Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Виконання Програми зайнятості населення 
        Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Нове в законадавствi
    Ринок праці в місті
    Колективні договори
    Програма зайнятості населення м. Миколаєва
    Робота з легалізації зайнятості населення
    Виконання Програми зайнятості населення
    Охорона та умови працi
    Стан виплати заробітної плати


Виконання заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення на період до 2017 року

за 2014 рік

Найменування заходу Виконавці
1 2
1.  Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців
у створенні нових робочих місць
1. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді:
- здійснювати публікації у ЗМІ;
- брати участь у радіо- та телепрограмах
З метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді, спеціалістами центрів зайнятості міста постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з цільовими групами.
Протягом 2014 року було проведено 170 профорієнтаційних заходів для молоді, в яких взяли участь понад 6 тисяч осіб учнівської молоді.
Також з метою ознайомлення учнівської молоді з професіями, які є актуальними на сучасному ринку праці міста Миколаєва, спеціалісти центру зайнятості організовують професіографічні екскурсії для школярів. Протягом 2014 року відбулося 7 виїздів на підприємства, учні мали змогу ознайомитися з особливостями діяльності таких закладів, як ТОВ «Велам», авіаремонтний завод «Нарп», В/Ч А 2488.
Також на базі Центрального РЦЗ діє  Молодіжний центр «Моє майбуття», де школярі мають змогу отримати цікаву інформацію, що стосується вибору професій, навчального закладу, ознайомитися з папками професій. Значна увага на  цих заходах приділяється саме робітничим професіям. Протягом 2014 року було проведено 47 зустрічей в рамках постійно діючого молодіжного центру «Моє майбуття».
В філії № 8 Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменко проводились 3 інтерактивні заходи з залученням спеціалістів Корабельного районного центру зайнятості, одним з яких був «Надання інформації учнівській  молоді про професії, які актуальні на ринку праці»,  до якого було залучено 63 особи.       
2. Сприяти забезпеченню збереження робочих місць та зростанню зайнятості шляхом розширення існуючих виробництв та введення в дію нових виробничих потужностей у різних галузях економіки, відповідно до міської Програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаїв на період до 2017 року, а саме:
- будівництво мостового переходу через р. Південний Буг (Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор);
- виробництво електроенергії з біогазу Миколаївського полігона ТПВ (департамент ЖКГ Миколаївської міської ради);
- виробництво вертикальних вітроустановок (ТОВ “Онікс”);
- виробництво альтернативного виду палива (ТОВ “Політехпром”);
- будівництво вітрової електростанції в мікрорайоні Кульбакине (ТОВ “ЕСТА ЛТД”);
- модернізація виробництва з метою випуску повсякденного та спортивного взуття (ТОВ ВТФ МВФ “Ніко-Плюс”);
- модернізація виробництва підліткового та дитячого взуття (ТОВ ВТФ МВФ “Ніко-Плюс”);
- відновлення діяльності кінотеатру “Іскра” (управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради);
- глибоководний причал у районі Миколаївського річкового порту (ДП “Миколаївський річковий порт”);
- будівництво сміттєпереробного комплексу в Миколаєві (департамент ЖКГ Миколаївської міської ради).
*Перелік може змінюватись у процесі роботи.
            За даними Головного управління статистики в Миколаївській області протягом 2014 року було прийнято в експлуатацію наступні потужності та інженерні споруди: стоматологічний кабінет на 30 відвідувань за зміну (організація-замовник - ТОВ МП «Дента»), готель на 22 місця (організація-замовник - ТОВ «Миколаївкомундорпроект»), адміністративна будівля (організація-замовник - ПП «Парис-інвест»), адміністративна будівля (організація-замовник - ТОВ «Сервісний механічний центр»), адміністративна будівля (організація-замовник-ТОВ «Гермес-авто»), магазин загальною торг. площею 28 м2 (організація-замовник - ПП «Канон-сервіс»), закусочна на 12 посад.місць (організація-замовник - ТОВ «Олденс»), гараж на 1 авто (організація-замовник - ПП «Глобал Інвест»), холодильний цех загальною площею 159 м2 (організація-замовник - Миколаївське відділення ПАТ «Сан Інбев Україна»), масло накопичувальний комплекс на 8 тис.т (організація-замовник - ПП «Порт-Ойл»), склад загальною площею 1,1 тис.м2 (організація-замовник - ТОВ «Компанія «Аполлон»), базова станція мобільного зв’язку – 1 споруда (організація-замовник - ПрАТ  «Київстар»), газопровід на 0,28 км (організація-замовник - ПАТ по газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз»), очисна споруда на 5 тис.м3 стічних вод/добу (організація-замовник - Миколаївське відділення ПАТ «Сан ІнБев Україна»), котельна-1 споруда (організація-замовник - ТОВ «Россомаха»), котельна – 1 споруда (організація-замовник - ПАТ «Облагротехсервіс»).
З метою розвитку суднобудування, модернізації портів, а також  впровадження нових технологій у виробництві морської техніки та суден громадського призначення направлено листи – запрошення промисловим підприємствам міста щодо участі у форумі стосовно морської індустрії.
Розвитку морегосподарського комплексу буде сприяти створення єдиного виробничо-перевантажувального комплексу в тиловій частині причалів № 13-14  Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України» та збільшення потужностей ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера».       
Основною метою інвестиційного проекту «Створення єдиного виробничо-перевантажувального комплексу в тиловій частині причалів № 13-14» є збільшення потужностей для переробки вантажів на 1 млн.тн  на рік. Вартість проекту складає 170 млн.долл.США, термін реалізації проекту розрахований на 2013-2015 роки. 
3. Забезпечити розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення та легалізації вже існуючих робочих місць:
- 3270 робочих місць у 2013 році;
- 3270 робочих місць у 2014 році;
- 3280 робочих місць у 2015 році;
- 3300 робочих місць у 2016 році;
- 3420 робочих місць у 2017 році, в т.ч.:
- юридичними особами – 1422 р.м.;
- фізичними особами – 1848 р.м.,
з них за видами економічної діяльності:
- обробна промисловість – 574;
- оптова та роздрібна торгівля – 962 р.м.;
- транспорт та зв'язок – 326.
            Протягом 2014 року  завдання по створенню  робочих місць виконано на 106,2  %  (створено 3472 р.м.). 
З загальної кількості створених робочих місць у 2014 році:
- у юридичних осіб – 1314;
-  у фізичних осіб - підприємців – 2158.
Більшість створених робочих місць у м. Миколаєві протягом 2014 року припадає на сферу підприємництва, що складає 62,2 % до загальної кількості створених робочих місць.
4. Розширити мережу підприємств малого та середнього бізнесу, за рахунок створення нових робочих місць у сфері підприємницької діяльності порядку 1,8 тис. осіб щороку.
Надавати допомогу безробітним громадянам та підприємцям-початківцям в освоєнні основ ринкової економіки та підприємництва, розробці бізнес-планів, реєстрації їх як суб’єктів підприємницької діяльності та інформувати їх про порядок укладання трудових договорів з найманими працівниками. Забезпечити постійну роботу телефонних гарячих ліній для підприємців при місцевих органах виконавчої влади
          З метою розширення мережі підприємств малого та середнього бізнесу, службою зайнятості міста надається допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності - проводиться ціла низка заходів:
- проведення семінарів з самозайнятості та профконсультацій з безробітними з метою виявлення можливостей їхньої ефективної діяльності як майбутніх підприємців;
  • організація консультацій щодо започаткування власної справи, допомога в складанні бізнес – планів;
  • навчання безробітних основам підприємницької діяльності;
  • працюють консультаційні центри з питань організації та провадження підприємницької діяльності за участю соціальних партнерів. Протягом року в рамках роботи консультаційного центру було проведено 2 засідання за участю соціальних партнерів та майбутніх підприємців та надано 88 консультацій з різноманітніших питань.
 За звітний період 128 осіб були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, з яких 71  - особи до 35 років,  8 - інваліди.
Розширюється і перелік напрямів діяльності майбутніх підприємців - за останній час безробітні розробили і захистили бізнес-плани не тільки як із реалізації продовольчих чи непродовольчих товарів, а наприклад за такими видами діяльності, як: «Відкриття танцювальної студії», «Надання фото послуг», «Відкриття туристичного агентства», «Консультування з питань комерційної діяльності та управління».
Спеціалістами центрів зайнятості проводиться активна роз’яснювальна робота для стимулювання створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Протягом 2014 року були проведені 44 Дні «відкритих дверей» центру зайнятості, в яких взяло участь 308 роботодавців; 44 засідання «круглих столів», в яких взяли участь 502 роботодавця; 130 нарад за участю 1920 роботодавців та соціальних партнерів; понад 700 семінарів за участю понад 5500 роботодавців, на яких одним з питань було розглянуто питання надання компенсації витрат у розмірі єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця.
На виконання ч. 2 ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення» прийняті рішення про надання компенсації 48 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштували 109 безробітних на нові робочі місця у приоритетних видах економічної діяльності.
5. Організовувати громадські та інші роботи тимчасового характеру, які мають суспільно корисну спрямованість, з метою тимчасового працевлаштування та додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.
Щороку приймати рішення виконкому Миколаївської міської ради щодо організації та проведення громадських робіт у місті, якими затверджувати Перелік видів громадських робіт, що відповідають потребам територіальної громади, та Перелік підприємств, організацій, установ, на яких вони будуть застосовуватися.
Залучати до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру до 1,0 тис. осіб щороку.
Щороку передбачати у бюджетних запитах та кошторисах фінансування на організацію та проведення громадських робіт.
         З метою залучення безробітних громадян до громадських та інших робіт, було прийнято рішення виконкому Миколаївської міської ради «Про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх  форм  власності  м. Миколаєва на 2014 рік» від 27.12.2013 № 1244, яким затверджено перелік видів громадських робіт, що відповідають потребам територіальної громади, та перелік підприємств, установ, організацій, на яких вони будуть застосовуватися.
Протягом 2014 року на оплату праці 1183 безробітних осіб, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру, витрачено коштів у сумі 1072136,55 грн., у тому числі: 478070,73 грн. за рахунок коштів місцевого бюджету; 478070,73 грн. за рахунок коштів Фонду ЗДССВБ; за рахунок коштів роботодавців – 115995,09  грн.   Найбільш активні підприємства, які уклали договори та використали свої кошти на організацію та проведення тимчасових робіт: фермерське господарство «Владам», ТОВ «Авантехтранс», ТОВ ЦІТ «Парус - единение», ТОВ «Агора - сервіс», ПП «АВТО - НІР», ТДВ «Миколаївбудмеханізація», ТОВ «Центр будівельних матеріалів».    
6. Стимулювати створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Планується щороку надавати роботодавцям міста відповідну компенсацію на 115 працівників (за умови подання роботодавцями заяв та відповідних документів до державної служби зайнятості)
   Фахівцями департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та центрів зайнятості проводиться активна роз’яснювальна робота для стимулювання створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Протягом 2014 року, відповідно до ст. 26 та ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення», прийняті рішення про надання компенсації 50 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштували 123 безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.
7. З метою легалізації зайнятості, забезпечувати соціальний захист працюючого населення та надходження коштів до бюджетів різних рівнів:
- забезпечити проведення рейдової роботи з легалізації зайнятості населення в рамках міської та районних комісій;
- залучати до участі в рейдовій роботі представників правоохоронних органів або ВБЕЗ УМВС України в Миколаївській області;
- направляти матеріали за результатами обстеження діяльності відповідного суб’єкта господарювання, у разі виявлення порушень чинного законодавства до правоохоронних та контролюючих органів;
- проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо переваг легальної зайнятості та соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
Виключено рішенням миколаївської міської ради від 19.11.2014 № 44/8 «Про внесення зміни до рішення Миколаївської міської ради від 17.10.2013 № 33/5 «Про затвердження Програми зайнятості населення м. Миколаєва на період до 2017 року».  
8. Проводити щомісяця семінари, надавати консультативну допомогу, в т.ч. по гарячих лініях, та аналізувати зміст колективних договорів на відповідність їх діючому законодавству.
Направляти листи та телефонограми до керівників підприємств,  установ та організацій усіх форм власності щодо необхідності укладання колдоговору.
По м. Миколаєву за станом на 01.01.2015 зареєстровано  всього 2055 колективних договорів між працівниками та роботодавцями, з яких 49 колективних договорів, вперше укладені підприємствами, установами та організаціями протягом   2014 року.
Протягом 2014 року  зареєстровано 478 колективних договорів, в т.ч. зміни та доповнення до довгострокових, між  працівниками  та  роботодавцями, якими  охоплено  майже 50 тис. працюючих на підприємствах, в установах, організаціях міста. 
До 286 колективних договорів підприємств, установ та організацій міста, раніше укладених та діючих до теперішнього часу, надані зміни та доповнення. 
Під час повідомної реєстрації колективних договорів департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, як реєструючим органом, аналізується зміст колективного договору на відповідність його чинному законодавству, вимогам Генеральної та галузевим угодам, та надаються зауваження і пропозиції. 
Всього за станом на 01.01.2015 під час повідомної реєстрації колективних договорів надано 1126 зауважень та рекомендацій з питань праці. В тому числі:
- з питань оплати – 481;
- з охорони праці – 353;
- з питань зайнятості – 292.
З початку року підприємствами було усунено  1002 зауваження та надані на реєстрацію зміни та доповнення до колективних договорів.
Усунення  наданих зауважень  тримається на контролі.
З метою посилення роботи  щодо залучення до укладання  колективних договорів   підприємств,   які   використовують   найману   працю,   але  не  мають колективного договору, фахівцями управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР ради проводяться певні заходи.     
В газеті “Вечерний Николаев” від 14.01.2014 № 4 та в газеті  „Норма” від 18.12.2013 № 51 розміщено звернення сторін соціального діалогу до керівників підприємств, установ та організацій, профспілкових комітетів та рад трудових колективів міста Миколаєва. Інформація про хід колективно-договірної кампанії протягом 1 півріччя 2014 розміщена в газеті  „Норма” від 09.07.2014 № 28.
29 січня 2014 року на «Радіо Миколаїв» Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії відбувся виступ на тему «Колективний договір – локальний нормативно-правовий акт підприємства, як регулятор трудових відносин між адміністрацією і трудовим колективом».
Інформація про хід колективно-договірної кампанії щоквартально розміщується на Інтернет-порталі «Миколаївська міська рада».
З початку року до керівників підприємств, установ та організацій міста направлено 135 листів та 358 телефонограм щодо необхідності укладання колективного договору та внесення змін та доповнень до діючих колективних договорів, в частині усунення порушень вимог діючого законодавства України.
З метою успішного проведення колдоговірної кампанії проводиться консультативно – роз’яснювальна робота.
Так,  з  початку  року  проведено  11 семінарів,  на яких були присутні понад 300 представників підприємств, установ та організацій міста.    
23 лютого 2014 року Миколаївською обласною радою профспілок у рамках Миколаївської міської угоди про співпрацю у вирішенні соціально-економічних питань було організовано засідання молодіжної ради облпрофради на тему «Колективний договір – на захист прав працівників».
За звітний  період 2014 року всього проведено аналіз стану роботи 180 підприємств, установ та організацій щодо дотримання вимог Закону України  «Про колективні договори і угоди»,  у тому числі з питань оплати праці.
За результатами проведеного аналізу всього надано 1236 рекомендацій та зауважень щодо усунення виявлених  порушень чинного законодавства з питань праці.
З початку року розповсюджено понад 700 буклетів та флаєрів щодо порядку розробки, укладання та виконання колективних договорів. У разі необхідності така  інформація надається на магнітних носіях та електронною поштою.
Щомісяця проводяться “Гарячі лінії” для мешканців міста, на які з початку року звернулось  60 осіб  з питань праці.     
2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення
1. Професійний кваліфікований склад робочої сили в загальній кількості до 4,0 тис. осіб формувати щороку відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:
- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;
- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме:
- Центру підготовки персоналу державного підприємства “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект”;
- ПАТ ”Чорноморський суднобудівний завод”;
- навчальному центру державного підприємства “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”
На ДП «Науково-виробничому комплексі газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» протягом 2014 року  підготовлено, перепідготовлено та підвищило кваліфікацію 4988 працівників, у тому числі: підготовлено та перепідготовлено 294 робітника; підвищили кваліфікацію 579 робітників на виробничо-технічних курсах; підвищили кваліфікацію 751 робітник на курсах цільового призначення; підвищили кваліфікацію 1358 керівників, спеціалістів, службовців; з питань охорони праці та пожежно-технічного мінімуму – 2006 осіб; підвищили кваліфікаційні розряди 625 працівникам; проходили практику 217 учнів ПТУЗ, студентів технікумів, колледжей та ВУЗів.
За цей же період на ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» професійну підготовку, у т.ч. на курсах цільового призначення, підвищення кваліфікації,  пройшли 513 осіб.
На КП «Миколаївелектротранс» з початку 2014 року підвищило кваліфікацію 6 працівників.
2. Забезпечити організацію професійної підготовки, перепідготовки працюючих та безробітних громадян міста щороку до 2,0 тис. осіб.
Надавати методичну допомогу підприємствам, установам і організаціям з вищезазначеного питання, відповідно до державних нормативно-правових актів
Протягом 2014 року в галузях економіки, відповідно до потреб виробництва, за індивідульною програмою навчання, з метою подальшої їх зайнятості, а також у центрах підготовки та підвищення кваліфікації кадрів пройшли навчання та підвищення кваліфікації за сприянням служби  зайнятості  1708 осіб.
Взаємні стосунки з роботодавцями в центрах зайнятості будуються на постійному вивченні потреб та економічного стану підприємств. Продовжується робота щодо впровадження  нових форм роботи з роботодавцями - проведення системної інформаційно-роз′яснювальної роботи, відвідування підприємств як спеціалістами відділу по взаємодії з роботодавцями так і директором центру зайнятості.
За 12 місяців 2014 року на базі центрів зайнятості міста проведено понад 200 семінарів за участю більш 2 тис. роботодавців, на семінарах висвітлювалися актуальні проблеми, зміни у законодавстві, нові послуги служби зайнятості. Також, у разі звернення підприємств, установ, організацій, спеціалістами центрів зайнятості надається методична допомога з питань проведення професійного навчання на базі роботодавця.
3. Сприяти організації роботи з підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 340 “Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями”          Спеціалістами центрів зайнятості проводиться  інформаційно – роз`яснювальна робота серед роботодавців міста. Запроваджено анкетування – опитування щодо виявлення бажання скористатись послугою служби зайнятості неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями: кухар, докер-механізатор, електромонтер з ремонту електроустаткування.
4. Надавати можливість для підвищення конкурентоспроможності щороку 150 громадянам віком старше 45 років шляхом видачі ваучера на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності (за умови подання заяв до районних центрів зайнятості)
Для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності протягом 2014 року видано 66 ваучерів, з них 40 осіб вже отримали професію, 26 - навчається.                   Ваучери видано на:
- перепідготовку робітників за професіями: «Водій навантажувача»;
- підвищення кваліфікації робітників за професіями: «Електрогазозварник»,
- перепідготовку спеціалістів за спеціальностями: «Програмне забезпечення систем»;
- здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня за спеціальностями: «Землевпорядкування», «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «Агрономія».
5. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед студентської молоді та роботодавців щодо відкриття роботодавцями трудової книжки студентам ПТУ, ВНЗ, які у вільний від навчання час проходять стажування за спеціальністю, за якою здобувається освіта, що сприятиме конкурентоспроможності молоді, щороку порядку 2,0 тис. осіб           Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнівської молоді та роботодавців щодо відкриття роботодавцями трудової книжки студентам ПТУ, ВНЗ, які у вільний від навчання час проходять стажування за спеціальністю, за якою здобувається освіта, що сприятиме конкурентоспроможності молоді - на семінарах,  засіданнях круглого столу, при відвідуваннях роботодавців та навчальних закладів, на індивідуальних прийомах у разі звернення до центрів зайнятості.
3. Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції
1. Забезпечувати надання інформаційно-консультативної та правової допомоги громадянам України, які виїжджають за кордон для працевлаштування           Велика увага приділяється інформаційно-роз`яснювальній роботі з питань попередження неврегульованої трудової міграції, протидії торгівлі людьми та ліквідації дитячої праці. Інформаційно-роз’яснювальна робота направлена на формування у громадян мотивації до легальної зайнятості та збереження трудового потенціалу.
Для безробітних, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, проводяться тематичні семінари з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та протидії торгівлі людьми, на яких розглядаються питання щодо сутності міграції та її видів, причин та наслідків, ознак та механізмів торгівлі людьми. Протягом 2014 року спеціалістами служби зайнятості міста Миколаєва проведено 99 таких семінарів, в яких прийняли участь 1445 осіб.
За даними суб’єктів господарської діяльності, які мають ліцензію на посередництво на роботу за кордоном та здійснюють діяльність на території міста Миколаєва, з початку 2014 року тимчасово працевлаштовано 511 громадян України, з них:
-    453 чоловіка та 58 жінок;
-    за віком: від 18 до 28 років – 185 осіб, від 28 до 40 років – 159 осіб, більше 40 років – 167 осіб;
  • працевлаштовані за наймом: трудящі мігранти – 423 осіб, сезонні працівники – 88 осіб.
          За останніми даними офіційного веб-сайту Міністерства соціальної політики України станом на 16.12.2014 року 17 підприємств міста Миколаєва отримали ліцензію на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і нездатні на рівних умовах
конкурувати на ринку праці
1. Забезпечувати працевлаштування молоді, інвалідів та інших соціально вразливих верств населення, які потребують додаткових гарантій, з першочерговою організацією для них професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, в т.ч. індивідуальне навчання безпосередньо на робочому місці     Протягом 2014 року службою зайнятості міста було працевлаштовано 3758 осіб, з них жінок – 2182 особи, молоді – 1821 особа, 100 осіб з обмеженими фізичними можливостями, 1202 особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Охоплено професійним навчанням – 1728 осіб, з них 849 – молодь, 67 – інвалідів.
2. З метою формування позитивної мотивації до праці, зміни ставлення до можливості оволодіння новою професією, забезпечити надання повного обсягу профорієнтаційних послуг особам, які звертаються за послугами до центрів зайнятості населення, шляхом проведення:
- індивідуальних та групових консультацій;
- ярмарків – вакансій;
- днів відкритих дверей;
- професіографічних екскурсій на підприємства міста;
- професіографічних зустрічей для учнів загальноосвітніх шкіл та молоді
Протягом  2014 року спеціалістами Центрального районного центру зайнятості було проведено 60 профорієнтаційних заходи для молоді, в яких взяли участь 2884 особи учнівської молоді, з них:
- 2756 випускники 9 - 11 класів;
- 128 студенти ВНЗ, ПТНЗ.
Протягом  2014 року спеціалістами Корабельного районного центру зайнятості було проведено 34 профорієнтаційних заходів для молоді, в яких взяли участь 1549 особи учнівської молоді.
З метою формування позитивної мотивації до праці, зміни ставлення до можливості оволодіння новою професією, спеціалістами Ленінського районного центру зайнятості протягом  2014 року проведено:
-  міні-ярмарок вакансій – 26 заходів;
- екскурсія на базі підприємств ВТФ «ВЕЛАМ»  під гаслом: «Вибір робітничої професії – впевнене майбутнє суспільства» - 5 заходів;
-  семінари  для  безробітних – 25 для 280 безробітних;
- Дні відкритих дверей – 20 заходів;
- професіографічних екскурсій на базі ПрАТ «Миколаївхліб»  - 5 заходів.
Фахівцями Заводського районного центру зайнятості у 2014 році проведено:
-  міні-ярмарок вакансій – 53 заходів;
-  27 семінарів  для 149 безробітних осіб;
- Дні відкритих дверей – 3 заходи;
- професіографічних екскурсій 3, з них  на базі ПАТ «Завод «Екватор» - 2 заходи, «Лакталіс – Миколаїв» - 1  захід.
3. Забезпечити надання профорієнтаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями з метою прискорення їх адаптації до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство.
Організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з обмеженими фізичними можливостями за професіями відповідно до потреб ринку праці та рекомендації МСЕК з метою забезпечення їх трудової реабілітації, сприяння у працевлаштуванні та підвищення їх конкурентоспроможності.
Соціальним службам на підставі рекомендацій Індивідуальної програми реабілітації інваліда направляти осіб з обмеженими фізичними можливостями до районних центрів зайнятості для постановки на облік з метою подальшого працевлаштування
        Використовуючи Модель працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю, з метою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, служба зайнятості Миколаївської області співпрацює з управліннями праці та соціального захисту населення, представниками спілки промисловців та підприємців, відділенням Фонду соціального захисту інвалідів. В кожному центрі зайнятості створений банк даних таких осіб, які бажають працювати, проводиться робота по вирішенню питань працевлаштування, навчання та професійної орієнтації осіб з обмеженою працездатністю.
При бажанні інвалідів пройти професійне навчання або перенавчання служба зайнятості проводить тестування таких осіб. За умови виявлення здібностей до обраної професії, а також відповідно до висновків і рекомендацій МСЕК та індивідуальної програми реабілітації, при наявності учбової групи служба зайнятості здійснює навчання за обраною професією. Протягом 2014 року 67 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями міста Миколаєва охоплені професійним навчанням. Після проходження професійного навчання працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 42 особи.
4. Сприяти збереженню та створенню нових робочих місць для працевлаштування інвалідів, у тому числі за рахунок надання поворотної та безповоротної фінансової допомоги, відповідно до додатка 3 (табл. 5)           Служба зайнятості співпрацює з Миколаївським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів щодо професійного навчання осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в службі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, а також з питань надання інформації про підприємства, що не створюють робочі місця для інвалідів.       Також проводиться спільна робота щодо створення спеціальних робочих місць для працівників з інвалідністю з наданням дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.
Протягом 2014 року в центрах зайнятості міста Миколаєва перебувало 417 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працевлаштовані за сприяння служби зайнятості 105 осіб, у т.ч. 100 осіб, які мали статус безробітного, 8 з яких – шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.    
Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали 47 осіб з обмеженими фізичними можливостями міста Миколаєва.
З метою презентації інновацій служби зайнятості в роботі з інвалідами 28 листопада 2013 року відбулося засідання круглого столу «Шляхи ефективної співпраці у напрямку інтеграції інвалідів до активного суспільного життя».
Ініціатором та організатором заходу виступив Миколаївський обласний центр зайнятості спільно з обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів.
Під час круглого столу керівник підприємства громадської організації «Літопис» презентував новий соціальний проект «Безбар’єрне працевлаштування», реалізація якого відбувалася спільно з обласною службою зайнятості, обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Чорноморським державним університетом ім. Петра Могили.
Даний проект покликаний підтримати розширення сфери можливої зайнятості осіб з інвалідністю в умовах технологізації та інформатизації навколишнього середовища.
В рамках реалізації проекту 13 грудня 2013 року в Чорноморському державному університеті ім. Петра Могили відбулося відкриття першої в Миколаївській області спеціалізованої навчальної аудиторії для осіб з інвалідністю. Навчальний план та структура програми розроблені з урахуванням потреб таких студентів.
Поетапність програми передбачала повноцінне навчання основам і тонкощам комп'ютерного програмування, зокрема дизайну. Кожен учасник проекту безкоштовно (за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) здобув освіту за цим напрямком.
В період дії проекту його учасники пройшли тренінговий курс адаптації до умов праці в ІТ-сфері та цикл семінарів «Техніка пошуку роботи», отримали кваліфіковані консультації психологів та юристів.
Протягом січня-лютого 2014 року 10 студентів з особливими потребами за сприянням служби зайнятості проходили навчання на базі вказаного університету за спеціальністю «Веб-дизайн» з метою подальшого працевлаштування на підприємство громадської організації «Літопис», в тому числі з можливістю надомної праці. На теперішній час всі вони працевлаштовані.       
5. Сприяти у працевлаштуванні молоді, інвалідів, одиноких батьків, безробітних, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, та інших категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, на нові робочі місця, строком не менше ніж на два роки шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щороку 115 осіб     Протягом 2014 року у місті Миколаєві створено 37 нових робочих місць, строком не менше ніж на два роки шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, на які працевлаштовані особи з числа категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та потребують додаткових гарантій при працевлаштуванні.

ОНОВЛЕНО 30.01.2015


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі