Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Перелік документів, для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Відділ соціальних виплат
    Відділ персоніфікованості та фінансування пільг
    Відділ по роботі з інвалідами
    Перелік документів, для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації


Перелік документів необхідних для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

 • заява про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);
 • довідку про реєстрацію місця проживання;
 • висновок МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів – висновок ЛКК);
 • індивідуальну програму реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда);
 • висновок ЛКК для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб);
 • копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;
 • копію посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства.

Якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, він подає разом із зазначеними документами свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження законного представника.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій за місцем реєстрації:

УСВК Центрального району, вул. Декабристів, 25, тел. 47-59-29
УСВК Заводського району,    вул. Морехідна, 9, тел. 34-61-59
УСВК Ленінського району,    вул.Миколаївська,17, тел. 22-03-52
УСВК Корабельного району, вул. Новобудівна, 1, тел. 60-08-78

CОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Нове в законодавстві по забезпеченню громадян технічними та іншими засобами реабілітації

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2014 № 374 внесені зміни до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 № 321:

1. Інваліди I і II групи по зору та діти-інваліди по зору:

 • інваліди I і II групи по зору та діти-інваліди по зору віком від 14 років забезпечуються годинниками (діти віком від 6 років - електронними), аудіоплеєрами.
 • інваліди I групи по зору та діти-інваліди по зору віком від 6 років забезпечуються палицями тактильними.

Підставою для забезпечення інвалідів по зору та дітей-інвалідів по зору засобами реабілітації, зазначеними у цьому пункті, є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору.

{Пункт 9 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 374 від 11.08.2014}

2. Інваліди, постраждалі внаслідок антитерористичної операції, та діти-інваліди забезпечуються одним виробом на вибір таких видів:

 • - допоміжні засоби для особистої гігієни: кріслом-стільцем; сидінням на унітаз; сидінням-надставкою на унітаз;
 • сидінням для ванни; сидінням для душу; табуретом; стільцем;
 • східцями; східцями з поручнем; підставкою до ванни;
 • - засоби для ходіння, керованими однією рукою, та засоби для ходіння, керованими обома руками: палицями; палицями з трьома або більше ніжками; милицями ліктьовими; милицями з опорою на передпліччя; милицями паховими; ходунками-рамками; ходунками на колесах; ходунками-стільцями; ходунками-столами;
 • - меблі: столом-партою, стійкою-партою, столом робочим;
 • табуретом, стільцем.

Інваліди, постраждалі внаслідок антитерористичної операції, та діти-інваліди можуть бути забезпечені базовими моделями технічних засобів реабілітації (крім засобів для пересування) на мінімальний строк, передбачений переліком або моделями, що мають підвищену надійність чи розширені функції, на максимальний строк, передбачений переліком.

Інваліди, постраждалі внаслідок антитерористичної операції, та діти-інваліди забезпечуються кріслами колісними таких видів:

 • - універсальні: призначені для пересування у приміщенні та поза приміщенням;
 • - дорожні - призначені для пересування дорогами з твердим покриттям.

Універсальні крісла колісні використовуються для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів (крім спортивних) - призначені для пересування в приміщенні та поза приміщенням, високоманеврені, із задніми привідними колесами та можливістю регулювання положення центру маси.

Дорожні крісла колісні використовуються для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів - призначені для пересування дорогами з твердим покриттям, з подвійним ручним керуванням та механічним приводом, високоманеврені та з можливістю регулювання положення центру маси.

Встановлені види та строки користування кріслами колісними.

Одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів базовим - строком на два роки.

Двома кріслами колісними, одне з яких універсальне для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів базове, друге - дорожнє чи універсальне з розширеними функціями, -  строком на чотири роки.

Двома кріслами колісними універсальними для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів базовими  - строком на чотири роки.

Двома кріслами колісними, одне з яких дорожнє чи універсальне з електричним приводом, друге - універсальне для активних інвалідів, постраждалих внаслідок антитерористичної операції та дітей-інвалідів базове, на максимальний строк, передбачений переліком.

3. Діти-інваліди та діти віком до 18 років забезпечуються протезно-ортопедичними виробами у міру виростання,

Для забезпечення протезно-ортопедичними виробами таких дітей необхідні підтвердження – довідка ЛКК про зміну антропометричних даних (за винятком ортопедичного взуття).

Інваліди та постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються:

 • - двома парами ортопедичного взуття на два роки;
 • - за наявності довідки з місця роботи , служби або навчання - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.

Діти віком до 18 років забезпечуються:

двома парами індивідуальних ортезів на стопу на рік при плосковальгусних та плосковарусних деформаціях стоп.

У разі забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та постраждалих внаслідок антитерористичної операції ортопедичним взуттям додаткові ортези на стопу безоплатно не видаються.

Протези та ортези підвищеної функціональності, перелік яких визначається Мінсоцполітики, видаються з розрахунку один виріб на чотири з половиною роки, в тому числі протези та ортези, що видаються інвалідам, постраждалим внаслідок антитерористичної операції, які працюють, служать, навчаються, та інвалідам, постраждалим внаслідок антитерористичної операції з численними ураженнями кінцівок.

ПРО Забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05.04.2012 № 321  «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами  реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів». 

11 серпня 2014 року прийнято зміни до зазначеного Порядку, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 374.

Порядком передбачено, що інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації (довідка ЛКК).

Дія Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало в наслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Ці особи забезпечуються ТЗР за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а ті що не підлягають забезпеченню ТЗР через фонд, надають відповідну довідку від територіального відділення фонду про відмову.

Для взяття на облік інвалід, дитина-інвалід, інша особа або його законний представник повинні подати до місцевого органу праці та соціального захисту населення наступні документи:

 • - заяву про взяття на облік, заповнену інвалідом або її законним представником за формою, яка затверджена Міністерством праці;
 • - висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів – відповідний висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до органу праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
 • - паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);
 • - індивідуальну програму реабілітації, яка містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 • - довідку про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності номера).

У разі, якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, він подає разом із зазначеними документами свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження законного представника.

Поточного року в ході перевірок департаментом з’ясовано, що проблемним питанням є забезпечення технічними засобами інвалідів, які мешкають у будинках-інтернатах та стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Зокрема, спостерігається відсутність співпраці щодо обміну даними між зазначеними установами. Так, виявлено, що не здійснюється контроль за своєчасною заміною ТЗР при закінченні строку експлуатації, в індивідуальних програмах реабілітації відсутні відмітки про виконання (про видачу засобу реабілітації), своєчасно не проводиться звірка з централізованим банком даних інвалідів.

Згідно з вищезазначеним Порядком в управлінні соціального захисту повинна бути сформована справа на кожного інваліда, який перебуває в інтернатному закладі та який потребує забезпечення технічних  та інших засобів реабілітації.  Лікар  інтернату доставляє  до управління соціального захисту населення пакет документів згідно  пункту 16 Порядку. Інвалід або представник інваліда пише заяву про забезпечення інваліда технічними засобами реабілітації, які зазначені в індивідуальній програмі реабілітації.

Відповідно до заявки, яку надає інтернат до управління, спеціаліст управління  вносить особисті дані інваліда до Централізованого банку даних з проблем інвалідності, формує направлення та відправляє заявку на замовлення відповідного технічного засобу реабілітації до заводу - виробника. Підприємство в місячний термін після формування електронного направлення оформляє замовлення на виготовлення ТЗР.

В інтернаті також повинна бути сформована справа на кожного інваліда, який потребує та забезпечений технічними та іншими засобами реабілітації, в якій обов’язково повинна бути індивідуальна програма реабілітації з відповідними записами про отримання ТЗР та направлення, яке видано управлінням.

Стосовно контролю за строком експлуатації технічного засобу реабілітації то інтернат тримає на контролі дане питання (від дати отримання ТЗР). Спеціаліст управління соціального захисту населення також контролює і за 2 місяці повідомляє інтернат про заміну ТЗР. Лікар, як представник інваліда,  або інвалід пише заяву про забезпечення ТЗР та надає до управління поновлену індивідуальну програму реабілітації (Пункт 19 Порядку).

У разі отримання підопічним інтернату технічного засобу реабілітації, лікар звертається до управління з індивідуальною програмою реабілітації для відмітки про отримання технічного засобу реабілітації.

У разі смерті інваліда, виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається до управління соціального захисту населення. Перелік технічних та інших засобів реабілітації, що підлягають поверненню, затверджує Міністерство соціальної політики України.

У разі, коли інвалід безоплатно отримав технічний засіб реабілітації через місцеві органи праці та соціального захисту населення за рахунок коштів місцевого бюджету, інших надходжень, зокрема благодійної або гуманітарної допомоги, йому не видається відповідний засіб за рахунок коштів державного бюджету, про що інформується інвалід. При цьому інвалід вважається забезпеченим відповідним засобом реабілітації на строк його експлуатації, про що робиться відповідна відмітка у Централізованому банку даних та особовій справі.

Змінами до Порядку розширено можливості забезпечення інвалідів по слуху та зору додатковими засобами (мобільні телефони для письмового спілкування, з додатковим викликом СОС, аудіоплеєри, електронними годинниками, тактильними палицями (пункт 9).

На сьогодні Порядком не передбачено забезпечення дітей віком 18 років ортопедичним взуттям, відповідно до пункту 35 Порядку. Такі діти забезпечуються лише двома парами індивідуальних ортезів на стопу (устілок)  на рік.

Доручення:

 1. Тримати на постійному контролі питання виконання індивідуальних програм реабілітації в частині забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації та їх вчасної заміни.
 2. Налагодити співпрацю з управлінням соціального захисту населення за місцем розташування будинку-інтернату з питання забезпечення  інвалідів технічними засобами реабілітації та їх вчасної заміни.

ОНОВЛЕНО 01.10.2014


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі