Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
Програма профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей 
    Миколаївська Міська Рада
28 квітня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Інтеграція бібліотек у засоби масової інформації та соціальні мережі
На території міста будуть проводитись роботи з відлову безпритульних тварин
Власнику приміщення у будинку по вул. Інженерна, 2, м. Миколаїв Матвіїву Віталію Анатолійовичу
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Енегретична незалежність України

Чому зростають тарифи?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    Служба у справах дітей
    Програма профілактики правопорушень та соціального захисту дітей
    Прийомні сім`ї
    Шукаю батьків


Інформація про виконання розпорядження міського голови від 10.04.12 „Про затвердження Плану заходів щодо виконання у м. Миколаєві Указу Президента України від 16.12.11 №1163/2011 „Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні”


ОНОВЛЕНО 12.10.2012


Міська Програма профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей на 2011 – 2015 роки

Загальні положення

Аналізуючи ситуацію у дитячому середовищі міста, можна констатувати, що безпритульність, у своєму звичайному вигляді, в цілому подолано.

Діти забезпечені якщо не родинним, то державним дахом над головою, користуються соціальними пільгами та державними гарантіями.

На теперішній час стає більш актуальною проблема бездоглядності дітей. Батьки змушені дбати про матеріальне забезпечення сім'ї, вирішувати власні та дитячі проблеми, тому на виховання своїх нащадків і звичайне спілкування з ними не вистачає ані сил, ані часу.

Діти залишаються бездоглядними. Вільний час більшості з них проходить на вулиці, яка містить безліч спокус і пригод. Малолітні розпочинають власний торговельний бізнес, пропонуючи придбати рекламну друковану продукцію, квіти, дрібні іграшки. Зароблені гроші витрачають на власний розсуд, деякі, навіть, забезпечують потреби батьків у спиртних напоях, тютюні.

Підлітків приваблюють авантюризм, пригоди, відчуття «дорослості». Саме цей вік небезпечний для втягування дітей до протиправних дій.

Профілактика правопорушень, бездоглядності серед дітей, збереження біологічних родин з метою попередження соціального сирітства у місті, захист прав, свобод та законних інтересів дітей повинні стати пріоритетними напрямками діяльності органів місцевого самоврядування.

Мета Програми

Метою прийняття Програми профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей на 2011 – 2015 роки (далі – Програма) є захист прав, свобод та законних інтересів дітей, профілактика правопорушень, бездоглядності, запобігання соціальному сирітству, соціальний захист дітей.

Основні завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

 • здійснення заходів, спрямованих на профілактику правопорушень, бездоглядності, попередження соціального сирітства, захист прав та інтересів дітей;
 • своєчасне виявлення сімей, в яких не створені належні умови для виховання і розвитку дітей;
 • здійснення соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

 • активізувати діяльність органів місцевого самоврядування, органів внутрішніх справ, громадських та релігійних організацій у сфері захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, профілактики правопорушень та бездоглядності серед них;
 • реалізувати право дітей на сімейне виховання, насамперед біологічними батьками;
 • подолати сімейне неблагополуччя шляхом надання комплексну соціальних послуг сім'ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах;
 • зменшити кількість бездоглядних дітей та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Координація та контроль за виконанням Програми

Безпосередній контроль за виконанням заходів Програми здійснює служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.

Виконавці, визначені у Програмі, щороку до 20 грудня інформують службу у справах дітей про хід її виконання.

Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради щороку до 10 лютого надає узагальнену інформацію профільним постійним комісіям міської ради: з питань освіти, культури, у справах сім'ї, молоді та спорту; з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства; з питань праці та соціального захисту населення, управлінню економіки та інвестицій - до 20 січня про виконання заходів Програми.


Додатки до Програми:

 1. Паспорт Програми.
 2. Заходи з виконання Програми.


Додаток 1
до Програми

Паспорт міської Програми профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей на 2011 – 2015 роки

Програму затверджено рішенням міської ради від __________ № ________

Термін виконання: 2011-2015 роки.

Розробник Програми: служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.

Співвиконавці Програми: служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради, адміністрації районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров'я, управління у справах сім'ї, дітей та молоді, управління громадських зв'язків, відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням), інші зацікавлені установи та організації (у тому числі громадські, релігійні).Додаток 2
до Програми

Заходи щодо виконання Програми профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей на 2011-2015 роки

.№ п/п Перелік заходів Програми Строк виконання заходу Виконавці
I НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ: Профілактика правопорушень та бездоглядності серед дітей
1. Продовжити роботу з раннього виявлення сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексу соціальних послуг. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області ( за узгодженням),
2. Забезпечувати належну підготовку молоді, учнів старших класів загальноосвітніх та професійних навчальних закладів до вступу в шлюб та відповідального батьківства. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти.
3. Забезпечувати проведення соціального інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
4. Забезпечувати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 2011-2015 роки Управління у справах сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я.
5. Сприяти працевлаштуванню та зайнятості працездатних членів сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, департамент праці та соціального захисту населення.
6. Сприяти отриманню матеріальної допомоги сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. 2011-2015 роки Департамент праці та соціального захисту населення. служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради.
7. Поширювати соціальнорекламну продукцію з питань здорового способу життя, пропаганди сімейних цінностей. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, дітей та молоді.
8. Забезпечити якісне проведення цільових профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, ліцеїв, спеціальних навчальних закладів з метою раннього виявлення осіб, які схильні до вживання алкогольних напоїв, наркотичних, токсичних, психотропних речовин. Здійснювати направлення виявлених дітей до обласного наркологічного диспансеру для надання необхідної допомоги. 2011-2015 роки Управління охорони здоров’я, управління освіти, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
9. Сприяти роботі громадських організацій, діяльність яких спрямована на здійснення профілактики правопорушень, бездоглядності серед дітей. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, управління охорони здоров’я, управління освіти, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
10. Забезпечити проведення координаційних рад з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей. 2011-2015 роки щокварталу Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.
11. Порушувати питання про вилучення дітей із сім’ї при безпосередній загрозі життю і здоров’ю. Порушувати питання позбавлення батьківських прав виключно, як крайню міру захисту прав дитини. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради.
12. Ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності батьків та осіб, що їх замінюють за неналежне виконання батьківських обов’язків. 2011-2015 роки ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням), служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я, департамент праці та соціального захисту населення.
13. Здійснювати перевірки стану виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти.
14. Проводити роботу щодо взаємного інформування відділів кримінальної міліції у справах дітей ММУ УМВС України в Миколаївській області, служб у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти про дітей, які не навчаються, вчинили злочини, правопорушення, схильні до вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництва та жебракування. 2011-2015 роки Управління освіти, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління охорони здоров’я, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
15. Проводити роботу щодо соціально-правового захисту безпритульних і бездоглядних дітей, їх соціалізації, реабілітації та адаптації в суспільстві. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
16. Проводити профілактичні рейди з метою виявлення дітей, які займаються бродяжництвом та жебракуванням, перебувають у комп’ютерних клубах, залах комп’ютерних ігор, Інтернет – кафе під час навчальних занять. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
17. Здійснювати роботу щодо обмеження перебування дітей (осіб у віці до 18 років) у закладах, які надають послуги з комп’ютерної ігрової діяльності до 21.00 години, та перебування у громадських місцях з 23.00 до 5.00 без супроводу батьків, або осіб, що їх замінюють. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, управління освіти, управління охорони здоров’я, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
18. Приймати участь у рейдах – перевірках діяльності закладів торгівлі щодо реалізації спиртних напоїв та тютюнових виробів дітям. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, відділ торгівлі, управління освіти, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
19. Щорічно проводити операцію «Урок» з метою виявлення і залучення до навчання дітей, які залишилися поза навчальним процесом. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
20. Сприяти роботі у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах гуртків правознавчої спрямованості, створенню необхідних умов для їх функціонування. 2011-2015 роки Управління освіти, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
21. Висвітлювати у телевізійних програмах, друкованих засобах масової інформації питання профілактики бездоглядності, правопорушень, соціального захисту дітей. 2011-2015 роки Управління громадських зв’язків, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти , управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
22. Здійснювати інформування закладами охорони здоров’я відділів кримінальної міліції у справах дітей ММУ УМВС України в Миколаївській області, служб у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради про дітей, які потрапили до закладу у наркотичному, алкогольному сп’янінні. 2011-2015 роки Управління охорони здоров’я.
23. Забезпечити співробітників служб у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради транспортним засобом з метою надання соціальної допомоги дітям, які опинилися у складному та небезпечному становищі. 2011-2015 роки Адміністрації районів виконкому Миколаївської міської ради, виконавчі органи Миколаївської міської ради.
24. Підтримувати стабільну роботу притулку для дітей служби у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради. Поліпшити фінансове та матеріально – технічне забезпечення притулку для дітей за рахунок субвенцій з обласного бюджету та коштів міського бюджету. Сприяти у реорганізації притулку у центр соціально – психологічної реабілітації дітей . 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.
25. Створювати під час літніх канікул умови для відпочинку та оздоровлення дітей у пришкільних та дитячих оздоровчих таборах. 2011-2015 роки Управління освіти, управління у справах сім’ї, дітей та молоді.
26. Забезпечити контроль за додержанням вимог чинного законодавства в частині захисту майнових (житлових) прав дітей. Виявляти факти незаконного відчуження майна, що належить дітям, сприяти поновленню їх прав. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
27. Сприяти працевлаштуванню, навчанню та професійній підготовці неповнолітніх, які звільнилися з місць позбавлення волі, повернулися зі шкіл та профтехучилищ соціальної реабілітації. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департамент праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
28. Забезпечити надання соціальних послуг неповнолітнім, які повернулися з місць позбавлення волі або засуджені до покарань без позбавлення волі. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
ІІ. НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ: Попередження насильства в сім’ї
1. Організовувати семінари, тренінги, наради з питань протидії насильству в сім’ї, формування культури гендерної рівності. 2011-2015 роки Управління у справах сім’ї, дітей та молоді , Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти , ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
2. Сприяти діяльності громадських та релігійних організацій, діяльність яких спрямована на запобігання насильству в сім’ї. 2011-2015 роки Управління у справах сім’ї, дітей та молоді, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
3. Ознайомлювати учнів навчальних закладів з актами законодавства з питань запобігання всім формам насильства в сім’ї та виховання гендерної культури. 2011-2015 роки Управління освіти, управління у справах сім’ї, дітей та молоді , Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
4. Висвітлювати у засобах масової інформації правові основи запобігання та протидії насильству в сім’ї, види допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї. 2011-2015 роки Управління громадських зв’язків, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
5. Надавати комплекс соціальних послуг особам, які постраждали від насильства в сім’ї. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
6. Забезпечувати облік та індивідуальну роботу з дітьми, які зазнали фізичного, психологічного, сексуального або економічного насилля в сім’ї. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради.
ІІІ. НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ: Профілактика соціального сирітства, захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
1. Організувати інформаційно – роз’яснювальну роботу серед населення з питань профілактики соціального сирітства, забезпечення прав дітей на сімейне виховання, пропаганди сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 2011-2015 роки Управління громадських зв’язків, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
2. З метою популяризації сімейних цінностей щороку відзначати День сім’ї, День матері, День захисту прав дитини із повідомленням про заплановані заходи в засобах масової інформації. 2011-2015 роки Управління у справах сім’ї, дітей та молоді, управління архівної роботи та урочистих подій, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління громадських зв’язків.
3. Налагодити оперативне інформування служб у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради щодо сімей з дітьми, в яких не забезпечено належні умови для утримання, розвитку і виховання дітей. 2011-2015 роки Управління освіти, управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департамент праці та соціального захисту населення, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
4. Забезпечити активізацію процесу усиновлення дітей відповідних категорій громадянами України шляхом підвищення популяризації національного усиновлення. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти , управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
5. Забезпечити здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей до досягнення ними повноліття. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.
6. Забезпечити збереження майнових прав дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, відділ обліку та розподілу житла.
7. Вивчити можливість створення гуртожитку для випускників державних закладів з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 2011-2015 роки Відділ обліку та розподілу житла, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради .
8. Забезпечити пріоритет влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу). 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради, служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради.
9. Не допускати безпідставного роз’єднання рідних братів і сестер з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під час їх влаштування. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради , служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради.
10. Забезпечити своєчасне призначення та виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам, батькам – вихователям за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. 2011-2015 роки Департамент праці та соціального захисту населення.
11. Здійснювати контроль за дотриманням прав дітей в усіх формах їх влаштування. 2011-2015 роки Служби у справах дітей адміністрацій районів виконкому Миколаївської міської ради, служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради, управління освіти, управління охорони здоров’я, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департамент праці та соціального захисту населення, ММУ УМВС України в Миколаївській області (за узгодженням).
12. Поширити мережу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Забезпечити обов’язкову участь фахівця центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при здійсненні взаємодобору сім’ї та дитини. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
13. Забезпечити якісне соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 2011-2015 роки Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
14. Передбачати у договорах про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомних сім’ях, угодах про організацію діяльності дитячих будинків сімейного типу окремим пунктом вимоги до прийомних батьків та батьків – вихователів щодо забезпечення постійних контактів дітей з рідними братами і сестрами, які мешкають окремо, в тому числі періодичні зустрічі, листування, телефонні розмови, обмін фотокартками тощо. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради.
15. Забезпечити контроль за умовами виховання, утримання і розвитку дітей, які влаштовані до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу; узагальнення інформації, наданої навчальними та лікувальними закладами, службою дільничних інспекторів міліції ММУ УМВС України в Миколаївській області. 2011-2015 роки Служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради , Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
16. Сприяти санаторному лікуванню дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, за наявності показань для санаторно – курортного лікування. 2011-2015 роки Управління охорони здоров’я.


ОБНОВЛЕНО 10.06.2011


Герої серед нас

Звернення громадян


   Ремонт комунальних доріг
Сьогодні, 28 квітня, дві бригади дорожників виконують ремонтні роботи на вул. Московській, від...
   Про тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються споживачам ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &nb...
   Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування №№ 22, 36, 39, 41, 77, 80 у м. Миколаєві ДОКУМЕНТ
МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ   24 квітня 2015 &...
   Сьогодні до 15:00 не буде води у центральній частині міста
Шановні миколаївці! 28.04.2015 р. з 9:00 до 15:00 у зв'язку з виконанням невідкладних аварійно...
   Мешканці Матвіївки підтримали Всеукраїнську акцію з прибирання та благоустрою
Жителі мкр. Матвіївка підтримали Всеукраїнську акцію «Зробимо Україну чистою» та 25 квітня вийшли н...
   У Заводському районі пройшов суботник
25 квітня у Заводському районі пройшов загальноміський суботник. У заходах взяли участь  ...
   У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзначив сторічний ювілей
У білому халаті фронтовими дорогами: лікар Лев Карнаш залишив підпис на рейхстазі, а днями відзнач...
   Юрій Гранатуров: «Миколаївський муніципальний колегіум - гордість нашого міста»
Сьогодні, 27 квітня, у Миколаївському художньому академічному російською драматичному театрі відбул...
   У дитсадку № 87 діти батьки та вихователі висадили дерева
У нашому місті є зелений затишний куточок, який розташований у мікрорайоні Ракетне Урочище&...
   На головній вулиці міста звучатиме духовий оркестр!
За сприяння Миколаївського міського голови та за договором про співпрацю між управлінням з пит...
   Вдові ветерана Великої Вітчизняної війни Павла Костянтиновича Іщенка встановили новеньку газову плиту за рахунок місцевого бюджету
80-річна Ніна Іванівна Іщенко, вдова ветерана Великої Вітчизняної війни, стала вже дванадцятим...
   Адміністрація Ленінського району стежить за дотриманням прав дітей
Службою у справах дітей адміністрації Ленінського району проводяться перевірки навчальних закладів...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі