.12.2014


Питання: На який термін укладається колективний договір?

Колективний договір набуває чинності з дня його підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі.

Термін на який укладається колективний договір визначається сторонами, які його укладають, (роботодавцем та профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів - представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Умови колективного договору, після закінчення терміну його дії продовжують діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не змінять чинний.

У разі реорганізації підприємства колективний договір зберігає чинність протягом строку, на який його укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін.

У разі зміни власника підприємства чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного колективного договору.

У разі ліквідації підприємства колективний договір діє протягом всього строку проведення ліквідації.


ОНОВЛЕНО 01.12.2014


Питання: Який документ використовується для оцінки умов праці при проведенні атестації робочих місць за умовами праці?

Наказом Міністерства охорони здоров?я України від 08.04.2014 року  № 248 затверджено нові Державні санітарні норми «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу».  Цей документ використовується для оцінки умов праці під час проведення атестації робочих місць з 30.05.2014 року.

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити ґрунтовну оцінку умов праці та розробляти профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам  і професійним захворюванням на виробництві, пов?язаним з умовами праці.


ОНОВЛЕНО 26.11.2014


До уваги переселенців, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, або з районів проведення антитерористичної операції

В управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводиться прийом документів для оформлення і видачі довідок про взяття на облік та надання адресної грошової допомоги для покриття витрат на проживання особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, або з районів проведення антитерористичної операції.

Більш детальну інформацію ви можете отримати  в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради:

 • УСВК Ленінського  р-ну: вул. Миколаївська,17, тел. 22-52-17;
 • УСВК Заводського р-ну: вул. Морехідна,9, тел. 34-21-16;
 • УСВК Корабельного р-ну: вул. Новобудівна,1, тел. 60-08-77;
 • УСВК Центрального р-ну: вул. Декабристів,25, тел. 47-91-39. 

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради


УВАГА!

Допомога держави особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району АТО.

З 1 жовтня 2014 урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 509, якою врегульовано Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Цей Порядок регулює механізм видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік.

Для отримання довідки про взяття на облік неповнолітніх дітей, які переміщуються без батьків або членів сім’ї, заява подається їх опікуном чи піклувальником або законним представником.

Заява про взяття на облік повинна містити таку інформацію про заявника:

 • - прізвище, ім’я та по батькові;
 • - громадянство (підданство);
 • - дата та місце народження;
 • - стать;
 • - відомості про склад сім’ї, у тому числі про неповнолітніх осіб, які прибули разом із заявником;
 • - відомості про зареєстроване та фактичне місце перебування;
 • - адреса, за якою з особою може здійснюватися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та контактний номер телефону;
 • - реєстраційний номер облікової картки платника податків за наявності інформації (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
 • - обставини, що спричинили переміщення з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції;
 • - наявність у будь-кого із членів сім’ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
 • - відомості про місце роботи та час, з якого особа там працює;
 • - відомості про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби.

Заявник дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з ним, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Разом із заявою про взяття на облік особа, яка переміщується, пред’являє:

 • - громадянин України - паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
 • - іноземець або особа без громадянства - паспортний документ, посвідку на постійне проживання або інший документ, що посвідчує особу.

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки, якщо:

 • 1) відсутні обставини, що спричинили переміщення особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;
 • 2) втрачено або викрадено документи, що посвідчують особу, яка переміщується, та підтверджують громадянство України, до їх відновлення.

Більш детальну інформацію можна отримати в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради:

 • УСВІК Центрального району, вул. Декабристів, 25, тел. 36 13 53
 • УСВІК Заводського району, вул. Морехідна, 9, тел. 34 11 64
 • УСВІК Ленінського району, вул. Миколаївська, 17, тел. 22 00 39
 • УСВІК Корабельного району, вул. Новобудівна, 1, тел. 60 08 89

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради


Памятка Для учасників антитерористичної операції

Рішенням Миколаївської міської ради від 26.09.2014 № 924„Про затвердження міської програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей” затверджено Порядок звільнення учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції від сплати за користування житлом (квартирної плати) незалежно від форми власності житлового фонду.

Для звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати) необхідно надати до районного управління соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за місцем реєстрації заяву встановленої форми та наступні документи:

 1. копію та оригінал паспорту;
 2. копію та оригінал  ідентифікаційного номера;
 3. довідку з місця реєстрації про склад сім”ї, загальної площі житла (форму №3);
 4. довідку  про участь особи в антитерористичній операції, яка видана та скріплена печаткою уповноважених органів (зокрема Міністерства оборони України (військовими комісаріатами, військовими частинами тощо), Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій тощо або їх територіальними органами (далі-уповноважені органи).
 5. копію та оригінал свідоцтва про шлюб (при потребі);
 6. копію та оригінал свідоцтва про народження (при потребі);

Право на звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати) надається з дня надання заяви.

За більш детальною інформацією необхідно звернутись до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій :

 • УСВіК Корабельного району вул. Новобудівна, 1 тел. 60-08-77
 • УСВіК Ленінського району  вул. Миколаївська, 17 тел. 22-31-37
 • УСВіК Заводського  району вул. Морехідна, 9 тел. 34-60-28
 • УСВіК Центрального  району вул. Декабристів, 25 тел. 47-79-05

ОНОВЛЕНО 05.11.2014ОНОВЛЕНО 21.01.2015


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі