Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Нове в законодавстві 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Нове в законадавствi
    Ринок праці в місті
    Колективні договори
    Програма зайнятості населення м. Миколаєва
    Робота з легалізації зайнятості населення
    Виконання Програми зайнятості населення
    Охорона та умови працi
    Стан виплати заробітної плати
Відділ зайнятості управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР повідомляє: наприкінці 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13%

Відділ зайнятості управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР повідомляє: наприкінці 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13%Міністерство соціальної політики України у листі від 02.04.2015 № 4753/0/14-15/18 вкотре роз’яснило питання щодо запланованого держбюджетом зростання розміру мінімальної заробітної плати на 13% та порядку проведення індексації грошових доходів населення у 2015 році.

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VIII розмір мінімальної заробітної плати встановлено з урахуванням показників економічного розвитку, фінансових можливостей бюджету та підприємств. На кінець 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13% і становитиме 1378 гривень. Оскільки підвищення розміру мінімальної заробітної плати потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, то і розглядатимуть це питання за результатами моніторингу виконання держбюджету.

Водночас зростання рівня мінімальної заробітної плати дозволить Уряду розглянути питання щодо підготовки відповідного проекту рішення про підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС, на базі якого розраховуються посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери за іншими тарифними розрядами ЄТС.

Що стосується індексації грошових доходів населення, то особливий порядок індексації передбачає обмеження індексації соціальних виплат, які фінансуються з Державного бюджету, Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначене обмеження пропонується застосовувати лише у 2015 році.

Для інших виплат, які не фінансуються за рахунок державних коштів, індексація проводиться відповідно до чинного законодавства.


ОНОВЛЕНО 22.04.2015


Управління праці департаменту праці та соціального захисту ММР повідомляє, що згідно з останні зміни до КЗпП: демобілізованих враховуємо у квоту для працевлаштування, а за зниклими без вісті і пораненими зберігаємо середній заробіток

Останні зміни до КЗпП: демобілізованих враховуємо у квоту для працевлаштування, а за зниклими без вісті і пораненими зберігаємо середній заробіток

14 квітня 2015 року Президент України підписав Закон України від 18.03.2105 № 259-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян України, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв’язку з оголошенням демобілізації».

До Кодексу законів про працю України внесено такі зміни:

- переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці мають працівники з числа колишніх військовослужбовців строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, —

протягом двох років з дня звільнення зі служби;

- робоче місце і середній заробіток мають зберігатися за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, — на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування у закладах охорони здоров’я незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня визнання судом їх померлими.

Ще одна новація — до квоти для працевлаштування відтепер зараховуються і особи, які звільнилися з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу і вперше приймаються на роботу упродовж шести місяців після закінчення або припинення військової служби.

Нагадаємо, що «квотні» категорії визначено статтею 14 Закону України «Про зайнятість населення» і статтею 196 КЗпП.

Статтю 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР доповнено нормою, що щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються особам, звільненим з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу проїзду до місця проживання.

Статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII доповнено нормою, що військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас, не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди.


ОНОВЛЕНО 17.04.2015


Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР повідомляє про умови припинення виплати допомоги по догляду за дитиною

Мінсоцполітики про умови припинення виплати допомоги по догляду за дитиною

Міністерство соціальної політики України в листі від 23.10.2014 № 1601/5/75-14 надало роз’яснення щодо надання допомоги по догляду за дитиною.

Мінсоцполітики України нагадало, що 27 березня 2014 року Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким із 1 липня 2014 року об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» передбачено продовження виплати допомоги особам, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини. Зокрема, для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень. Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

За осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу до досягнення нею трирічного віку та/або допомогу при народженні дитини відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 335 «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб», передбачена сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У разі працевлаштування отримувача допомоги (або виходу на роботу, в т. ч. у режимі неповного робочого часу) виплата допомоги у розмірі 130 гривень припиняється.

Відповідно до підпункту «б» пункту 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років не видається.

Таким чином, право на отримання допомоги по догляду за хворою дитиною настає тільки у разі припинення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку незалежно від того, працює жінка повний або неповний робочий день.


ОНОВЛЕНО 17.04.2015


Затверджено Положення про державну службу зайнятості

20.02.2015 набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 20.01.2015 № 41, яким затверджено нове Положення про державну службу зайнятості.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2014 року № 90 «Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення»до внесення змін до Законів України від 02.03.2000 № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості (далі — Служба) продовжує виконувати завдання і функції у сфері зайнятості населення, трудової міграції та соціального захисту від безробіття, а також функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, визначені вказаними вище законами.

Фінансування діяльності Служби та виконання нею функцій, передбачених законодавством, у тому числі цим Положенням, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Служба складається з Центрального апарату Служби, головних управлінь Служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь Служби в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, навчальних закладів державної служби зайнятості, центрів професійної орієнтації населення, інших підприємств, установ, організацій, утворених Службою.

Гранична чисельність працівників Служби погоджується Міністерством соціальної політики України та затверджується Головою Служби.


ОНОВЛЕНО 27.02.2015


Государственная служба занятости разъяснила процедуру снятия с регистрации трудовых договоров , заключенных ФЛП с наемными работниками

Державна служба зайнятості роз’яснила процедуру зняття з реєстрації трудових договорів, укладених ФОП із найманими працівникамиТрудовые договора, заключенные физическим лицом - предпринимателем с наемным работником, зарегистрированные до 1 января 2015 года, будут сниматься с регистрации в порядке, определенном приказом Минтруда Украины «Об утверждении Формы трудового договора между работником и физическим лицом, использующим наемный труд , и Порядка регистрации трудового договора между работником и физическим лицом» от 08.06.2001 № 260 (далее – Порядок № 260).

С 1 января 2015 года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реформирования общеобязательного государственного социального страхования и легализации фонда оплаты труда» от 28.12.2014 № 77- VIII , которым , в частности, Кодекса законов о труде Украина изъята статья 24-1 , которой предусматривалась обязательность регистрации трудовых договоров , заключенных между работниками и физическими лицами , в государственной службе занятости .

Начиная с 1 января 2015 года, государственная служба занятости не осуществляет регистрацию трудовых договоров, заключенных между работниками и физическими лицами. Однако , трудовые договоры , зарегистрированные до 1 января 2015 года, будут сниматься с регистрации по процедуре, определенной Порядком № 260 .

ОБНОВЛЕНО 27.02.2015


Право досрочного выхода на пенсию при увольнении в связи с сокращением штатов – отменено -разъяснение ПФУ

Державна служба зайнятості роз’яснила процедуру зняття з реєстрації трудових договорів, укладених ФОП із найманими працівникамиПФУ объяснил, будет ли работница с 35-летним страховым стажем право выйти на пенсию по нормам Закона Украины «О государственной службе» за полтора года до достижения пенсионного возраста, если в январе 2015 году ее уволят с должности государственного служащего в связи с сокращением штата. При этом последние 15 лет она работала на государственной службе .

В соответствии со статьей 37 Закона Украины от 16.12.1993 № 3723- XII « О государственной службе», на получение пенсии государственных служащих имеют право , в том числе женщины , достигшие пенсионного возраста, установленного статьей 26 Закона Украины от 09.07.2003 № 1058- IV « об общеобязательном государственном пенсионном страховании », при наличии 30 лет страхового стажа , в том числе стажа государственной службы не менее 10 лет, на время достижения указанного возраста работали на должностях государственных служащих , а также лица , имеющие не менее 20 лет стажа работы на должностях, отнесенных к категориям должностей государственных служащих, независимо от места работы на время достижения указанного возраста.

С 1 января 2015 году в Законе Украины от 05.07.2012 № 5067 -VI    « О занятости населения» статью 49 , которой было гарантировано право досрочного выхода на пенсию, за полтора года до достижения пенсионного возраста, при увольнении в связи с сокращением штатов или по состоянию здоровья, исключено.

Таким образом , работница приобретет право на назначение пенсии по нормам статьи 37 Закона Украины «О государственной службе» после достижения пенсионного возраста, установленного статьей 26 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», при условии, что на момент достижения указанного возраста будет работать на должности государственного служащего.


ОБНОВЛЕНО 27.02.2015


1  лютого 2015 року набули чинності зміни до Закону України   «Про відпустки»

Зміни до Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР        (далі - Закон про відпустки) внесено одразу двома законами: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики» від 15.01.2015 № 120-VIII (далі — Закон № 120) та «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.01.2015 № 121-VIII (далі — Закон № 121), що набрали чинності 1 лютого 2015 року.

Частину першу статті 25 Закону про відпустки доповнено пунктом 18, відповідно до якого працівнику надається відпустка без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції.

Така відпустка надається за бажанням працівника в обов’язковому порядку.

Законом № 120 доповнено категорії працівників, які мають право на відпустку на підставі статті 19 Закону про відпустки. Відтепер, право на відпустку також матимуть: мати інваліда з дитинства підгрупи А I групи, батько такої дитини, який виховує її без матері, а також особа, яка взяла під опіку інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Відповідні зміни внесено й до Кодексу законів про працю України  (ст. 83, 182-1).


ОБНОВЛЕНО 10.02.2015


До Кодексу законів про працю України внесено зміни

01.01.2015 року набули зміни, внесені до КЗпП України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» № 77-VII від 28.12.2014 року.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відтепер трудовий договір не вважається укладеним за умови коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи (ч. 4 ст. 24 КЗпП України виключено).

Не потребується реєстрація укладеного у письмовій формі трудового договору у державній службі зайнятості у разі його укладення між працівником і фізичною особою (ст. 24 1 КЗпП України виключена).

Статтю 265 КЗпП України «Відповідальність за порушення законодавства про працю» викладено в наступній редакції. Посадові особи органа державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

 • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
 • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
 • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, вставленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
 • порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим-четвертим частини другої цієї статті – у розмірі мінімальної заробітної плати.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.


ОНОВЛЕНО 10.02.2015


«Фінансування охорони праці»

Відповідно до останніх змін внесених до Закону України «Про охорону праці» від 28.12.2014 № 77-VIII фінансування охорони праці здійснюється роботодавцем.

Фінансування профілактичних заходів з охорони праці, виконання загальнодержавної, галузевих та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, передбачається, поряд з іншими джерелами фінансування, визначеними законодавством, у державному і місцевих бюджетах.

Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік.

На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації.

Суми витрат з охорони праці, що належать до валових витрат юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, визначаються згідно з переліком заходів та засобів з охорони праці, що затверджується Кабінетом Міністрів України.


ОНОВЛЕНО 29.01.2015


Витяг із  Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-VІІІ

Стаття 7. Установити у 2015 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2015 року – 1176 грн., з 1 грудня 2015 року – 1330 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення:

 • дітей віком до 6 років: з 1 січня 2015 року – 1032 грн., з 1 грудня 2015 року – 1167 грн.;
 • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2015 року – 1286 грн., з 1 грудня 2015 року  – 1455 грн.
 • працездатних осіб: з 1 січня 2015 року – 1218 грн., з 1 грудня 2015 року  – 1378  грн.;
 • осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2015 року – 949 грн., з 1 грудня 2015 року  – 1074 грн.

Стаття 8. Установити у 2015 році мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі:

 • з 1 січня – 1218 грн.,
 • з 1 грудня – 1378 грн.,

у погодинному розмірі:

 • з 1 січня – 7,29 грн.,
 • з 1 грудня – 8,25 грн.

ОНОВЛЕНО 27.01.2015


01 жовтня 2014 року  Кабінетом  Міністрів  України  прийнято   постанову  № 531 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Постановою передбачено, що особам, які переместились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, які перебувають (перебували) у трудових відносинах або у статусі добровільно застрахованої особи):

 • надано право на отримання страхових виплат та послуг у робочих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Фонду за фактичним місцем проживання, перебування.

Виплати та послуги призначатимуться за наявності необхідних документів, а у разі їх відсутності – за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі відсутності необхідних відомостей у Державному реєстрі – виплати призначатимуться у мінімальному розмірі, встановленому правлінням Фондів соціального страхування. Після отримання даних з державного реєстру, що підтверджують право застрахованої особи на виплати, вони будуть перераховані.

Департамент праці та соціального захисту населення
Миколаївської міської ради


ОНОВЛЕНО 26.11.2014


До уваги керівникам бюджетних установ!

 

Доводимо до відома керівників бюджетної сфери, що згідно до Постанови Кабінет Міністрів України від 25 березня 2014 року № 110 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»:

1.  Внесено зміну в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", виклавши абзац другий примітки 1 в такій редакції:

"Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2014 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 852 гривні.".

2.  З 1 жовтня 2014 р. у штатному розписі посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери установлюються відповідно в таких розмірах:
1 тарифного розряду - 1218 гривень;
2 тарифного розряду - 1223 гривні;
3 тарифного розряду - 1233 гривні;
4 тарифного розряду - 1243 гривні;
5 тарифного розряду - 1253 гривні;
6 тарифного розряду - 1263 гривні.

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради


ОБНОВЛЕНО 03.10.2014


Витяг із Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719-УІІ

Стаття 7. Установити у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1176 грн., з 1 липня – 1207 грн., з 1 жовтня – 1256 грн. та для тих, хто відноситься до основних соціальних демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1032 грн., з 1 липня – 1059 грн., з 1 жовтня – 1102 грн.;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1286 грн., з 1 липня – 1320 грн., з 1 жовтня – 1373 грн.
працездатних осіб: з 1 січня – 1218 грн., з 1 липня – 1250 грн., з 1 жовтня – 1301грн.;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949 грн., з 1 липня – 974 грн., з 1 жовтня – 1014 грн.

Стаття 13. Установити на 2014 рік мінімальну заробітну плату:
у місячному розмірі:
з 1 січня – 1218 грн.,
з 1 липня – 1250 грн.,
з 1 жовтня – 1301 грн.,

у погодинному розмірі:
з 1 січня – 7,3 грн.,
з 1 липня – 7,49 грн.,
з 1 жовтня – 7,8 грн.


ОНОВЛЕНО 14.02.2014


Інформація про моніторинг створення робочих місць

Основним завданням органів місцевої влади у співпраці з державною службою зайнятості є розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення шляхом не лише створення нових, а й легалізації та збереження вже існуючих робочих місць.

У зв'язку з цим у місті Миколаєві діє Програма зайнятості населення м. Миколаєва на 2012-2013 роки, якою передбачено створити у 2013 році 8580 робочих місць.

За даними моніторингу щодо створення робочих місць у м. Миколаєві за станом на 01.07.2013 створено 11165 робочих місць, що складає 130 відсотків від доведеного завдання, у тому числі за видами економічної діяльності:

 • у торгівлі, ремонті автотранспортних засобів – 2711 робочих місць;
 • охороні здоров’я та соціальної допомоги – 1940;
 • переробної промисловості - 1263;
 • транспорті та зв’язку – 1814;
 • інформації та телекомунікації – 518;
 • будівництві – 555.

84 особи з числа безробітних організувала власну справу за рахунок одноразової допомоги.

Департамент праці та соціального захисту населення
Миколаївської міської ради


ОНОВЛЕНО 15.10.2013


Можливості та стимули для створення нових робочих місць

З 01 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення», який визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантій держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

Одним з найважливіших аспектів Закону України «Про зайнятість населення» є ряд заходів, що сприяють зайнятості населення держави.

Так, ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення»,  передбачено компенсацію у розмірі 50% суми єдиного внеску роботодавцям, які починаючи з 2013 року:

 • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників (не обов’язково зареєстрованих безробітних) шляхом укладення трудового договору;
 • протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153 затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування, в якому визначено механізм виплати управліннями Пенсійного фонду України компенсації за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце та умови за яких цю компенсацію можливо отримати.

Ще одним з напрямків Закону України «Про зайнятість населення» є стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та стимулювання самозайнятості населення та створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

У зв’язку з чим, відповідно до ст. 26 та частині другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» компенсацію у розмірі 100% суми єдиного внеску мають право отримати роботодавці, які працевлаштовують на нове робоче безробітних:

 • строком не менше ніж на два роки за направленням центрів зайнятості зареєстрованих безробітних громадян, які недостатньо конкуренто спроможні на ринку праці. 

Компенсацію у розмірі 100% суми єдиного внеску має право отримати роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості.

Постановою від 15 квітня 2013 року № 347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в якому визначено  категорії громадян з числа зареєстрованих безробітних, які повинні бути працевлаштовані; механізм та умови за яких роботодавець має право на отримання компенсації фактичних витрат з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, та перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва. 

Департамент праці та соціального
захисту населення Миколаївської міської ради


ОНОВЛЕНО 23.09.2013


Охорона праці та соціальний захист працюючого людини

Це треба знати роботодавцю

З 1 січня 2012 року вступив у дію «Порядок проведення расслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Цей нормативно-правовий акт затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232.

Цим документом з метою прискорення початку розслідування нещасних випадків та своєчасного надання потерпілому соціальної ДОПОМОГИ встановлені більш жорсткі терміни передачі повідомлень про нещасний випадок на виробництві органам, які приймають участь у разслідуванні.

Термін надання повідомлення з використанням засобів зв’язку - 1 година, а письмово протягом доби (а в разі групового нещасного випадку або ж зі смертельним наслідком, а також ,якщо в результаті нещасного випадку настали тяжкі наслідки чи випадок смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових ) обов’язків, роботодавець зобов’язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’зку і на протязі трьох годин письмово згідно додатка 2 (Порядок розслідування).

Визначено також, що термін створення комісії з проведення розслідування становить одну добу, а саме розслідування проводиться на протязі трьох робочих днів (спеціальне разслідування - десять робочих днів). Представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за місцем знаходження підприємства обов’язково включається до складу комісії з розслідування.
Номери телефонів для передачі інформації про нещасний випадок на виробництві.

Номери контактних телефонів у робочі дні (08.00-17.00) 47-05-18 ; 47-05-48 (факс) ; у неробочі та святкові дні  (067) 259-77-67 (063) 860-63-94 (050) 493-73-39 (099) 134-19-01; адреса: 54020, м.Миколаїв,вул.Декабристів 41/23а, ком.510.

Пам’ятайте! Своєчасне повідомлення про нещасний випадок дозволить швидше надати соціальну допомогу потерпілому, а роботодавця позбавить від адміністративної відповідальності.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв


ОНОВЛЕНО 18.09.2013


Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно полномочий на осуществление уведомительной регистрации коллективных договоров и соглашений»


ОБНОВЛЕНО 07.08.2013


Нагадуємо керівникам всіх підприємств, установ та організацій про норми Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати", яким внесені суттєві зміни до законодавства в частині оплати праці, а саме:

Частину першу статті 115 Кодексу законів про працю та частину першу статті 24 Закону України "Про оплату праці" викладено в такій редакції: "Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, тане пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата" .

Крім того, до зазначених статей внесені суттєві доповнення, а саме:

"Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом),але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника".

Закон набрав чинності з 19.11.2010 року.

Враховуючи зазначене вище, остаточний строк виплати заробітної плати працівникам за місяць, за який здійснюється розрахунок, не може бути встановлений пізніше, ніж7 число наступного місяця. Крім того, необхідно наголосити, що законодавством чітко визначено, щорозмір заробітної плати за І половину місяцяне може бути меншим, ніжполовина тарифної ставки(посадового окладу).
Як показують моніторингові спостереження та результати перевірок, які здійснюються фахівцями управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на підприємствах міста Миколаєва відповідно до розпорядження міського голови від 07.05.2011 року № 274р „Про вжиття невідкладних заходів з ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати”, не всі роботодавці прийняли до відома вищезазначені норми Закону, що призводить до грубих порушень вимог чинного законодавства України з питань оплати праці.

Таким чином, вкотре зазначаємо, що норми закону діють на всій території України, їх треба виконувати. Порушення норм чинного законодавства призводить до застосування до керівників різних заходів реагування з боку правоохоронних та контролюючих органів від адміністративної до кримінальної.

Департамент праці та соціального захисту населення

ОНОВЛЕНО 06.07.2012


Доводимо до відома всіх керівників підприємств, установ та організацій, що 23 вересня 2010 року Президент України Віктор Федорович Янукович підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати", яким внесені суттєві зміни, а саме:

Частину першу статті 115 Кодексу законів про працю та частину першу статті 24 Закону України "Про оплату праці" викладено в такій редакції: "Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата" .

Крім того, до зазначених статей внесені суттєві доповнення, а саме:

"Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника".

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, а саме з 19.11.10.

Враховуючи зазначене вище, остаточний строк виплати заробітної плати працівникам за місяць, за який здійснюється розрахунок, не може бути встановлений пізніше, ніж 7 число наступного місяця. Крім того, необхідно наголосити, що законодавством чітко визначено, що розмір заробітної плати за І половину місяця не може бути меншим, ніж половина тарифної ставки (посадового окладу).

Таким чином, нагадуємо роботодавцям про необхідність терміново переглянути терміни виплати заробітної плати, встановлені на Ваших підприємствах, установах та організаціях та внести відповідні зміни до діючих колективних договорів.

Нагадуємо, що всі зміни до діючих колективних договорів вносяться належним чином, з повідомною реєстрацією в управлінні праці департаменту праці та соціального захисту населення за адресою:

54001, м. Миколаїв, вул. Мала Морська, 19, тел. для довідок: 37-68-08, 71-68-24, 71-35-68.

Департамент праці та соціального захисту населення

ОНОВЛЕНО 08.12.2010


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі